پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در شش ماهه نخست سال؛

افزایش 11 درصدی میزان ازدواج در استان یزد


مسئول آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت اداره کل ثبت احوال استان یزد گفت: آمار ازدواج استان یزد در شش ماهه نخست نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 11 درصد افزایش یافته است.

به گزارش یزدامروز؛ مهدی مصدق در نشست ساماندهی امور جوانان استان یزد، با اشاره به وضعیت استان یزد در امر ازدواج،‌ اظهار کرد: در سال گذشته نرخ رشد ازدواج استان یزد با کسب رتبه 22 کشوری 8 درصد افزایش یافته است.

وی رشد ازدواج استان یزد از سال 87 تا 94 را منفی دانست و بیان کرد: در سال گذشته 1.29 درصد ازدواج های کشور در استان یزد اتفاق افتاده است.

مسئول آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت اداره کل ثبت احوال استان گفت: در شش ماهه نخست امسال با ثبت بیش از پنج هزار ازدواج در استان یزد،‌ آمار ازدواج استان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 11 درصد افزایش یافته است.

مصدق افزود: بیشترین نرخ ازدواج در سال 94 متعلق به شهرستان خاتم با شاخص 11 به ازای هر هزار نفر بوده و کمترین نرخ مربوط به شهرستان اشکذر با شاخص 5.8 بوده است.

وی ادامه داد: میانگین سن ازدواج استان یزد در سال گذشته 27 و نیم برای مردان و 22 و شش دهم درصد برای زنان بوده که در این سال حدود یازده درصد ازدواج‌ها بین زوجینی رخ داده که اختلاف سنی آنها صفر بوده است.

مسئول آمار و اطلاعات جمعیتی ثبت احوال یزد تصریح کرد: در رده سنی 30 تا 34 سال، وضعیت استان یزد بهتر از میانگین کشوری است به گونه‌ای که در بین مردان در کشور 15 و 9 و در استان 9 و 6 صدم درصد و در بین زنان در کشور 15 و سه صدم درصد و در استان یزد شش و چهار صدم درصد است.

وی در ارتباط با وضعیت طلاق استان یزد بیان کرد: رتبه استان یزد در نرخ طلاع در سال گذشته 28 کشور بوده و در طول سالهای 80 تا 94 استان یزد رتبه بین 25 تا 29 کشور را به خود اختصاص داده است.

مصدق افزود: با این وجود طلاق در استان یزد از سال 80 تا به الان رشد داشته به گونه ای که در سال 80 استان یزد نزدیک به شش دهم درصد طلاق های کل کشور را داشت اما در سال گذشته 9 دهم درصد طلاق کشور را داشته است.

این مقام مسئول با بیان این که در شش ماهه نخست امسال 920 طلاق به ثبت رسید که نسبت به شش ماه قبل رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: نسبت ازدواج به طلاق در یزد به شاخص 5 و شش رسیده در حالی که سال قبل در شش ماهه اول 6 و 9 دهم درصد و در پایان سال 6 بوده است.

مصدق در پایان خاطرنشان کرد:در سال گذشته میانکین سن طلاق مردان 35 و زنان 30 سال بوده و 18 درصد طلاق‌های این سال مربوط به زوجینی است که کمتر از یک سال و یا یک سال و اندی از زندگی مشترک آنها گذشته و 42 درصد از طلاق‌ها هم در 5 سال اول زندگی رخ داده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار