پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه ابرکوه تاکید کرد

آل‌سعود با اعدام«شیخ نمر»قطعا گورخود را خواهد کند /ورزش ابرکوه به نحو شایسته رسیدگی نمی شود


امام جمعه ابرکوه تاکید کرد: آل سعود با اعلام حکم اعدام روحانی برجسته شیعه شیخ نمر نباید با احساسات و عواطف مسلمانان جهان بازی کند و اگر بخواهد دیوانگی کرده و این حکم را اجرا کند قطعا گور خود را کنده است.

به گزارش یزد رسا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به مذاکرات ایران با غرب اظهار داشت: علت اصلی عدم دستیابی به توافق هسته ای در دور هفتم مذاکرات ایران با غرب زیاده خواهی های آمریکا در راستای جلب رضایت اسرائیل است!
حجت الاسلام حسینی افزود: چراکه وزیر جنگ اسرائیل نقش ایران در منطقه و خاور میانه را نقشی کلیدی خوانده و از رسیدن به توافق در مذاکرات که به ایران اجازه برخورداری از توانائی هسته ای را بدهد، ابراز نگرانی کرده است.

آل سعود با اجرای حکم اعدام شیخ نمر قطعا گور خود را کنده است
حسینی با اشاره به مشکلات جهان اسلام تاکید کرد: حکومت فاشیست و مرتجع آل سعود با اعلام حکم اعدام روحانی برجسته شیعه شیخ نمر نباید با احساسات و عواطف مسلمانان جهان بازی کند. اگر بخواهد دیوانگی و جنون را از حد بگذراند و این حکم را اجرا کند قطعا گور خود را کنده است و مطمئناً جرأت این گستاخی را نخواهد داشت چون به بهای نابودی خودشان تمام خواهد شد.
وی عنوان کرد: اظهارات سخیف و گستاخانه وزیر روانی امور خارجه سعودی در دو روز گذشته در مورد ایران، که ناشی از زبونی، ضعف و شکست آنان در طرح های اسرائیلی علیه مسلمانان است گویای این است که این مارهای زخم خورده به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.
خطیب جمعه ابرکوه گفت: مشکل دیگر در جهان اسلام اینکه اصلی ترین شریک جرم آمریکا و اسرائیل در منطقه دولت ترکیه است. در شهر مرزی کوبانی سوریه، که فاجعه انسانی در حال رخ دادن است ترکیه عملا برای حمله داعش به کوبانی زمینه سازی کرده و همراهی می کند. سیاست دوگانه را در زبان عمل اعمال می کند در حالیکه اولویت برای دولت فاسد ترکیه سقوط کوبانی و گرفتار شدن کرد ها است.
وی گفت: همه می دانند که ترکیه نقش آموزش نظامی برای داعش در ترانزیت تروریسم را داشته و دارد و به عنوان میزبان تروریست ها هرگز نمی تواند با میهمانان تروریست خود مقابله کند.
به مسئله ورزش به نحو شایسته در شهرستان رسیدگی نمی شود
حجت الاسلام حسینی در آستانه روز تربیت بدنی و هفته بهداشت و روان گفت: ورزش یکی از مقوله های مطلوب جامعه و مقبول عرف و شرع است و فعالیت فیزیکی و جسمانی موجب بقاء سلامت انسان و عامل حمایتی در درمان انواع بیماری ها دارد.
حسینی ادامه داد: اسلام به ورزش شنا، تیر اندازی و اسب دوانی تأکید کرده پس مسئولین و متوالیان ورزش و جوانان سعی کنند اوقات فراغت جوانان را با ورزش پر کنند و فضای سالم را در سطح شهرستان توسعه دهند تا کمبود محیط های تفریحی در شهرستان جبران شود.
امام جمعه شهرستان تصریح کرد: هر چند زندگی ماشینی و رفاه طلبانه امروز برای ما و عموم مردم زمینه گرایش به ورزش را کم رنگ کرده است ولی به نظر می آید به مسئله ورزش به نحو شایسته در شهرستان رسیدگی نمی شود و شاهد حمایت مسئولین و مبادی ذیربط در این خصوص نیستیم.
وی ابراز داشت: راهکار تقویت و حفظ سلامت و روان جامعه تقویت بنیه دینی و معنوی مردم و بویژه جوانان است. زیرا جوان متدین و با شخصیت دینی است که سلامت روانی و معنوی دارد و دچار ناهنجاری ها و نا پسندی ها نمی شود.
حسینی با توجه به اهمیت نقش خانواده در پرورش نسل بشر و انسان های سالم گفت: در خانواده سالم و بنیان دار است که فرد رشد فکری، عقلی و روحی پیدا می کند و عناصری کار آمد برای جامعه فردا می شوند و بدون عقده پا به عرصه اجتماع می گذارند.
وی بیان کرد: اما افسوس و صد افسوس که فرهنگ فاسد و مخرب غرب، بنیان خانواده را در جهان ویران کرده و حتی کشور های اسلامی و جامعه مسلمین هم از اثر تخریبی فرهنگ فساد، ابتذال و شیطانی غرب بی نصیب نمانده اند.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار