پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در اجلاس وحدت اصوالگرایان:

آقاتهرانی: افتخار اصولگرایان است که زیر نظر فقها کار می‌کنند


دبیرکل جبهه پایداری با تاکید بر وحدت اصولگرایان گفت:‌ اصولگرایان افتخار می کنند که زیر نظر فقها کار می کنند و می توانیم اگر اختلاف سلیقه ای هم وجود دارد آن را حل کنیم.

به گزارش یزدامـــــروزبه نقل از یزدرسا به نقل از راه دانا ، حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی که در اجلاس سراسری دبیران استانی سه تشکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و حزب موتلفه اسلامی سخن می گفت اظهار داشت: عشق و علاقه به محرومین و اقشار آسیب پذیر یکی از شاخص های اصولگرایی و از ویژگی‌های انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود: خیلی ها در دنیا در انقلاب های مختلف دم از کمک به محرومین و فقرا می زنند اما جلوتر که می روند خودشان دزد گردنه می شوند.

 

آقا تهرانی بیان داشت: ما نیز نمی گوئیم معصوم هستیم اما از ویژگی های انقلاب ما کمک به مستضعفان است. امام خمینی(ره) با اشرافی گری مخالف بودند و همواره تاکید داشتند که این انقلاب انقلاب مستضعفین است.

 

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی یکی از توفیقات مهم در نظام را داشتن شورای نگهبان دانست و گفت: خوشبختانه با وجود شورای نگهبان اگر اشکالی  در مجلس پیش می آید رفع می کند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر وحدت اصولگرایان بیان داشت: اصولگرایان افتخار می کنند که زیر نظر فقها کار می کنند و می توانیم اگر اختلاف سلیقه ای هم وجود دارد آن را حل کنیم. از این رو اینکه زیر نظر فقها کار کنیم این کار بسیار پسندیده ای است.

 

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: یکی از ویژگی های اصولگرایی جهاد و تلاش خستگی ناپذیر و شایسته سالاری و به کار گیری افراد صالح است. اصولگرایان معتقدند باید افراد شایسته و متدین و اصلح مسئولیت ها را بر عهده بگیرند.

 

وی افزود: اصولگرایان همواره به دنبال صیانت از بیت المال هستند و جلوی هر فسادی می ایستند.

 

آقاتهرانی در پایان اظهار داشت: سیاست اصولی دارد و خوشحالیم که بزرگانی همچون فقها در راس کار هستند و ما باید به صحبت های مقام معظم رهبری گوش کنیم و تفسیر شخصی ارائه ندهیم.

 

وی مبارزه با فتنه و انحراف، اعتقاد به کار فرهنگی و اولویت داشتن فرهنگ  را از دیگر شاخص های اصولگرایی مورد توافق سه تشکل بر شمرد.

 

همچنین در ادامه صادق محصولی قائم مقام دبیر کل جبهه پایداری نیز در این اجلاس با اشاره به تعریف شاخصه های اصولگرایی اظهار داشت: اصولگرایی یعنی اینکه به اصول شریعت اسلام عمل شود و کسانی که به این اصل عمل کنند را اصولگرا می دانیم.

 

محصولی بیان داشت: هر کسی که ادعای اصولگرایی دارد باید در بیان و در عمل به اصول شریعت اسلام عمل کند، وحدت در میان این سه تشکل اصولگرا و در میان همه اصولگرایان نیز بر مبنای اصول و ارزشها شکل می گیرد .

قائم مقام دبیر جبهه پایداری در ادامه تصریح کرد: وحدت مانند شمشیر می‌‌ماند وقتی در دست مومنین و نیروهای ارزشی و تشکل های اسلامی باشد نه تنها خوب بوده که لازم است و اصولگرایان زیر نظر آیات یزدی و موحدی کرمانی و مصباح یزدی به دنبال وحدت هستند.

 

وی افزود: نظر این سه فقیه برای ما فصل الخطاب است و آنچه دستور دهند عمل می کنیم.

 

محصولی بیان داشت: دوستان ما در جمعیت ایثارگران و حزب موتلفه اسلامی نیز در این ماهها و در جلسات تاکید بر وحدت داشته و با اخلاص به دنبال همگرایی هستند.

 

قائم مقام دبیر جبهه پایداری تاکید کرد: ما نیز در جبهه پایداری به دنبال هم افزایی اصولگرایان هستیم و هر کسی را که به اصول و ارزشها معتقد است را جزء جبهه پایداری می‌دانیم حتی اگر عضو تشکل دیگری باشد.

 

وی ادامه داد: اصولگرایان به دنبال هم افزایی و وحدت بوده و از هر گونه سهم خواهی پرهیز می‌کنند .

 

محصولی با اشاره به شاخصه های اصولگرایی تصریح کرد: هر کسی به اسلام ناب محمدی،ولایت فقیه و خط امام که مفسر آن مقام معظم رهبری است ، در گفتار و رفتار به این اصول معتقد و ملتزم باشد اصولگرا است.

 

وی افزود: یکی دیگر از شاخصه های اصولگرایی التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و اعتقاد به روحانیت و قانون اساسی است.

 

قائم مقام دبیر جبهه پایداری یکی دیگر از شاخصه های اصولگرایی را استکبارستیزی و استعمار ستیزی عنوان کرد و افزود: برخی‌ها شاید خود را اصولگرا بدانند اما مخالفتی نیز با استکبار نداشته باشند، اینها اصولگرا نیستند و این نقطه ضعف آنها است.

 

محصولی بیان داشت: فسادستیزی از دیگر شاخصه های اصولگرایی است. اخیرا مقام معظم رهبری بار دیگر بر فساد ستیزی و مبارزه با مفاسد تاکید کردند و اصولگرایان باید با فساد مقابله کنند تا شاهد رشد کشور باشیم.

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار