پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار یزد خبر داد

افتتاح 4 «ایستگاه دوچرخه» در شهر یزد


محمدرضا شفیعی از آغاز فعالیت اولین ایستگاه دوچرخه شهر یزد خبر داد و افزود: 3 ایستگاه دوچرخه دیگر نیز تا پایان سال در نقاط مختلف هسته مرکزی شهر نصب می‌شود تا تعداد آنها به 4 ایستگاه افزایش یابد...

به گزارش یزدامــــروز به نقل از یزد رسا، «محمدرضا شفیعی» افزود: این ایستگاه در فروردین ماه در میدان باغ‌ملی دایر شد اما به دلیل فراهم نشدن فرصت مشارکت، تاکنون فعالیت خود را آغاز نکرده بود. وی ادامه داد: ایستگاه دوچرخه میدان باغ ملی یزد با مشارکت بخش‌خصوصی کار خود را آغاز کرد تا با ارائه دوچرخه در مقابل دریافت معرفی‌نامه به اشخاص شناخته شده، به احیای فرهنگ دوچرخه‌سواری اقدام شود.

این مسئول افزود: دوچرخه‌های این ایستگاه به صورت رایگان در اختیار متقاضیان معرفی شده قرار می‌گیرد و در مراحل بعدی نیز همه مردم امکان استفاده از این دوچرخه‌ها را پیدا خواهند کرد.

شفیعی اضافه کرد: در این ایستگاه از بانوان متقاضی دوچرخه‌سواری نیز ثبت‌نام صورت می‌گیرد و بعد از فراهم شدن امکانات و مقدمات دوچرخه‌سواری برای بانوان در پارک ترافیک، به ثبت‌نام شدگان، اعلام می‌شود. به گفته وی، بعد از بهره‌برداری از اولین ایستگاه دوچرخه شهر به صورت پایلوت در میدان باغ‌ملی، 3 ایستگاه دیگر نیز در نقاط مختلف هسته مرکزی شهر به ویژه در مجاورت بافت تاریخی ایجاد خواهد شد.

شفیعی با اشاره به ترافیک خیابان‌های هسته مرکزی شهر، تاکید کرد: فراهم کردن فرصت پیمودن مسافت‌های کوتاه شهری با دوچرخه، ضمن کاهش آلودگی هوا، ترافیک معابر شهر به ویژه خیابان‌های هسته مرکزی را می‌کاهد.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی ‌‌در شهر برای کاهش آلودگی و ترافیک، احیای فرهنگ دوچرخه سواری را برای تحقق این اهداف بسیار مؤثر دانست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار یزد شهرداری را متولی ساخت ایستگاه‌ها و بخش‌خصوصی را متولی تامین دوچرخه‌ها و مدیریت طرح دانست و افزود: با ایجاد ایستگاه‌های جدید، امکان دریافت دوچرخه از یک ایستگاه و تحویل آن به ایستگاه دیگر ممکن می‌شود. وی با بیان این‌که در حال حاضر دوچرخه از ایستگاه باغ ملی دریافت و در همین ایستگاه تحویل می‌شود، افزود: برای تسهیل در تردد دوچرخه‌سواران، مسیرهای دوچرخه به عرض یک متر و 75سانتی‌‌متر در برخی از معابر شهر اجرا و کف‎‎سازی شده است تا زیرساخت‌های لازم برای تردد دوچرخه‌سواران فراهم شود.

وی گفت: در گذشته نیز مسیرهای دوچرخه در برخی از معابر شهر از جمله بخشی از خیابان آیت‌الله کاشانی، خیابان امام خمینی(ره) و بلوار شهیدان اشرف اجرا شده و آماده بهره‌برداری است. این مسئول ادامه داد: نقاط مختلفی از شهر دارای ویژگی‌های لازم برای دایر کردن ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری است که از جمله آن می‌توان به میدان‌های امیرچخماق، مهدیه، شهید بهشتی، فرهنگ و پارک هفتم تیر اشاره کرد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار