پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر عامل شرکت گاز یزد خبر داد

افزایش ۱۹ درصدی مصرف گاز در استان یزد/ لزوم صرفه جویی مردم در مصرف گاز


مدیر عامل شرکت گاز یزد گفت: در 9 ماهه امسال سه میلیارد و 586 میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 19 درصد رشد دارد.

به گزارش یزد امـــــــــــروز، مدیر عامل شرکت گاز یزد گفت: در 9 ماهه امسال سه میلیارد و 586 میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 19 درصد رشد دارد.

منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز یزد در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش نیروگاهی، یک میلیارد و ۵۷۶ میلیون مترمکعب در بخش صنعتی و مابقی در بخش خانگی و تجاری مصرف شده است.

وی میزان گاز مصرف شده در آذر ماه امسال را ۵۳۶ میلیون متر مکعب بیان کرد و اظهار کرد: این رقم در همین مدت در سال گذشته ۴۴۰ میلیون متر مکعب بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز یزد یاد آور شد: در سال گذشته مجموعا سه میلیارد مترمکعب گاز در استان مصرف شد.

وی گاز رسانی به صنایع را گامی مهم در رونق اقتصادی و کاهش آلودگی محیط زیست بیان کرد و گفت: در سال گذشته، سهم مصرف گاز طبیعی در بخش های صنعتی عمده و نیروگاهی استان ۷۶ درصد بود.

 

***تاکید مدیر عامل شرکت گاز استان بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با توجه به برودت و سرد شدن هوا بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی تأکیدکرد.

وی اظهار کرد: گسترش فرهنگ استفاده بهینه از گاز طبیعی باعث افزایش میزان مصرف این سوخت پاک در صنایع و نیروگاه ها به جای سوخت های فسیلی و در نتیجه موجب کاهش آلودگی محیط زیست می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی موجب صرفه اقتصادی و کاهش هزینه های مصرف سوخت در خانوارها خواهد شد.

این مسوول گفت: نصب پنجره های دو جداره، استفاده از پرده های ضخیم و تنظیم دمای اتاق در زمستان بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد با نصب دماسنج، می تواند در کاهش میزان مصرف گاز در این روزهای سرد بسیار مؤثر باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گاز طبیعی را یک منبع مهم انرژی و محور توسعه خواند و افزود: بیش از ۶۵ درصد انرژی کشور از طریق گاز طبیعی تأمین می شود و با افزایش هفت الی ۱۰ برابری مصرف گاز در فصول سرد نسبت به فصول گرم سال، بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی در فصل زمستان در بخش خانگی مصرف می شود.

وی ادامه داد: مصرف بی رویه گاز در بخش خانگی و استفاده از این انرژی تنها برای گرمایش، علاوه بر تحمیل هزینه صورت حساب گاز به خانوارها باعث محدودیت و قطع جریان گاز در بخش صنعتی و نیروگاهی شده و به دنبال آن موجب افزایش آلودگی محیط زیست و کاهش رونق اقتصادی می شود.

وی در ادامه با اشاره به بخشنامه ارسالی از سوی معاون اول محترم رئیس جمهور به تمامی دستگاه ها و وزارتخانه های دولتی مبنی بر صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی، افزود: در این بخشنامه بر روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از پایان کار تاکید شده است.

فلاح تصریح کرد: خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روز های تعطیل، انجام معاینه فنی، تعمیر و سرویس وسایل گرمایشی ، عایق بندی لوله های موتورخانه ، استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و با برچسب انرژی بالا از دیگر موارد این بخشنامه است.

وی اضافه کرد: بر اساس بخشنامه مذکور درجه حرارت در فضاهای داخلی و بسته باید بین ۱۸ تا ۲۱درجه سانتیگراد و راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده روی ۱۸درجه سانتیگراد تنظیم شود.

مدیر عامل شرکت گاز یزد بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی در سازمان های دولتی استان تاکید اضافه کرد: کارشناسان این شرکت آمادگی ارائه مشاوره و راهنمایی به دستگاه های اجرایی در زمینه کاهش مصرف گاز طبیعی را دارند.

استان یزد ۳۳۲ هزار مشترک گاز دارد.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار