محتوا محتوا

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد مطرح کرد


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد اذعان داشت: پس از انقلاب تحول اساسی در سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در بخش صنعت به وجود آمده به طوری که در چهل سال اخیر به طور میانگین سالانه رشد ۱۰ درصدی سرمایه گذاری بخش خصوصی را در استان داشته ایم.

به گزارش خبرنگاریزدامروز، علی نمازی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال کشور و رهایی از استعمار و استثمار قدرت های بزرگ بوده است و این دستاورد خیلی به مذاق دشمنان کشور خوش نیامده و در چهل سال گذشته بیشترین توطئه ها علیه این انقلاب را داشته اند.

وی با بیان این که به برکت انقلاب، تحولات بزرگی در استان یزد به وجود آمده اظهار داشت: یکی از این تحولات، آموزش نیروی انسانی باکیفیت بوده که بیش از ۲۲ سال رتبه اول استان یزد در قبولی دانشگاه های کشور نتیجه همین تحول بوده است. همچنین تاسیس دانشگاه های مختلف با چند صد رشته تحصیلی و چند ده هزار دانشجو از دیگر تحولات در این عرصه بوده است.

نمازی اعلام کرد: استان یزد رتبه دوم نسبت تعداد تخت بیمارستان به ازای هر هزار نفر و رتبه سوم کشور در تعداد پزشک به ازای هر هزار نفر در سطح کشور را دارد همچنین تاسیس اولین مرکر تحقیقات ناباروری در استان یزد که رتبه های مختلف بین المللی و ملی را کسب کرده از دیگر افتخارات استان یزد است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به رتبه های بسیار خوب استان یزد در زمینه ای مختلف انرژی، صنعتی، معدنی و کشاورزی اذعان داشت: پس از انقلاب تحول اساسی در سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در بخش صنعت به وجود آمده به طوری که در چهل سال اخیر به طور میانگین سالانه رشد ۱۰ درصدی سرمایه گذاری بخش خصوصی را در استان داشته ایم.

نمازی با بیان این که استان یزد در سال گذشته رتبه ممتاز کشوری در حوزه صادرات از حیث وزن را بدست آورده است افزود: گمرک استان یزد در سال ۶۵ ایجاد شد و اکنون تمام مجوزهای صادراتی را دارد و به یک گمرک بین المللی کاملا مستقل و مجهز  تبدیل شده است. در سال 96 بیش از دو میلیون تن کالا از این گمرک صادر شده و 36 هزار تن کالا وارد شده که ۴۰ درصد آن ماشین آلات و ۴۰ درصد مواد اولیه برای تولید بوده است.

وی اعلام کرد: استان یزد رتبه نخست سرانه شعب بانکی، رتبه سوم در سرانه سپرده گذاری در سیستم بانکی و رتبه پنجم در سرانه تسهیلات پرداختی را در کشور داراست.

نمازی با بیان این که استان یزد از نظر ضریب نفوذ بیمه در رتبه 12 قرار دارد ادامه داد: سرانه بیمه در استان رشد 55 درصدی داشته و جایگاه دوم کشوری در پرداخت سرانه حق بیمه را دارد و در کل استان بیش از 20 شرکت بیمه ای وجود دارد که گردش مالی حدود 600 میلیاردی صنعت بیمه در استان را موجب شده اند.

انتهای پیام/ق

 


آخرین اخبار آخرین اخبار