پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یاداشت/ هاشم تقدسی

آقای رئیس جمهور، به همین زودی خسته شدید؟!


آقای رئیس جمهور کمی صبورتر باشید، به همین زودی خسته شدید؟! اینها دارند با استقلال و رشد ما مخالفت می کنند و شما از سبد کالا می گوئید؟!

یزدامــــــــــــــروزبه نقل از سرو ابرکوه، وقتی شنیدیم که همایشی به نام "همایش اقتصاد ایران" در حال شکل گیری و برگزاری است به تدبیر دولت یازدهم و کار عاقلانه اش آفرین گفتیم. با خود گفتیم بالاخره ظرفیت های داخلی و نخبگان اقتصادی و اقدامات عملی بومی نیز مورد توجه دولت قرار گرفته، اما این امید زیاد به طول نیانجامید، با جمله ای که رئیس جمهور محترم جناب آقای روحانی فرمودند این امید را نیز ناامید و دشمنان ما را امیدوارتر کردند. یادمان افتاد به بعضی جملات حاشیه ساز دو سال آخر دولت دهم که بیگانگان را به طمع می انداخت و دوستان را نگران تر می ساخت.

یکی از جملات رئیس جمهور محترم این بود : .... آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست بلکه به قلب و اراده ما وصل است. جمله ای زیبا که با مغالطه ای ظریف کارانه ، اذهان عمومی را از اصل فاجعه (یعنی بوسیدن و کنار گذاشتن فناوری بومی هسته ای که حاصل خون شهدای هسته ای، یتیم شدن علیرضا و آرمیتا و سوختن سینه داغدار مادرانشان و خمیده شدن قامت پدارانشان بود) منحرف کرده و سر مردم را به سبد کالای مرغ و روغن و شکم، گرم می کند.

هیچ کس منکر فشار اقتصادی حاکم بر ملت غیور و صبورمان نیست، اما چرا کسانی باید در لفافه دم از برچیدن فناوری هسته ای بزنند که محل کارشان و حتی استخرشان به تازگی با 5 میلیارد تومان سرویس شده و پرده های اتاق هایشان نیز به رنگ دلخواه شان تغییر کرده و ذره ای فشار اقتصادی را حس نکرده و نان با شیب ملایم 30 درصدی نیز به چشمشان نمی آید؟

چرا نان و سفره مردم را به سانتریفیوژ گره می زنید؟

چرا فرمایش رهبر شجاع و صبورمان را در خصوص اقتصاد مقاومتی نادیده می گیرید؟

چرا فراموش کرده اید که دقیقا یکی از موارد مورد بحث شما در مذاکرات هسته ای آرمان «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» است؟
فراموش کرده اید یا خود را به فراموشی زده اید؟!

تکلیف سوگندتان به حفظ قانون اساسی و من جمله ماده 152 که اشاره صریح به نفی هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری، حفظ استقلال همه جانبه و تمامی ارضی کشور را دارد چه می شود؟

آقای رئیس جمهور برای ما اشخاص و دولت ها مهم نیستند، بلکه اعمال آنهاست که تائید یا رد می شوند و تعصب کور نسبت به هیچ شخصیت سابق و لاحقی نیز نداریم؛ اما کمی صبورتر باشید، به همین زودی خسته شدید؟!

آقای رئیس جمهور آیا قبول ندارید که دشمن از روز شروع مذاکرات و تلاش تیم پرکار هسته ای اتان، نه تنها ذره ای روی خوش به ملت ایران نشان نداده بلکه توهین ها و تحریم های اقتصادی و شخصیتی، حیثیتی را نیز بیشتر نموده است. آقای رئیس جمهور سانتریفیوژ آرمان نیست، "استقلال مملکت" آرمان است.

استقلالی که بهای آن خون ریسعلی ها، شیخ فضل الله ها، مدرس ها، همت ها، باکری ها و احمدی روشن ها و .... بوده و خواهد بود. آرمان ما آیه «لا تظلمون و لا تظلمون» است که قرآن فرمود، نه ظلم کنید و نه ظلم پذیر باشید. آرمان ما مقدمه سازی ظهور امام زمان (عج) است که اگر توان علمی و... نداشته باشیم، اقتدار نیز نخواهیم داشت .

آقای رئیس جمهور چرا عده ای با دروغ به دنبال بی ارزش نشان دادن فناوری هسته ای و وزر و بال دانستن آن هستند؟

اگر فناوری هسته ای نبود کی می توانستیم طبق نظر شهید زنده دکتر عباسی موشک ماهواره بر با دقت بالا بسازیم و از کجا قدرت ساخت اجزاء ماهواره برای خروج از جو بدست می آوردیم؟

اگر فناوری هسته ای نبود کجا می توانستیم در پزشکی هسته ای این موفقیت ها را بدست آوریم و در کشاورزی و علم ژنتیک به مراحل مطرح جهان برسیم؟

آری دانش مانند گذشته نیست و همه با هم ارتباط دارند.

این جملات از آن من نیست، بلکه بخشی از استدلالات فیزیکدان ایرانی و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران است. کسی که قطعنامه 1747 شورای امنیت او را «دانشمند ارشد وزارت دفاع و مرتبط با انستیتوفیزیک کاربردی» ایران معرفی کرده و او را نیز در لیست تحریم ها قرار داده است. او ثابت کرده که هم سواد دارد و هم شناسنامه، مزدور کسی هم نیست، جیب بر نیز نبوده و توهم نیز نزده و از روی بیکاری نیز سخن نگفته.

فناوری خلاء و اتصالات و پمپ های خلاء که عوامل مهمی در تسخیر فضا به شمار می روند را مدیون فناوری هسته ای می باشیم. بی سوادان واقعی کسانی هستند که در مجلس ششم گفتند: از چاه هسته ای آبی در نمی آید، مگر برای عده ای نانی درآید.

غافل از اینکه آینده بدون ماهواره قابل تصور نیست؛ چرا که بدون ماهواره و تسخیر فضا، کنترل کشتیرانی، بانک ها، قطار و مترو دچار مشکل می شوند و حتی در شناسایی مباحث آب و هوایی و منابع معدنی کشور نیازمند بکارگیری ماهواره هستیم. اگر فناوری هسته ای نبود چگونه ما به پرتاب گر موشک دست پیدا می کردیم؟

آقای رئیس جمهور اینها دارند با استقلال و رشد ما مخالفت می کنند و شما از سبد کالا می گوئید؟!

اگر فناوری هسته ای نباشد داده و دیتای صنعت حمل و نقل را چه کسی تنظیم می کند؟! مگر تولید برق نیازمند آب نیست؟ مگر ما از کشورهای کم آب منطقه نیستیم؟ چرا بعضی روز روشن انقدر سیاه نمایی می کنند و نقش انرژی هسته ای را در تامین برق نادیده می گیرند؟

فناوری هسته ای، پشتوانه صنعت نفت ماست؛ چرا که پرتوها در این صنعت نقش اساسی دارند و در اسکن کردن اطلاعات درون خاک بدون تعطیلی خط تولید کمک شایانی می کند و خیلی از منافع دیگر که در این نوشته مجال ذکر آنها نیست.

آقای رئیس جمهور چشمانتان را نبندند؛ بلکه چشمان مشاورانتان را نیز باز کنید و مطمئن باشید اگر بر محور عقلانیت طی مسیر کنید حتما فرجی می شود.

تامین سبد کالا و دیگر نیازها را نیز در اجرای اقتصاد مقاومتی دنبال کنید و چشم انتظار لغو تحریم ها و لطف وکرم دشمنان قسم خورده ملت نباشید که رهبر عزیزمان با بکار بردن عبارت "به درک" در مشهد مقدس،  هم آنان را تحقیر نمودند و هم راه دولت را مشخص فرمودند، امیدوارم که در دیدن و شنیدن درست تر موفق باشید.
                                       
والسلام علی من اتبع الهدی
هاشم تقدسی
دی ماه 1393


آخرین اخبار آخرین اخبار