پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در مصاحبه با یزد امــــــــــروز؛

افرادی که منکر وحدت هستند،خود را از خدا عالم تر می دانند/حفظ وحدت یک فریضه عبادی


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد تاکید کرد: متاسفانه برخی افراد به واسطه جهل و برخی دیگر به واسطه غرور و تکبر از دستورات الهی سرپیچی کرده و نعوذ بالله خود را از خدا عالمتر می دانند و لذا با سخنان سخیف خود با عث ایجاد تفرقه و دودستگی در بین مسلمانان شده و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی در مصاحبه با یزد امــــــــــروز در باره لزوم اتحاد و وحدت در بین مسلمانان اعم از شیعه وسنی گفت: وحدت واتحاد بین مسلمین از اصول قطعی دین اسلام واز دستورات موکد قرآن کریم است.


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه داد: امروزه جهان اسلام و خصوصا ایران اسلامی بیش از گذشته، نیاز به وحدت و همدلی بین شیعه وسنی دارد چراکه از یک طرف دشمنان اسلام و ایران  با یکدیگر متحد شده تا باشعله ور ساختن آتش نفاق و تفرقه در ممالک اسلامی و به ویژه ایران به اهداف شوم خود دست یابند واز طرفی دیگر با جنگ افروزی و به جان هم انداختن مسلمانان، چهره اسلام را چهره ای خشن و ترسناک جلوه دهند.


حجت الاسلام کوهستانی با اشاره به این مطلب که  به هیچ عنوان، اتحاد تنها مختص زمان خطر و صف آرایی دشمن نیست افزود : خداوند در آیه 92 سوره انبیا با تاکید براین نکته که « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ »(ای مردم !بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید) حفظ وحدت بین مسلمانان را یک فریضه عبادی و سنگ بنای اسلام را «کلمه توحید و توحید کلمه» می داند پس «کلمه توحید» یعنی پذیرفتن خدای یگانه و«توحید کلمه» یعنی اطاعت و فرمانبرداری از خداوند پس کسی که به خدا ایمان دارد باید دستورات او را نیز عمل نماید.

حسینی کوهستانی اضافه کرد: با نگاه به سیره پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار نیز به حفظ این اصل مهم پی می بریم برای نمونه در تاریخ نقل شده، امام صادق (ع) به عیادت اهل تسنن می رفتند ویا در تشییع جنازه آنان شرکت می کردند.


وی در خصوص اظهار نظرهای برخی جاهلان و عمامه به سرها در باره وحدت و رابطه شیعه وسنی نیز اظهار داشت:  متاسفانه برخی افراد به واسطه جهل و برخی دیگر به واسطه غرور و تکبر از دستورات الهی سرپیچی کرده و نعوذ بالله خود را از خدا عالمتر می دانند و لذا با سخنان سخیف خود با عث ایجاد تفرقه و دودستگی در بین مسلمانان شده و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تاکید کرد:هرچند که ممکن است برخی از این افراد گماشته دشمن باشند ولی آنان که جاهل به این قضیه هستند باید با تامل در آیات قرآن ،جامعه اسلامی را به سوی همدلی و یکرنگی سوق دهند.


حجت الاسلام حسینی کوهستانی در پایان ابراز امیدواری کرد که مسلمانان جهان و به ویژه ملت مسلمان ایران، همچنان قدر این میراث به جای مانده از امام (راحل) را دانسته و با تاسی به فرمایشات مقام معظم رهبری و حفظ انسجام، وحدت وهمدلی الگویی برای سایر کشورهای مسلمان باشند.


 


آخرین اخبار آخرین اخبار