پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یادداشت/

آقای وزیر صنعت،معدن و تجارت! چند سوال در مورد سند افتخار شما؟


سند افتخار وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی: آزادسازی 80 درصد ارضی کشور در حوزه معادن به منظور اکتشاف و تکمیل زنجیره تولید معادن، دستاورد وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که آقای نعمت زاده به آن اشاره کرد.

به گزارش یزدامـــــروز به نقل ازیزد رسا؛ سند افتخار وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی: آزادسازی 80 درصد ارضی کشور در حوزه معادن به منظور اکتشاف و تکمیل زنجیره تولید معادن، دستاورد وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که آقای نعمت زاده به آن اشاره کرد.

به درستی حضرات چگونه طرح‌های فولادی دولت دهم را توهم دانسته و اکنون در بیان افتخارات خود آنها را مرجع قرار می‌دهند؟

جمیع اتفاقات رخ داده از زمان وزارت آقای نعمت‌زاده در خصوص معدن و صنایع معدنی چیزی جز تعطیلی واحد‌های معدنی نبوده که این مایه افتخار نیست.....!!!؟

آزاد سازی 80 درصدی اراضی کشور از دست چه کسانی بوده است؛ آیا این‌ها معدن خواران بوده‌اند ؟ آیا این به اصطلاح آزاد سازی نفعی به بیت المال رسانده است و این آزاد سازی در راستای منویات مقام معظم رهبری بوده( ابلاغ اصل 44 قانون اساسی) ؟

آقای وزیر بفرمایند در طی این مدت که بر مسند وزارت حکمفرما بوده‌اند چند واحد معدنی بزرگ و مستقل خصوصی راه‌اندازی شده‌اند؟ و این آمار را با میزان تعطیلی و یا نیمه تعطیل شدن این گونه معادن در طی همین مدت مقایسه فرمایند!!!

آقای وزیر شما قطعا ابلاغیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تولید ملی را دریافت نموده‌اید اما واقعا آن را نیز مطالعه فرمودید؟ به عنوان مثال به بندهای زیر اشاره دارم:

بند ۸- بهبود فضای کسب و کار با هدف افزایش تولید ملّی و اصلاح زمینه ‌های فرهنگی، قانونی، اجرایی و اداری.

بند 9-ساماندهی و حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط در جهت کارآمدسازی آنها

بند ۱۶- جلوگیری از اتلاف و راکد ماندن سرمایه‌ های فیزیکی و انسانی ایرانی با تأکید بر ایجاد و توسعه خدمات فنی و مشاوره‌ ای فرا بنگاهی و ارتقاء بازده اقتصادی این سرمایه‌ ها در بخش‌ های مختلف اقتصادی.

بند ۲۰- تنقیح و اصلاح قوانین و مقررات (از جمله اصلاح قانون پولی و بانکی، تأمین اجتماعی و مالیات‌ ها) برای تسهیل فعالیت در بخش‌ های تولیدی و رفع موانع سرمایه‌ گذاری در سطح ملی با رویکرد ثبات نسبی در قوانین.

جنابعالی و تیم همراه با شعار مبارزه با خام فروشی پتکی ساخته و بر سر معدن‌داران می کوبید؛البته بخش خصوصی واقعی و نه چادرملو و امثالهم که کم نیستند!!!!

این درحالی است که معاون حضرت عالی در جمع معدنکاران استان یزد بعد از کلی طفره رفتن از ملاقات عمومی در جواب سوالات و پرسش‌های معدن‌داران در خصوص عدم وجود فضای کسب و کار و عدم حمایت وزارت خانه از معادن خصوصی با سخره گرفتن مردم می‌گوید بروید ماشین آلات خود را بفروشید و پولش را در بانک بگذارید!!! آیا این فرد لیاقت نشستن بر صندلی معاونت شما را دارد؟ یا اینکه حضرت عالی نیز با این نظر موافقید؟ موضع خود را شفاف بیان نمایید . این رسوایی ناشی از عدم پایبندی افراد به اخلاق است و در هر کشور دیگری نتیجه‌ایی جز استعفا برای آن فرد نمیگذارد......
 

نویسنده: مصطفی چمنی


آخرین اخبار آخرین اخبار