پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد:

آل سعود مقصر فاجعه مناست/بیانات مقام معظم رهبری جان تازه‌ای به کشورهای اسلامی داد


حجت الاسلام کوهستانی گفت: نیروهای آل سعود در فاجعه منا مشکل مردم را نفهمیدند آنها می‌توانستند با آب پاشی توسط هلی‌کوپتر و تلطیف هوا جان بسیاری از زائران را نجات دهند بنابراین دیگر بحث قصور نیست بلکه بحث تقصیر است و آل سعود مقصر این حادثه تاسف بار بود.

به گزارش یزدامــــروزبه نقل از یزد آوا، صبح امروز اصحاب رسانه استان از مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد زائر بیت الله الحرام  دیدار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد شریف حسینی کوهستانی در این دیدار با تسلیت حلول ماه محرم و همچنین تسلیت به بازماندگان فاجعه منا گفت: با توجه به اختلافاتی که در بین مقامات عربستان بعد از فوت ملک عبدالله وجود دارد شایعات زیادی در خصوص فاجعه منا به وجود آمد که در جهت تخریب یک گروه از جانب گروه دیگری بود با این حال شاید در ابتدا این فاجعه عمدی نبود ولی در سوء مدیریت و بی تدبیری آل سعود در این حادثه تردیدی وجود ندارد.

عدم همکاری آل سعود در فاجعه منا نشانه بی‌کفایتی آنهاست

وی با اشاره به ازدحام جمعیت زائران و گرمای بالای 50 درجه در حج امسال گفت: عدم همکاری و همیاری  آل سعود برای نجات زائران بی تدبیری و بی کفایتی آل سعود و عمدی بودن حادثه را تقویت می‌کند.

آل سعود؛ مقصر فاجعه منا

حجت الاسلام والمسلمین کوهستانی با بیان اینکه بیشتر قربانیان منا به دلیل گرمازدگی و بی آبی جان خود را از دست دادند، افزود:  نیروهای آل سعود در فاجعه ای که رخ داد مشکل مردم را نفهمیدند در صورتی که می توانستند با آب پاشی توسط هلی‌کوپتر و تلطیف هوا جان بسیاری از آنها را نجات دهند بنابراین دیگر بحث قصور نیست بلکه بحث تقصیر است و آل سعود مقصر این حادثه تاسف بار بود.

وی با بیان اینکه آل سعود نسبت به شیعیان و کسانی که با آنها و اسرائیل مخالفت می‌کنند، کینه دارند،  گفت: چند سال پیش که بسیاری از حجاج ایرانی را به تیر بستند به دلیل شعارهای مرگ بر امریکا و اسرائیل بود و اینها نشان می دهد که برای آنها امنیت حرم و جان شیعیان و ایرانیان مهم نیست.

حضور معمم شیعی در بقیع؛ خاری در چشم آل سعود

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه نرفتن به حج قطعا آل سعود را به اهداف خود نزدیک می‌کند، گفت: در بقیع که بودیم برخورد بسیار تندی از سوی مأمورین سعودی با بنده شد به گونه‌ای که عبایم را کشیدند و نزدیک بود پاره شود و چند بار از پشت من را هل داد که برخی دوستان پیشنهاد دادند برای جلوگیری از چنین حرکاتی بدون معمم در این مکان حاضر شوم که مخالفت کردم چرا که نفس حضور یک معمم ایرانی و شیعی در بقیع خاری در چشم آنهاست.

وی ادامه داد: آل سعود همان طایفه‌ای هستند که ائمه ما در همین شهر کشتند و امام حسین(ع) را تیرباران کردند و به دنبال این هستند که شیعه اعلام حضور نکند، اما حضور روحانیان معمم در بقیع تبلیغی برای تشیع و تفکر علوی است.

برگزاری دعای کمیل در بین الحرمین افتخاری برای شیعیان است

کوهستانی خاطرنشان کرد: هیچ کشور اسلامی به غیر از ایران در بین الحرمین برنامه اختصاصی ندارد، اما برگزاری دعای کمیل با بردن نام ائمه اطهار و روضه خوانی از بلندگو با لحن عربی و سلام دادن به آنها و اینکه تنها ایرانیان آن هم با کارت شناسایی می‌توانند در آن حضور پیدا کنند افتخاری برای تشیع است و طبیعی است که برای پافشاری بر اعتقادات باید مشکلات را تحمل کرد و به جان خرید.

وی با اشاره به تحمل سختی‌های دیگر شیعیان در این سرزمین گفت: حجربن عدی از شیعیان خالص و مخلص عاشق امام علی(ع)  بود که  اوصاف زیادی داشت و قول‌ها و وعده وعیدها نتوانست او را از تسلیم کند  و معاویه او را به شهادت رساند. قبل از شام به او گفتند که از امام علی(ع) تبری بجوید که با توجه به عشق و محبتی که نسبت به ایشان داشت هرگز این کار را نکرد و از ماموران معاویه خواست تا پسرانش را قبل از او بکشند که در بیان دلیلش گفت می ترسم پسرانم وقتی من را می‌بینند که در خون خود دست و پا می‌زنم از حضرت علی(ع) ببرند ولی من نمی خواهم پسرانم از امام علی(ع) جدا شوند.

کوهستانی با بیان اینکه آل سعود و دشمنان نمی‌گذارند حقانیت شیعه به گوش جهانیان برسد و با اشاره به اینکه مردم بسیاری از کشورهای اسلامی عاشق ایران و شیعیان هستند، یادآور شد: مردم عاشق حقایق هستند منتها در کشورهای اسلامی دستمان بسته است و نمی توانیم شرایط را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: امام رضا (ع) در حدیثی فرمودند که حرف های ما را به مردم منتقل کنید چون که زیباست مردم آن را می پذیرند ولی متأسفانه ما نتوانستیم با استفاده از این مهارت، به تبلیغ تشیع بپردازیم و به گوش عموم مردم دنیا برسانیم.

بیانات مقام معظم رهبری جان تازه‌ای به کشورهای اسلامی داد

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان با اشاره به فرمایشات رهبری که واکشن ایران را در برابر بی احترامی به زائران ایرانی سخت و خشن عنوان کردند ، تأکید کرد: بیانات مقام معظم رهبری تنها چیزی بود که به داد کشورهای اسلامی رسید.

کوهستانی ادامه داد: شاید برخی دولت‌های اسلامی با کشور عربستان همنوا هستند ولی ملت‌های مسلمان اینگونه نیستند؛ بیانات رهبری جان تازه‌ای در وجود زائران، بازماندگان، کشورهای اسلامی و مردم به وجود آورد، آل سعود را ترساند و تحول اساسی ایجاد کرد.

وی با اشاره به تأثیر بیانات رهبری بر وهابیت گفت: در مکه که بودیم برای اقامه نماز به مساجد اهل سنت می‌رفتیم، اهل سنت در این مساجد سوره‌هایی که انتخاب می‌کردند جهت دار بود برای نمونه سوره فیل را انتخاب می‌کردند که اگر کسی به مکه حمله کند معجزه الهی پیش می‌آید؛ و فکر می‌کردند ما می‌خواهیم به مکه حمله کنیم!

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان با اشاره به جنایات عربستان در حمله به یمن، کمک به اسرائیل، ایجاد گروه‌ تروریستی به داعش و کمک مالی به آنها و غیره گفت: بنابر ضرب المثلی هر چیزی به نازکی پاره می‌شود اما ظلم به کلفتی پاره خواهد شد؛ و خداوند به ظالمان دائم فرصت می‌دهد و سرانجام آل سعود سقوط خواهد کرد و مردم دنیا نیز به ظلم او پی خواهند برد.

رسانه‌ها مبانی اعتقادی مردم را تقویت کنند

حجت الاسلام والمسلمین کوهستانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید از ماه محرم و این مدرسه حسینی درس بگیریم، از رسانه‌ها خواست با توجه به اینکه در عرصه فرهنگی فعالیت دارند و تاثیر گذاری زیادی دارند، مبانی اعتقادی آنها را تقویت کنند.

وی ادامه داد: عدم آگاهی مردم و بی اطلاعی مردم شام از اهل بیت موجب شد که بر بدن امام حسین(ع) اسب دواندند، آنها معاویه را خال المومنین می‌دانستند، و عدم اطلاع و علم و آگاهی نسبت به امام حسین(ع) و ائمه اطهار مصیبت کربلا را به بار آورد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که یکی از ویژگی‌های حضرت ابوالفضل العباس را بصیرت عنوان کردند، تأکید کرد: دشمنی امریکا با ما هرگز تمام شدنی نیست و دشمنان پس از برجام با ورود به کشور اهدافی دارند و تنها یک چیز را می خواهند که این حکومت براساس قرآن و عترت نباشد بنابراین باید این شرایط حساس را درک کنیم و جلوی این سیل بنیان کن را بگیریم.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار