پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان یزد خبر داد

آماده باش 175 آتش نشان یزدی/ اعلام وقوع حادثه با شماره 125


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی استان یزد با اعلام آمادگی تمامی پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد در شب چهارشنبه سوری اظهار کرد: 40 دستگاه خودروی آتش‌نشانی، 175 نیروی آتش نشانی و 4 دستگاه موتور سیکلت از غروب امروز تا بامداد پنج‌شنبه در آماده باش کامل هستند تا در صورت وقوع حریق به کمک شهروندان بشتابند.

به گزارش یزد امــــروز؛  مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان یزد در آستانه روز چهارشنبه سوری در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا با بیان اینکه تامین ایمنی شهر نیز از وظایف این سازمان است، گفت: سازمان آتش نشانی مطابق هر سال تمهیدات ویژه‌ای را برای چهارشنبه سوری و تامین ایمنی مردم در این روز اندیشیده است.

 

سید عباس میرشمسی با اعلام آمادگی تمامی پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد  در شب چهارشنبه سوری اظهار کرد: 40 دستگاه خودروی آتش‌نشانی، 175 نیروی آتش نشانی و 4 دستگاه موتور سیکلت از غروب امروز(شب چهارشنبه سوری) تا بامداد پنجشنبه  در آماده باش کامل هستند و در مکان‌های حساس استقرار دارند تا در صورت وقوع حریق به کمک شهروندان بشتابند.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یزد با بیان اینکه با وجود آماده باش تمامی پرسنل آتشنشانی در این شب‌ها به مردم توصیه می کنیم از خانه های خود خارج نشوند، خاطرنشان کرد: با وجود رعایت اصول ایمنی، برخی از شهروندان ناآگاه سبب آسیب به دیگر شهروندان شوند بنابراین به همشهریان توصیه می‌کنیم تا آنجا که امکان دارد در شب چهارشنبه سوری از خانه‌های خود خارج نشوند.

 

میرشمسی همچنین به افراد سالمند، زنان باردار و افرادی که مبتلا به بیماری‌های  قلبی عروقی و اعصاب و روان هستند، توصیه اکید داشت از منزل خارج نشوند.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری گفت: جهت آگاهی بخشی به نسل نوجوان و جلوگیری از حوادث چهارشنبه سوری مربیانی به مدارس ارسال شد و برنامه‌هایی نیز در صدا و سیما برای توصیه به شهروندان در خصوص رعایت نکات ایمنی در خانه تکانی عیدو نوروز، چهارشنبه سوری و غیره تولید شد.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان با بیان اینکه بیشترین حوادث چهارشنبه سوری مربوط به سنین 16 تا 25 سال است، نقش خانواده‌ها را در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری بسیار موثر خواند و ادامه داد: خانواده‌ها باید در شب و روز چهارشنبه سوری مراقب فرزندان خود باشند و کودکان و نوجوانان خود را از خطرات و پیامدهای بازی کردن با ترقه و مواد محترقه آگاه کنند.

 

میرشمسی با بیان اینکه شهروندان در صورت مشاهده حریق با شماره 125 تماس بگیرند، افزود: در سال 90 ، 102 مورد ، در سال 91، 27 مورد و در سال 92، 52 مورد حریق  به سازمان آتش نشانی گزارش شد.

 

وی به شهروندان توصیه کرد از روشن کردن آتش در اطراف ایستگاه‌های گاز، پست‌های برق و پارکینگ‌های عمومی سطح شهر و آتش زدن درختان به  شدت پرهیز کنند.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی استان با بیان اینکه در شب چهارشنبه سوری کسانی که قصد ترک خانه را دارند پنجره‌ها را ببندند، افزود: مشارکت شهروندان و نهایت همکاری آن‌ها می تواند در کنار تمهیداتی که از سوی دستگاه های نظارتی در این شب به کار گرفته میشود، شب خاطره ساز و بدون آسیبی از چهارشنبه سوری را در اذهان شهروندان به جای بگذارد.


آخرین اخبار آخرین اخبار