پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

اقلیت زرتشتی استان در راهپیمایی 22 بهمن؛

اقلیت‌ها در همراهی نظام خون داده اند/ به رهبر وفاداریم


حضور زرتشتیان استان یزد نکته‌ای است که شاید تا کنون مغفول مانده است. امروز هم همشهری‌های زرتشتی با تجمع در ضلع غربی میدان شهید بهشتی به دریای جمعیت راهپیمایان پیوستند.

به گزارش یزد امــروز به نقل از عصر فرهنگ، صبح امروز باز هم مردم ایران به رسم 36 سال گذشته با تجمع در میادین اصلی شهرها سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. در شهر یزد هم مردمان متدین دارالعلم و دارالعباده یزد با حضور در میدان امیر چخماق صحنه‌های به یادماندنی دیگری خلق کردند.

 

 

اما حضور زرتشتیان استان یزد نکته‌ای است که شاید تا کنون مغفول مانده است. امروز هم همشهری‌های زرتشتی با تجمع در ضلع غربی میدان شهید بهشتی به دریای جمعیت راهپیمایان پیوستند.


فرصتی دست داد تا در بحبوحه راهپیمایی و فشار جمعیت دقایقی گفتگویی با این عزیزان داشته باشیم.

 

مسئولین بدانند تنها نیستند/ به رهبر وفاداریم


موبد رستم کاوسیان زاده، هدف خود و هم کیشانش را از حضور در راهپیمایی این گونه ابراز کرد: ما امروز آمده‌ایم وفاداری به رهبر عزیزمان و همبستگی و هم عقیده بودن خود با عموم ملت ایران ابراز کنیم.

 

 

وی با اشاره به رسم هر ساله حضور زرتشتیان در جشن پیروزی انقلاب، اظهار داشت: ما هر سال از اول انقلاب تا کنون این کار را انجام می‌دهیم.

 

کاوسیان زاده، در پایان خطاب به مسئولین گفت: مسئولین بدانند تنها نیستند و همه با آن‌ها هستیم و هر تصمیمی که بگیرند پشتیبان آن‌ها خواهیم بود.

 

مانور قدرت


مهرشاد جراح، نوجوان محصل 16 ساله، امسال سومین سالی است که در این مراسم شرکت می‌کند. وی پیام این تجمع عظیم را نمایش قدرت ایران به آمریکا و غرب توصیف کرد.

 

 

 

اقلیت‌ها در همراهی نظام خون داده اند


همشهری زرتشتی دیگری که با 70 سال سن در این مراسم حضور یافته بود، بیان داشت: ما هر ساله از اول انقلاب تا کنون در این مراسم شرکت کرده‌ایم.

 

وی با اشاره به تبلیغات سو دشمنان در جدا نشان دادن اقلیت‌ها از نظام، گفت: اقلیت‌ها همراه نظام‌اند و در راه این همراهی، شهید هم تقدیم کرده‌ایم.

 

 

وی همچنین خطاب به مسئولین اعلام کرد: از مسئولین انتظار می رود همه مثل اول انقلاب وحدت و انسجام داشته باشند تا مملکت مسیر پیشرفت را طی کند.

 

ما هویت خود را در انقلاب پیدا کردیم

 

دبیر بازنشسته شهر یزد که خود را موبد افلاطون یزدانی معرفی می‌کرد هم با 69 سال سن از ساعات آغازین مراسم در میدان شهید بهشتی حضور داشت.


وی تاکید کرد: که همواره از اول انقلاب تا کنون در این مراسمات شرکت کرده‌ام چرا که معتقدم، انقلاب برای همه است. ما هم ایرانی هستیم و در این انقلاب سهم داریم. ما هویت خود را در انقلاب پیدا کردیم.

 

 

یزدانی افزود: این روز عزیز را به مقام معظم رهبری تبریک می‌گویم و بر خود لازم می‌دانم تا از «روانشاد» امام خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی یاد کنم.

 

وی حمایت کامل مردم را پیام راهپیمایی امروز توصیف کرد و اظهار داشت: مردم انقلاب و رهبرانش به خصوص رهبر فرزانه انقلاب و همه کسانی که برای این مملکت زحمت می‌کشند را دوست دارند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار