محتوا محتوا

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد:


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد اعلام کرد: در سال 97 در زمینه جرایم فضای مجازی 302 پرونده قضایی در استان یزد تشکیل شده که نسبت به سال قبل از آن افزایش دو برابری داشته است.

محمدحسین رحیمی زاده در گفتگو با خبرنگار یزدامروز با اشاره به افزایش آمار جرایم فضای مجازی در استان یزد اظهار داشت: در سال 97 در زمینه جرایم فضای مجازی 302 پرونده قضایی در استان یزد تشکیل شد ه که نسبت به سال قبل از آن  نزدیک به 2 برابر رشد داشته است.

وی از ادامه روند افزایشی پرونده جرایم فضای مجازی در سال جدید خبر داد و گفت: در فروردین ماه امسال نیز 25 پرونده قضایی با موضوع جرائم فضای مجازی در دادگستری استان یزد تشکیل شده است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل فقط 10 پرونده جرائم فضای مجازی در استان ثبت شده بود.

رحیمی زاده با بیان این که بیشترین جرم در فضای مجازی یزد کلاهبرداری است افزود:کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه‌های مختلف اعم از برنده شدن در مسابقات و سفر های زیارتی از اصلی ترین جرائم پرونده‌های فضای مجازی در استان یزد است.

وی در توصیه به شهروندان برای کاهش جرایم و آسیب های فضای مجازی  گفت: شهروندان باید دقت لازم را داشته باشند و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا فریب افراد سودجو را در این زمینه نخورند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار