پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس اتحادیه کیف و کفش یزد:

افزایش قیمتی در بازار کفش شب عید نداریم


رییس اتحادیه کیف و کفش یزد گفت: افزایش قیمتی برای بازار شب عید نخواهیم داشت اما در 4 ماه اخیر بازار کفش و کیف روند رکوردی را طی کرده است و امیدواریم که در ایام نزدیک به عید این بازار رونق بگیرد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز، روزهای آخر سال در پیش است و مردم کم خرید عید خود را آغاز کرده اند؛ کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت چندبرابری اجناس، قدرت خرید مردم را کاهش داده است و این روزها مردم با بیم و امید به استقبال شب ها سال نو می روند.

کیف و کفش یکی از اقلام مهمی است که در سبد خرید شب عید اکثر مردم قرار دارد؛ استان یزد اکثر کفش مورد نیاز خود را از سایر استان ها تامین می کند.

*فعالیت 400 واحد صنفی فروش کیف و کفش در شهر یزد

رییس اتحادیه کیف و کفش استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه حدود 400 واحد صنفی فروش کیف و کفش در شهر یزد فعالیت دارد، اذعان داشت: قیمت کفش از ابتدای سالجاری به طور میانگین 60 درصد افزایش قیمت داشته اشت و در مقاطعی نیز حتی رشد 80 و 90 درصدی را تجربه کرده است.

محمد حسن مسلم یزدی، در رابطه با علت افزایش قیمت کفش، اذعان داشت: با افزایش قیمت دلار واردات کفش به طور کامل متوقف شده است و همه مصرف مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود که از طرفی کمبود مواد اولیه و صادرات بی مهابای کفش به کشور های همسایه مانند افغانستان، پاکستان، عراق و... باعث رشد قیمت کفش شده است.

*صادرات دوبرابری علت رشد قیمت کفش

وی ادامه داد: کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت ارز باعث شده تا صادرات کفش به کشورهای همسایه رشد چند برابری داشته باشد و قیمت در داخل کشور رشد بی سابقه ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه کمبودی در بازار کیف و کفش نداریم، تاکید کرد: استان یزد به غیر از دو کارخانه تولید دمپایی، تولید کفش ندارد و اکثر نیاز استان از تبریز، تهران و مشهد وارد می شود.

*بازار شب عید کفش افزایش قیمتی نخواهد داشت

مسلم، گفت: افزایش قیمتی برای بازار شب عید نخواهیم داشت اما  در 4 ماه اخیر بازار کفش و کیف روند رکوردی را طی کرده است و امیدواریم که در ایام نزدیک به عید این بازار رونق بگیرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار