پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


افزایش 8درصدی قیمت گوشت قرمز در استان یزد


گوشت قرمز در بازار استان همزمان با سایر شهرهای کشور گران شد؛ به این ترتیب انواع گوشت قرمز به طور متوسط در بازار استان 8 درصد افزایش قیمت داشته است.

به گزارش یزدامروز، گوشت قرمز در بازار استان همزمان با سایر شهرهای کشور گران شد؛ به این ترتیب انواع گوشت قرمز به طور متوسط در بازار استان 8 درصد افزایش قیمت داشته است.
گوشت قرمز در بین مواد پروتئینی همچنان پرمصرف‌ترین فراورده مورد تقاضای مردم استان است و در بین انواع گوشت قرمز، یزدی‌ها همچنان گوشت بره را بیشتر برای مصرف انتخاب می‌کنند.
طبیعت مردم استان سرد و خشک است؛ از این رو شهروندان یزدی ترجیح می‌دهند که از گوشت‌های دارای طبع گرم و معتدل برای مصرف بهره‌ بگیرند که در سلامت آنها نیز موثر باشد.
مردم یزد که با گوشت قرمز رابطه‌ای دوستانه دارند به سرعت از تغییر نرخ عرضه آن مطلع شده‌اند و صحت و سقم گرانی آن را از یکدیگر جویا می‌شوند.

قیمت انواع گوشت در بازار استان
دبیر اجرایی اتحادیه صنف قصاب یزد با اشاره به افزایش متوسط 8 درصدی قیمت هر کیلوگرم انواع گوشت قرمز در بازار استان گفت: این گرانی همزمان با سراسر کشور در استان یزد رخ داده است.

«علی‌اکبر طالبی» افزود: گرانی گوشت قرمز در بازار کشور از حدود 20 آذرماه آغاز اما در استان از روز 26 آذرماه اعمال شد. وی می‌گوید: بر اساس نرخ جدید عرضه گوشت قرمز، هر کیلوگرم گوشت بره و نربز بدون دنبه و با 250 گرم دنبه به ترتیب 29‌هزار تومان و 23 هزار و 500 تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی قیمت هر کیلوگرم گوشت بز و میش بدون دنبه و با 250 گرم دنبه را نیز به ترتیب 21 هزار تومان و 17‌هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر‌کیلوگرم گوشت گاو و گوساله بدون استخوان نیز 27‌هزار تومان است.

طالبی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گوشت شتر بدون کوهان و استخوان و با 250 گرم کوهان نیز به ترتیب 32 هزار تومان و 26 هزار تومان تعیین شده است.

وی دلیل گران بودن گوشت شتر نسبت به سایر گوشت‌های قرمز را کمیاب بودن گوشت شتر عنوان کرد و ابراز داشت: البته قیمت انواع گوشت قرمز در بازار استان نسبت به استان‌های همجوار کمتر است.

وی اذعان کرد: افزایش هزار تومان از قیمت هر کیلوگرم انواع گوشت قرمز ناشی از الزام نگهداری لاشه‌ها در سیستم پیش‌سرد کشتارگاه صنعتی است که حدود 5/1 کیلوگرم از وزن لاشه می‌کاهد.


آخرین اخبار آخرین اخبار