پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جانشین شورای هماهنگی استان یزد:

اقدام نشریه فرانسوی، یک جرم بین المللی است/دعوت ازعموم مردم استان جهت شرکت در راهپیمایی محکومیت توهین به پیامبر اکرم(ص)


جانشین شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: مردم استان یزد، باردیگر با حضور مثال زدنی خود همچون گذشته، انزجار خود را ازاقدامات این چنینی دول غربی اعلام و ارادت خود را به پیام آور لطف و مهربانی ابراز نمایند.

جانشین شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در کفتگو با یزد امـــــــــــروز؛ اقدام توهین آمیز نشریه شارلی ابدو در اهانت به پیامبر اعظم را در انتشار کاریکاتور موهن محکوم کرد و گفت: این اقدام شرم آورانه یک جرم بین المللی است که  با کمک مثلث شوم استکبار جهانی ، صهیونیسم بین الملل و جریان های تکفیر به نام آزادی بیان صورت گرفت .


سعید زارع با اشاره به اینکه توهین به پیامبر اسلام ضد آزادی بیان می باشد اضافه کرد: اسلام به مسلمانان دستور می دهد که نسبت به پیامبران همه ادیان الهی حرمت نگه دارند و حق جسارت وی ا اهانتی را به آن ها ندارند چرا که دین اسلام دین رحمت و عطوفت است و قطعا پیام آور این دین خود از مهربانترین انسان های تاریخ بشریت است.


مسئول امور مراسمات شورای هماهنگی استان در ادامه  اظهار داشت : قرآن درچندین مورد ضمن بیان خصوصیات اخلاقی پیامبر(ص) در آیه 159سوره آل عمران تصریح می کند:  فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ (به سبب رحمت خداست که تو با آنها اينچنين خوشخوی و مهربان هستی اگرتند خو و سخت دل می بودی از گرد تو پراکنده می شدند) ومتاسفانه امروز به هر وسیله ای در صدد خدشه دار کردن اسلام و نبی مکرم آن هستند.


زارع افزود: امروز گروه تکفیری داعش در زیر پرچم لااله الاالله و محمد رسولا الله وبه نام اسلام فتوای ذبح می دهد و سر از بدن مسلمانان جدا می کند و یا در یک توطئه از پیش برنامه ریزی شده به دفتر نشریه شارلی آبدو حمله می کند و خون عده ای را می ریزد تا به جهانیان اثبات کند دین اسلام دین خشونت است.


جانشین شورای هماهنگی استان، انجام چنین حرکت هایی را نتیجه استیصال غرب در برابر موج اسلام خواهی در اروپا و آمریکا دانست  و تاکید کرد: دشمنان اسلام به خیال خام خود برای خاموش کردن چراغ نورانی اسلام همت گمارده اند در حالی که خداوند خود در قرآن می فرماید: يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ (مى‏ خواهند نور خدا را با دهان‏هاى خود خاموش كنند ولى خداوند نمى‏گذارد تا اين كه نور خود را كامل كند و هر چند كافران خوش ندارند) و این وعده الهی است که هرگز دشمنان به مقاصد پلید خود دست نخواهند یافت.


سعید زارع ضمن تشکر ازهمه گروه هاو سلایق سیاسی استان یزد درمحکومیت اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی، ازعموم مردم ولایتمدار و متدین استان دارالعباده، برای حضور با شکوه در راهپیمایی محکومیت اهانت به ساحت قدسی نبی مکرم اسلام دعوت بعمل آورد.


وی در پایان ابراز امیدواری کرد: مردم استان یزد، باردیگر با حضور مثال زدنی خود همچون گذشته، انزجار خود را ازاقدامات این چنینی دول غربی اعلام و ارادت خود را به پیام آور لطف و مهربانی ابراز نمایند.


گفتنی است راهپیمایی محکومیت اقدام نشریه «شارلی ابدو» در چاپ کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام ، روز جمعه مصادف با سوم بهمن ماه، همزمان با سراسر ایران اسلامی بعد از نماز وحدت آفرین جمعه، برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار آخرین اخبار