پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:


نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: تروریست نامیدن سپاه از سوی امریکا هیچ اهمیتی ندارد، سپاه نهاد باعظمتی است که اقدام امریکا ارزش و عزت آن را در نزد مردم بالاتر برده است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به وقوع سیل در نقاطی از کشور، باران‌های اخیر را نشانه لطف و عنایت خداوند دانست و گفت: سیل گرچه خسارت جانی فراوانی نداشت ولی خسارت‌های مالی زیادی به دنبال داشت که این خسارت‌ها ناشی از کم‌کاری و عملکردهای اشتباه ما بوده است.

وی با بیان اینکه دوست و دشمن برای خشکسالی‌هایی که کشور ما با آن روبرو شده برنامه‌ریزی‌های زیادی کرده بودند، ادامه داد: برنامه‌ریزی دوستان برای کاهش و مقابله با خسارت‌های خشکسالی‌ بود و دشمنان خشکسالی را ابزاری قرار داده بودند تا از آن برای فشار برای مردم زمینه‌سازی کنند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه خداوند با رحمت خود همه توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان را در این زمینه خنثی کرد، افزود: استکبار جهانی نقشه داشت تا با صحبت با کشورها و ایادی خود از این خشکسالی استفاده کند و با کاهش یافتن مواد غذایی در ایران از ورود این مواد به کشور ما جلوگیری کند تا زمینه اعتراض و حضور مردم در خیابان‌ها فراهم شود که خداوند نقشه آنها را نقش بر آب کرد.

ناصری گفت: باران‌های اخیر نشان داد که نباید از لطف و نعمت خداوند ناامید شد و باید برای این زمان‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم و مسئولان باید احتیاط را رعایت کنند و نباید کوتاهی و غفلت در این زمینه صورت گیرد. خداوند بندگان خود را در خشکسالی رها نمی کند و همیشه نعماتش را به ما ارزانی کرده و می‌کند پس باید آماده بهره‌گیری از آن باشیم.

وی با اشاره به همدلی، اتحاد وانسجام مردم در کمک به سیل زدگان تصریح کرد: در این سیل اخیر، همه اقشار از کوچک و بزرگ، طلبه، بسیجی، نظامی و ... به میدان آمدند و دوباره آن روحیه همکاری و ایثار و فداکاری در جبهه‌ها زنده شد و به نمایش درآمد و همه همدل با مردم سیل زده و در حال خدمت رسانی و خارج کردن خانه‌های مردم از گل و لای هستند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: این کمک‌ها و همدلی مردم به مناطق سیل زده حرکت بسیار زیبایی است که به پاس آن خداوند به ما لطف خواهد داشت، و این سیل نیز موجب انسجام مردم ما شده است و از برکات الهی بود و همه آمدند تا غمی از دل دیگران بردارند، فقط عده کمی که از انقلاب و نظام اسلامی دور هستند و جوسازی می‌کنند در این همدلی حضور نداشتند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر امریکا در تروریست خواندن سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی عنوان کرد: تروریست نامیدن سپاه از سوی امریکا هیچ اهمیتی ندارد، سپاه نهاد باعظمتی است که اقدام امریکا ارزش و عزت آن را در نزد مردم بالاتر برده است.

وی ادامه داد: در یکی از مجله‌های امریکایی نیز این اقدام امریکا مورد تحلیل قرار گرفته است؛ این اقدام امریکا اشتباه بزرگی بود چرا که عزت سپاه با این کار بالاتر رفت و مردم بیش از پیش با این نهاد همدلی و همکار شده ‌اند؛ سپاه جزء جدانشدنی از این ملت است که همیشه با ایمان و توکل به خدا در صحنه‌ها حضور پیدا کرده است.

امام جمعه یزد با اشاره به شعار سال با عنوان رونق تولید گفت: بحث رونق تولید باید با جدیت هرچه بیشتر مردم و مسئولان دنبال شود و با تمام ظرفیت و استفاده از نیروهای جوان نخبه اقدام به خودکفایی در زمینه‌های مختلف کرد.

ناصری با تاکید بر تشکیل اتاق فکر در ادارات، نهادها و دستگاه‌های مختلف برای تحقق رونق تولید در کشور ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره داشتند باید با به میدان آوردن  جوانان دلسوز، انقلابی، نخبه و متخصص و استفاده از ظرفیت آنها زمینه را برای خودکفایی کشور در تمام زمینه‌ها فراهم کرد تا نیازی به واردات وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار