پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه خبر داد

افزوده شدن 5 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی یزد /300 «ایستگاه اتوبوس» تا پایان سال تجهیز می شود


مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوسرانی یزد 9 سال است، گفت: چهار سال است که اتوبوسی به ناوگان اتوبوسرانی یزد اضافه نشده و اول شهریور ماه سال جاری 5 دستگاه به این ناوگان اضافه خواهد شد.

به گزارش یزدامــــروز، مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، اظهار کرد: تأسیس سازمان اتوبوسرانی به سال 56 برمی گردد و از سال 67  به طور مستقل به فعالیت خود ادامه داد.


محمد جواد کریمی اعلام کرد: این سازمان در ابتدا با 10 دستگاه اتوبوس کار خود را شروع کرد و در حال حاضر با 260 دستگاه اتوبوس تحت نظارت مالکیت  و 764 دستگاه مینی بوس تحت نظارت و ملکی نسبت به سرویس دهی به شهروندان اقدام می‌کند.


وی افزود: متوسط جابه جایی روزانه مسافران  در یزد  2 میلیون و 500 هزار نفر و جابه جایی سالیانه 30 میلیون نفر است.


کریمی با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوسرانی یزد 9 سال است، ادامه داد: چهار سال است که اتوبوسی به ناوگان اتوبوسرانی یزد اضافه نشده است و اول شهریور ماه سال جاری 5 دستگاه به این ناوگان اضافه خواهد شد.


وی  با بیان اینکه عمر 50 درصد از اتوبوس‌های سازمان بالای 10 سال و بقیه زیر  10 سال هستند، گفت: 10 دستگاه اتوبوس بازسازی شده و بازسازی 10 دستگاه دیگر در دست اقدام است که شامل کف سازی، بازسازی بدنه و غیره می‌باشد و به دیگر رانندگان اتوبوس‌هایی که در خط فعالیت دارند 10 روز مهلت داده شده است که به سر و وضع اتوبوس‌ها رسیدگی کنند.


مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی یزد در خصوص زیرساخت های شهری نیز به انتقال پایانه همافر به میدان امام علی(ع)، راه اندازی پایانه شهدای محراب و افزودن دو لاین به پایانه سه راه شحنه اشاره کرد.


وی تعداد ایستگاه های اتوبوس در یزد را یک هزار و  245 دستگاه اعلام کرد و افزود: تاکنون 700  ایستگاه اتوبوس به تابلو ،گل میخ، سایبان و غیره تجهیز شده است و برای سال جاری 140 ایستگاه تجهیز شده و تا پایان سال به 300 دستگاه خواهد رسید.


کرمی با بیان اینکه طرح کارت بلیط به طور کامل اجرا شده است، از تجهیز و هوشمند سازی 100 ایستگاه اتوبوس جهت نمایش اطلاعات اتوبوس‌ها به صورت مانیتورینگ و مدیریت زمان برای مسافران خبر داد.


کریمی ساعت شروع به کار اتوبوس های سازمان را 6 صبح و زمان خاتمه آن را 9 تا 9 و نیم شب اعلام کردو افزود: زمان کار دکه‌های شارژ کارت بلیط نیز به همین منوال است.


آخرین اخبار آخرین اخبار