پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تشریح فعالیت های پلیس راه استان یزد در ایام نوروز؛

افزایش 5.4 درصدی میزان تردد از محورهای استان یزد/تصادفات در مجموع 27 درصد کاهش داشته است


فرمانده پلیس راه استان یزد،با اشاره به فعالیت های نوروزی پلیس گفت: علی رغم افزایش 5.4 درصدی میزان تردد از محورهای استان یزد میزان اعمال قانون و برخورد با تخلفات کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش یزد امــــــروز، سرهنگ احمد مظفری، فرمانده پلیس راه استان یزد در گفت و گو با عصر فرهنگ با اشاره به فعالیت های صورت گرفته برای رفاه حال هموطنان در نوروز 94 اعلام کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز تا 14 فروردین ماه جاری که طرح نوروزی پلیس راه اجرا شد، پلیس راه با کلیه پرسنل، تجهیزات و امکانات در خدمت مردم ایران بوده است.

 

وی افزود: استقرار نیروها در مناطق حادثه خیز، استفاده از گشت های محسوس و نا محسوس، به کارگیری نیروهای مردمی در قالب پلیس افتخاری و نصب علائم و پرچم های هشدار دهنده در مجاورت نقاط حادثه خیز از جمله برنامه های ویژه پلیس راه استان در نوروز 94 بود.

 

سرهنگ مظفری با ابراز خرسندی از کاهش تلفات جاده ای در سال جدید، اظهار داشت: خوشبختانه امسال شاهد کاهش 44 درصدی در تعداد متوفیان، کاهش 38 درصدی در میزان تصادفات منجر به فوت،کاهش 24 درصدی مجروحین، کاهش 46 درصدی تصادفات خسارتی و در مجموع 27 درصد کاهش تصادفات بوده ایم.

 

فرمانده پلیس راه استان یزد، با قدردانی از همکاری خوب هموطنان، ابراز داشت: مهم ترین عامل دستیابی به این موفقیت همکاری خوب رانندگان بوده است، چرا که علی رغم افزایش 5.4 درصدی میزان تردد از محورهای استان یزد میزان اعمال قانون و برخورد با تخلفات کاهش چشمگیری داشته است.

 

مظفری، تاکید کرد: اطلاع رسانی به موقع صدا و سیما، جراید و مطبوعات، استقرار ایستگاه های سیار پلیس راه در نقاط حادثه خیز و نصب تابلو، پرچم و علائم هشدار دهنده در این نقاط و همچنین استفاده از گزارشات مردمی ارسال شده به سامانه 110120 از دیگر عوامل موثر در کاهش حوادث رانندگی در سال جدید بود.

 

این مقام مسئول، ادامه داد: هماهنگی و تعامل با سایر ارگان ها نظیر: راهسازی، اداره حمل و نقل، اورژانس، امداد خودرو، ستاد راهیان نور و البته برگزاری کلاس برای رانندگان اردوهای راهیان نور و تعیین «پلیس یار» برای هر اتوبوس را هم نمی توان در کاهش حوادث جاده ای نادیده گرفت.

 

وی، ضمن تشکر از رانندگان و هموطنان به علت همکاری با پلیس، بیان داشت: ترافیک و مشکلات ناشی از آن مساله ای است که نیاز به همدلی تک تک هموطنان دارد. امیدوارم این روند همکاری همچنان ادامه داشته باشد و رانندگان همچنان نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تعهد داشته باشند.

 

فرمانده پلیس راه استان یزد در پایان ابراز امیدواری کرد: بنا داریم در سال جدید با هماهنگی های صورت گرفته دوربین های جاده ای افزایش یابد و از این به بعد نظارت ها محدود به حضور فیزیکی پلیس نباشد.


آخرین اخبار آخرین اخبار