محتوا محتوا

عضو شورای شهر یزد:


عضو شورای شهر یزد با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا آنچه به نظر صحیح می‌آید، انجام شود، گفت: افزایش عوارض شهری موجب فشار اقتصادی بر مردم است.

به گزارش یزدامروز؛ عضو شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در رابطه با نوشتن نامه اعتراضی خود بابت مصوبه افزایش عوارض شهری اظهار کرد: شرایط امروز جامعه و فشارهایی که به مردم می‌آید، ایجاب می‌کند که تا جایی که می‌توانیم از این فشار بکاهیم.

سید هاشم پاک‌نژاد خاطرنشان کرد: طبیعتاً ما نیز در قبال مصوبه شورا مسئولیت داریم ولو اینکه مخالف آن باشیم؛ اما درنهایت باید تلاش کنیم تا آنچه به نظر صحیح می‌آید، انجام شود نه آنچه صرفاً مصوب شده است.

وی ادامه داد: البته این به معنای مخدوش کردن زحمت همکاران خودمان نیست؛ آن‌ها هم دیدگاه خاص خود را دارند و بر اساس آن دیدگاه به جلو می‌روند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی در رابطه با مصوبه افزایش تعرفه عوارض تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود افزایش عوارض فقط در بخش تخلفات ساختمانی تصویب شده است، نادرست بوده بلکه مصوبه افزایش عوارض شامل همه پارامترها ازجمله تخلفات ساختمانی، صدور پروانه و ... خواهد شد.

پاک‌نژاد افزود: علاوه بر این نحوه محاسبه تعرفه عوارض به این صورت است که در صورت تقسیط با 15 درصد افزایش باید پرداخت شود و در مصوبه جدید این رقم به 24 درصد افزایش رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: البته شهر هزینه دارد و شهرداری باید متکی به این درآمدها باشد؛ اما دیدگاه ما این است که فعلاً و با توجه به اوضاع اقتصادی مردم می‌توانیم با مقداری صرفه‌جویی کار را پیش ببریم.

پاک‌نژاد افزود: شرایط امروز جامعه و فشارهایی که به مردم می‌آید و با توجه به اینکه افزایش عوارض شهری از مرحله تصویب گذشته بود باعث شد که ما نامه‌ای تهیه کنیم.

چهار عضو شورای شهر سید هاشم پاک‌نژاد، حاج مرتضی شایق، محسن ابو ترابی و مهدی کاشفی زاده با ارسال نامه‌ای به فرماندار نسبت به افزایش بی‌رویه تعرفه عوارض سال ۹۸ که اخیراً توسط شورا تصویب گردیده اعتراض کردند.

انتهای پیام/3857


آخرین اخبار آخرین اخبار