پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

الگو شدن انسان های فاسد و بی توجه به اخلاق در جامعه امروزی/ایران به دنبال حاکمیت بر منطقه نیست


امام جمعه یزد با اشاره به سخنان اردوغان که ایران را به تفرقه اندازی متهم کرده بود، تأکید کرد: اردوغان باید از نفهمی دست بردارد و بداند که ایران اهل تفرقه و به دنبال حاکمیت بر منطقه نیست.

به گزارش یزدامروزبه نقل ار یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت رحلت حضرت رسول(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) گفت: باید انبیا و ائمه اطهار (ع) الگو و اسوه ما باشند و مسیر تربیت و رشد و کمال را از آنها یاد بگیریم نه از روانشناسان امریکایی و انگلیسی.

وی با تأکید بر اینکه نباید شخصیت های غربی برای ما الگو شوند، ادامه داد: متأسفانه در جامعه امروز، انسان های فاسد و بی توجه به اخلاق به عنوان اسوه و الگو قرار گرفتند در حالی که در آیات و روایات الگوها برای ما مشخص شده اند و در تربیت و طی کردن مسیر کمال باید به این سو برویم و حتی بسیاری از علما و بزرگان و حتی جوانان ما در کشور الگو هستند که باید مسئولان فرهنگی به این امر توجه داشته باشند تا فرزندان ما دچار انحراف نشوند.

امام جمعه یزد با اشاره به تهمت ها و توطئه هایی که علیه ایران توسط دشمنان انجام می‌شود، تصریح کرد: فتنه ای که در جهان اسلام ایجاد شده است این است که دیگر امریکا و انگلیس خود برای ضربه به اسلام لشکر کشی نمی کنند بلکه با پول خود مسلمانان و با تحریک کشورهای عربستان، ترکیه و امارات و غیره آنها را به جان هم می اندازند تا اموال و ثروتشان را بگیرند و با ایجاد تفرقه و اختلاف از ایستادگی آنها در مقابل استکبار جهانی جلوگیری کنند.

وی افزود: دشمنان از 50 سال پیش در لبنان و فلسطین درگیری ایجاد کردند  و اکنون با این عناوین که ایران به دنبال فرقه گرایی و یا به دنبال حاکمیت بر منطقه است می خواهند کشورهایی چون ترکیه و عربستان را علیه ایران تحریک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه امام(ره) 50 سال پیش فرمودند که ما دستمان را به سمت همه کشورهای اسلامی دراز می کنیم، ادامه داد: اکنون نیز ایران منادی ومرکز وحدت شیعه و سنی و ملجأ همه مسلمانان است و تاکنون همایش ها و کنفرانس‌های بین‌المللی زیادی را با هدف وحدت مسلمانان برگزار کرده است.

آیت الله ناصری با اشاره به سخنان اردوغان که ایران را به تفرقه اندازی متهم کرده بود، تأکید کرد: اردوغان باید از نفهمی دست بردارد و بداند که ایران اهل تفرقه و به دنبال حاکمیت بر منطقه نیست و کمک هایی که در کشور عراق و سوریه انجام می دهد برای حمایت از شیعیان و اعتقادات خود و حفظ این کشورها است.

وی یادآور شد: ترکیه در عراق به دنبال اجرای منویات امریکا و تجزیه عراق است و استکبار در سوریه نیز همین توطئه را دنبال می کنند و توطئه هایی چون پایین آوردن قیمت نفت نیز ابتدا به خودشان ضربه خواهد زد.

امام جمعه یزد با اشاره به دومین نامه رهبری به جوانان غربی گفت: مقام معظم رهبری به دلیل اینکه اسلام را بد جلوه می دهند با این نامه حرکت بسیار ارزشمندی انجام دادند و مضامین عالی را در این نامه آوردند و مردم و سیاستمداران و احزاب و گروه ها نیز باید بدانند که دشمن در کمین ماست.

آیت الله ناصری با اشاره به این آیه که «أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم »گفت: برخی در ارتباط با خارجی ها و دشمنان اسلام خوش و بش می کنند و اخلاق خوبی دارند و لی در در داخل کشور اشکال تراشی می کنند و موجب تفرقه و ناامیدی در میان مردم می‌شوند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات تصریح کرد: متأسفانه برخی که قصد کاندید شدن در انتخابات را دارند در دانشگاه ها سخنرانی می کنند  و برای جلب رأی مردم دست به دروغ و تهمت می زنند در حالی که اگر کسی به دنبال اقتصاد و رفاه مردم است باید از اتحاد وهمبستگی و توانایی‌های خود بگوید نه اینکه به دیگران تهمت بزند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: متأسفانه دانشگاه‌ها محل تاخت و تاز مسائل سیاسی شده است در حالی که نباید اجازه ندهند اینگونه سخنرانی ها در دانشگاه انجام شود و هر کس به دنبال سخنرانی است آن را به بیرون از دانشگاه انتقال دهد.

وی تأکید کرد: روزنامه ها و نشریات محلی نیز باید مطالب معتبر و با مدرک منتشر کنند و از انتشار مطالب دروغ خودداری کنند و مردم را در جهل نگذارند، وظیفه رسانه ها راهنمایی مردم و علمی کردن کشور است و نباید سیاست بازی راه انداخت و حیثیت افراد را بدون دلیل لکه دار کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار