پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس پلیس راهور استان یزد عنوان کرد

افزایش تصادفات شهری نتیجه عدم همکاری شورای شهر پنجم با پلیس راهور


سرهنگ مهدی زارع گفت: یکی از علل بالا رفتن میزان تصادفات شهری در سال گذشته خرابی برخی از دوربین ها بود که متاسفانه شورای شهر پنجم در خصوص تعمیر آن ها با ما همکاری نکرد.

سرهنگ مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ با رد عدم اثربخشی دوربین های سرعت سنج در سطح شهر یزد گفت: اثر بخشی این دوربین ها به گونه ای است که در سال اول نصب آن ها در شهر توانستند کمترین تلفات تصادفات شهری در تاریخ یزد را رقم بزنند و رتبه سوم کشوری را در این سال از آن یزد کنند.

رئیس پلیس راهور استان یزد با ابراز گلایه از شورای شهر پنجم افزود: یکی از علل بالا رفتن میزان تصادفات شهری در سال گذشته خرابی برخی از دوربین ها بود که متاسفانه شورای شهر پنجم در خصوص تعمیر آن ها با ما همکاری نکرد و حال مدعی هستند که دوربین ها تاثیری نداشته است.

زارع تصریح کرد: در سال جاری هم تاکنون دوربین جدیدی نصب نشده و تنها محل دوربین ها به دلیل افزایش تصادفات در زیرگذرها به این محل ها منتقل شده است.

وی ادامه داد: همین جابه جایی سبب شده تا با کاهش 54 درصدی تصادفات روبرو شده و در 5 ماهه نخست امسال کاهش 28 نفری تلفات داشته باشیم که در سال 98 به همین تعداد افزایش تلفات را داشتیم.

رئیس پلیس راهور استان بار دیگر بر تاثیرگذاری دوربین های سرعت سنج در کاهش تصادفات شهری تاکید کرد و گفت: شورای شهر در سال گذشته در این زمینه ضعیف عمل کرده و امسال قول مساعدت داده که امیدواریم با همکاری آنان بتوانیم در چندین ماه پایانی 7 دوربین جدید در سطح شهر نصب کنیم.

زارع در پایان با اشاره به کارکرد دوربین های سرعت سنج در کاهش مخاطرات امنیتی اظهار داشت: دوربین های پلاک خوان نه تنها در مباحث ترافیکی اثر گذار بوده بلکه در مباحث امنیتی هم موثر است به گونه ای که در چند سال گذشته در زمینه کشف خودروهای سرقتی و سارقانی که با خودرو قصد فرار از شهر واستان داشته اند کمک کار پلیس بوده است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار