محتوا محتوا

استانداریزدخبر داد


استانداریزد با اعلام آمادگی کامل استان برای برگزاری هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیر غلامان و خادمان حسینی در شهریورماه سال جاری ابراز داشت: باید از فرصت میزبانی این اجلاس نهایت استفاده را برده و از این موقعیت درراستای ترویج گردشگری مذهبی بهره ببریم.

 به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ اولین جلسه هماهنگی برگزاری هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیر غلامان و خادمان حسینی شامگاه امروز با حضور استاندار، رئیس مرکز بسیج صداوسیمای کشور، مدیرکل صداوسیما، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولان استان در محل استانداری یزد برگزارشد.

در این جلسه محمدعلی طالبی برگزاری این اجلاس را فرصتی مغتنم برای استان یزد دانست و اظهار داشت: اینکه یزد به‌عنوان «حسینیه ایران» نام‌گرفته است از افتخارات این استان محسوب می‌شود و این نام‌گذاری به‌واسطه شور حسینی مردم این دیار بوده که در برگزاری شعائر دینی همیشه پیشگام بوده و در این زمینه هم‌بستگی خوبی بین آنان وجود دارد.

استانداریزد با اعلام آمادگی کامل استان برای برگزاری هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیر غلامان و خادمان حسینی در شهریورماه سال جاری ابراز داشت: از اینکه میزبانی چنین اجلاسی نصیب استان شده خرسندیم و امیدواریم میزبان شایسته‌ای برای این رویداد مهم فرهنگی باشیم.

طالبی در ادامه به تعدد مجالس عزاداری در مناطق مختلف با حضور پررنگ خیرین و مردم استان اشاره کرد و گفت: باید از فرصت میزبانی این اجلاس نهایت استفاده را برده و با همکاری مردم و دستگاه‌های مختلف از این موقعیت درراستای ترویج گردشگری مذهبی بهره ببریم.

ضرورت توجه به مدیران هیئات مذهبی یزد

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این جلسه پیشنهاد داد در کنار تجلیل از خادمان،پیرغلامان و ذاکران اهل بیت(ع) از مدیران هیئات مذهبی نیز تجلیل به عمل آید.

حجت الاسلام سید محمد حسینی کوهستانی گفت: یکی از افرادی که چندان در جامعه زحمات آنان دیده نشده روسا و مدیران هیئات مذهبی هستند که نقش اصلی را در هیئات و برگزاری باشکوه عزاداری ها این عزیزان ایفا می کنند و کمتر دیده می شوند.

وی تصریح کرد: امیداوارم دراین اجلاس به این عزیزان هم توجه لازم صورت گیرد و به عنوان یک اقدام فرهنگی در جامعه به این موضوع نیز توجه شود.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار