پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار یزد:

اقتصاد مقاومتی به معنی تولید ثروت و رفع فقر است/درخواست استاندار از جهادگران طرح هجرت


عالی ترین مقام اجرایی استان،اقتصاد مقاومتی را به معنی تولید ثروت ورفع فقر مبتنی بر دانش و با رویکرد درون زایی و برون گرایی عنوان کرد.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدآوا؛ استاندار یزد در نشست بررسی عملکرد ارودوهای هجرت گفت: طرح جهادی هجرت حاصل فعالیت گسترده میدانی و عملیاتی جهادی بوده که بار اصلی آن بردوش جوانان و نوجوانان است.

سید محمد میرمحمدی غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان،گسترش فرهنگ کار و تلاش در سایه مشارکت گروهی و کمک و خدمات رسانی به روستاها را از محورهای اصلی اردوهای هجرت برشمرد و گفت: جوان منبع انرژی، استعداد،خلاقیت و کوشش است و اگر این گونه به جوان نگاه شود ضرورت پوشش اوقات فراغت وی در چنین میدان های گسترده ای آشکار می شود.

میرمحمدی افزود: امروزه دانشجویان ما درعرصه علم و هنر برای کسب اطلاعات عطش فراوان داشته و با امکانات فراوانی که وجود دارد به منابع مختلف دسترسی دارند.

وی ادامه داد : اما نکته قابل تامل این است که جوان علاوه برعطش کسب اطلاعات، نیازمند ایفای نقش و چهره شدن در جامعه بوده و این اردوها با فراهم آوردن شرایط تحقق این مهم برای نسل جوان در قالب کار گروهی و تلاش جهادی، قدم های موثری برداشته است.

استانداریزد اظهار داشت: اردوهای هجرت می تواند علاوه بر جذب دانش آموزان و دانشجویان پر تلاش، در دلگرمی بخشی به جوانان روستایی و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها و گسترش فرهنگ کار و تلاش اثرگذار باشد چرا که وقتی جوان روستایی در این طرح ها مشارکت می کند به مرورزمینه کارآفرینی وی در روستاها ایجاد می شود.

میرمحمدی با اشاره به لزوم توجه  ویژه به بحث اقتصاد مقاومتی برایجاد و راه اندازی پروژه های کوچک اشتغال زا در روستاها تاکید کرد.

عالی ترین مقام اجرایی استان،اقتصاد مقاومتی را به معنی تولید ثروت ورفع فقر مبتنی بر دانش و با رویکرد درون زایی و برون گرایی عنوان کرد و ابراز داشت:درون زایی یعنی توجه به ظرفیت های درونی و برون زایی یعنی استفاده از روش های موفقیت نظیر استفاده ازعلوم و نتایج تحقیقات علمی است تا بتوان پایه های اقتصاد کشور را به گونه ای محکم ساخت که تزلزل اقتصادهای منطقه وبین الملل کمترین تاثیر را بر اقتصاد ما داشته باشد.

استاندار اضافه کرد: از دیگر نیازهای نسل جوان ایجاد فرهنگ کار بوده به طوری که امروزه در استان به تعداد بیکاران شغل وجود دارد اما تمایلی در جوانان ما برای اشتغال به این کارها وجود ندارد و به همین دلیل شاهد حضور هموطنانمان از سراسر کشور در یزد و تصدی این مشاغل هستیم.

وی در پایان از مسئولین بسیج سازندگی خواست اولویت های استان نظیر مصرف بهینه آب در مصارف کشاورزی را سرلوحه اقدامات جهادی خود قرار دهند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار