محتوا محتوا

رئیس بنیاد نهج البلاغه در استان یزد:


حجت الاسلام محمدرضا ابوئی گفت: القائات خصمانه دشمنان اسلام نسبت به مساجد و اماکن متبرکه جهت تشویق اذهان عمومی در روحیه و اراده مردم بصیر ایران تاثیرگذار نخواهد بود.

حجت الاسلام محمدرضا ابوئی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ با بیان اینکه درطول تاریخ اسلام  هرگز بین ارتباط با حق و سیره حضرات معصومین(ع) تفکیک و جدایی وجود نداشته گفت: همواره نقش دعا و راز و نیاز با معبود در متن زندگی نبی مکرم اسلام(ص) و حضرات معصومین (ع) پر رنگ و اساسی بوده است.

در فرهنگ دینی ما دعا و نیایش تابع مکان و زمان خاصی نیست

رئیس بنیاد نهج البلاغه در استان یزد افزود: در فرهنگ دینی ما دعا و نیایش تابع مکان و زمان خاصی نیست هر چند برخی زمان ها مانند شب های جمعه،لیالی قدر،ایام رجب،شعبان ، رمضان و سحرها  از اوقاتی است که برای دعا و نیایش سفارش بیشتری شده و در اولویت هستند اما مسلمانان در هر ساعتی از شبانه روز می توانند با خدا ارتباط داشته و به راز و نیاز بپردازند.

ابوئی ادامه داد: این اعتقاد راسخ مسلمانان و تاکید خداوند در قرآن کریم است که  دعای بندگان خوبش را اجابت می کند و می فرماید «ادعونی استجب لکم» بنابراین انسان می توان بدون هیچ محدودیت زمان و مکانی با خدای خویش خلوت کرده و جواب بگیرد.

وی تصریح کرد: هر چند در دین ما برعبادت در اماکنی نظیر مسجدالحرام،مسجد کوفه ،حرم حضرات معصومین (ع)، مساجد و بقاع متبرکه تاکید شده و دارای فضیلت است اما در زمینه مکان  نیایش نیز با محدودیتی مواجه نیستیم چنانکه در سیره امیرمومنان حضرت علی(ع) می بینیم که حضرت در نخلستان ها به مناجات می پرداخت ویا در زندگی سایر معصومین (ع) می بینیم که آنان به دلیل زندانی بودن یا تحریم حضور در مساجد توسط حکام جور،عبادات خود را در منزل یا اماکنی به غیر از مساجد و اماکن متبرکه  انجام می دادند.

مردم در منازل با خدای خویش خلوت کنند

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به این مطلب که  حال که در شرایط فعلی بنابر دلیل عقلی و جهت جلوگیری از گسترش شیوع بیماری مساجد و اماکن متبرکه به صورت موقت تعطیل شده اند مردم می توانند در منازل خود با خدای خویش خلوت کنند اظهار داشت:  مردم  برای ریشه کن شدن این ویروس منحوس در منازل خود دست به دعا بردارندهمچنانکه دعاهای زیبای صحیفه سجادیه که حاوی مضامین بلند عرفانی است در خلوت های امام سجاد و درکنج خانه بیان شده است.

ابوئی خاطر نشان کرد: بنابراین دعا و مناجات به هیچ عنوان از زندگی مومنان جداشدنی نیست و انسان مومن در هر زمان و مکانی می تواند یاد خدا را داشته و از این امرغافل نباشد.

رئیس بنیاد نهج البلاغه در استان یزد با اشاره به این حدیث پیامبر مکرم اسلام(ص) که زمین محل عبادت بندگان خداست اظهار داشت: عبادت خدا برای مومنان امری بدیهی و ملموس بوده و با فرهنگ اسلام و به ویژه تشییع عجین است بنابراین هر کجای زمین میتواند برای انسان مومن محل مناجات و به نوعی یک مسجد باشد لذا القائات خصمانه، کینه توزانه و توطئه های  دشمنان اسلام و ایادی داخلی آنان نسبت به مساجد و اماکن متبرکه، جهت تشویق اذهان عمومی و القای وهن نسبت به مقدسات در روحیه،اراده و بینش مردم بصیر ایران تاثیرگذار نخواهد بود.

ملت خداجوی ایران از این امتحان الهی سرفراز بیرون خواهد آمد

وی در پایان گفت: شرایط فعلی یک امتحان الهی برای مومنان بوده و ایمان و راست قامتی  آنان در مسیر تعبد و بندگی در بوته آزمایش گذاشته  شده است بنابراین یقینا ملت مسلمان و خداجوی ایران اسلامی همچون گذشته از این امتحان سرفراز بیرون خواهد آمد و از همه هموطنان و به ویژه هم استانی های عزیز در خواست می کنم در این ایام و لیالی با برکت دعا در حق همدیگر را فراموش نکرده و برای کم شدن شر این بیماری منحوس از کشور دست به دامن ذات اقدس الهی و متوسل به حضرات معصومین(ع) شوند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار