پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات در استان یزد:


رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات در استان یزد گفت: 137 داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس تا ساعت ۱۰ امروز در چهار حوزه انتخابیه استان ثبت نام نهائی شدند و ۱۳ داوطلب نیز هم در حال ثبت نام هستند.

به گزارش یزدامروز، علی صالحی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: 137 داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس تا ساعت ۱۰ امروز(شنبه) در  چهار حوزه انتخابیه استان ثبت نام نهائی شدند و ۱۳ داوطلب نیز هم در حال ثبت نام هستند.

وی با بیان اینکه از چهار نماینده کنونی استان در مجلس تاکنون ۲ نفر ثبت نام کردند، ادامه داد: از مجموع 137 داوطلب 70 نفر در حوزه یزد و اشکذر ، 29 تن در حوزه مهریز، اردکان هم ۱۲ نفر، تفت و میبد نیز ۲۶ نفر ثبت نام کردند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان یزد عنوان کرد: تاکنون ۱۰ زن در استان داوطلب انتخابات مجلس شدند که از این تعداد ۶ نفر در حوزه انتخابیه یزد ، دو نفر در حوزه انتخابیه اردکان، یک نفر در حوزه انتخابیه مهریز و یک نفر هم برای حوزه انتخابیه تفت هستند و  هفت درصد داوطلبان را تشکیل می‌دهند.

صالحی با اشاره به گروه سنی داوطلبان افزود: از مجموع داوطلبان،  ۲۴ نفر ۳۰ تا ۳۵ سال، ۳۱ نفر  در رده سنی ۳۶ تا ۴۰  سال ، ۲۷ نفر هم در رده سنی ۴۱ تا ۴۵ سال،  ۲۴ نفر در رده سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، ۱۷ نفر در رده سنی ۵۱ تا ۵۵ سال و  ۶ نفر نیز در رده سنی ۵۶ تا ۶۰ سال، قرار دارند و در رده سنی ۶۱ تا ۶۵ سال هفت نفر  و در گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال هم یک نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی در خصوص شغل داوطلبان ثبت نام شده نیز گفت: از مجموع داوطلبان ۶ نفر پزشک، پنج نفر فرهنگی ، ۵۸ نفر کارمند ، ۱۸ نفر بازنشسته ، ۱۱ نفر استاد دانشگاه ، چهار نفر روحانی ، سه نفر وکیل و قاضی ، ۲۰ نفر شغل آزاد و یک نفر هم بیکار و مابقی سایر حرفه ها هستند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات مجلس در استان یزد با بیان اینکه امروز آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی است و این مدت تمدید هم نخواهد شد، ادامه داد: پنج تن از داوطلبان دارای تحصیلات حوزوی، ۷۷ نفر دکتری ، ۱۱۱ نفر فوق لیسانس و چهار نفر هم لیسانس هستند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار