پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در یزد:

اقدامات «فتنه‌گران» نابخشودنی است/ «9 دی» فتنه گران را به زباله دان تاریخ فرستاد


حجت الاسلام سید رضا اکرمی در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی در یزد با اشاره به حادثه تلخ عاشورای سال 88 گفت: عاشورای حسینی که در کشور ما حتی مورد احترام ارامنه، زرتشتیان و غیره است، در سال 88 مورد توهین و هتک حرمت توسط عده‌ای قرار گرفت که بسیار ناپسند و نابخشودنی است.

به گزارش یزدرسا به نقل از یزد آوا، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری صبح امروز در مراسم بزرگداشت حماسه 9 و 12 دی از این ایام به عنوان ایام الله نام برد و گفت: ایام الله نشانه و علامت هستند و باید از آنها عبرت گرفت.

 

حجت‌الاسلام سید رضا  اکرمی با اشاره به انتخابات سال 88 گفت: انتخابات سال 88 با حضور 40 میلیونی مردم در پای صندو‌ق‌های رأی حادثه بسیار شیرینی آفرید  و ملت ایران به دنیا اعلام کرد که هوشیار و بیدارند اما متأسفانه عده‌ای به آن خدشه وارد کردند.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران براساس جمهوری اسلامی است، ادامه داد: روز 22 خرداد سال 88 ملت ایران با حضور خود به دنیا اعلام کردند که با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد دستاوردهای عظیم و مقتدری  نیز داریم.

 

حجت الاسلام اکرمی با اشاره به حادثه تلخ عاشورای سال 88  گفت: عاشورای حسینی که در کشور ما حتی مورد احترام ارامنه، زرتشتیان و غیره است، در سال 88 مورد توهین و هتک حرمت توسط عده‌ای قرار گرفت که بسیار ناپسند و نابخشودنی است.

 

وی با بیان اینکه اتفاقات قبل و بعد از خرداد سال 88، موجب شد مردم در روز 9 دی به  صحنه بیایند ، تصریح کرد: مردم در روز 9 دی در تهران و دیگر مناطق کشوربا همت، حمیت و ارادت به صحنه آمدند، آن حوادث را پالایش کردند و همه حوادث تلخ و فتنه گری سال 88 را به زباله دان تاریخ فرستادند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه بایستی نسبت به حوادث تاریخ حساس بود،  تأکید کرد:  حوادث سال 88 و حماسه 9 دی را با بصیرت مطالعه کنیم و علل پیدایش آن را بخوانیم و راه برخورد با آن را پیدا کنیم.

 

وی قانون اساسی و ولایت فقیه را دو شاخصه مهم نام برد و گفت: کتاب الله که رسول اکرم(ص) آن را در میان امت خود به امانت گذاشته است، امروز باید درقانون اساسی جمهوری اسلامی عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام اکرمی همچنین با اشاره به بزرگداشت روز 12 دی سالروز ورود  مقام معظم رهبری به استان یزد و ضمن بیان ویژگی‌های ایشان  گفت: 24 ساعت از ارتحال امام (ره) نگذشته بود که مجلس خبرگان  امام خامنه‌ای با آن فقاهت، کیاست، تدبیر و با تأیید همه مراجع به رهبری انقلاب منصوب کرد.

 

وی ادامه داد: به اعتراف همه کسانی که اهل عقل و علم هستند، هنوز همانند مقام معظم رهبری وجود ندارد و سالگرد سفر پر برکت ایشان به استان را باید گرامی داشت.

 

حجت الاسلام اکرمی با اشاره به تولی و تبری به عنوان فروع دین اسلام گفت: ما هر آن کس را که به انقلاب اسلامی و مردم ایران کمک کند، دوست داریم و از هر آن کس چه در داخل و چه در خارج کشور  که خون شهدا و  فداکاری آنها را نادیده بگیرد بیزاری می‌جوییم و این تولی و تبری در خصوص حوادث سال 88 و افرادی که فریب دشمن را خوردند و غفلت و غرور آن‌ها را گرفت، صدق می‌کند.


آخرین اخبار آخرین اخبار