پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حواشی جلسه امروز شورای شهر؛

امام رضای ما؛ امام رضای آن ها !/ممنوع التصویری یزدی ها!


دویست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد با حواشی بسیار قابل تاملی همراه بود.

به گزارش یزد امـــــروز به نقل از عصر فرهنگ، صبح امروز دویست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد.

سخنرانی شیخ عباس زارع به عنوان ریاست شورا، اعلام دستاوردهای سفر اعضای شورا به کشور چین و بررسی نامه های ارجاعی به شورا از مهمترین بخش های جلسه امروز بود. اما این جلسه با حاشیه های پر رنگ تر از متنی همراه بود.

یزدی ها که بیشتر ممنوع التصویر هستند!

مهندس محمد رضا مدرسی در این جلسه گفت: دیروز از معاونت اجتماعی منطقه 2 تهران با بنده تماس گرفتند چون قبلاً در باب مسائل فرهنگی صحبت کرده بودند ولی اقدامی صورت نگرفته بود. شهرداری این منطقه حاضر بود فضایی را برای ساخت مسجد به یزدی های مقیم تهران اختصاص دهد. سال گذشته یک میلیارد تومان بودجه هم برای این کار در نظر گرفته بودند که متاسفانه کسی پیگیری نکرد!

وی افزود: امسال هم 500 میلیون بودجه در نظر گرفتند که باز هم پیگیری صورت نگرفت. ضمناً برای این مسجد 400 متر زمین تجاری هم جهت تامین هزینه ها در نظر گرفته شده بود. ولی باز هم پیگیری صورت نگرفت و این فرصت از دست رفت.

مدرسی گفت: از طرف دیگر به منظور معرفی شهرهای مختلف هر ساله در پایتخت هفته ای به عنوان هفته یک شهر در نظر گرفته می شود. در طی این هفته هر شهر با ایجاد نمایشگاه هایی در کنار برج میلاد به معرفی شهر خود می پردازد. در طی این هفته تمام بیلبوردهای شهر تهران به معرفی شخصیت ها، علما، جانبازان، شهدا و شخصیت های معروف شهر مذکور اختصاص می یابد. ولی به علت عدم پیگیری سال گذشته سهمیه یزد به اردبیل و امسال هم به کرمان رسید.

در این هنگام خباز زاده، عضو دیگر شورای شهر گفت: یزدی ها که بیشتر ممنوع التصویر هستند!

مدرسی با اعتراض به این صحبت خباز گفت: شما که ممنوع التصویر نیستید، شیخ عباس زارع که ممنوع التصویر نیست. یزدی ها در دو سال اخیر استفاده نکردند لا اقل به فکر سال آینده باشید.

از جیب شهروندان؛ به نام دولتمردان!

مهندس عظیمی زاده شهردار یزد در این جلسه اعلام کرد: طبق برنامه ریزی دولت برای افتتاح پروژه ها امروز و تا ساعتی دیگر بعضی از پروژه های شهری یزد افتتاح می شود. پارک کسنویه و پارک طبیعت دو پارکی هستند که قرار است امروز افتتاح شوند. بنده هم امروز صبح در جریان قرار گرفتم!

حجت الاسلام مطهریان با اعتراض به این شیوه گفت: دولت یک ریال برای این پروژه ها پول هزینه کرده است که حالا بیاید افتتاح کند؟

امام رضای ما؛ امام رضای آن ها

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به حضور 30 هزار نفر در جشن زیر سایه خورشید و با توجه به درخواست دریافت 30 میلیون توسط برگزار کنندگان موضوع رای گیری برای اختصاص بودجه به این جشن را در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح کرد.

خباز زاده گفت: مکان برگزاری جشن گنجایش 30 هزار نفر را ندارد و نهایتا 5 یا 6 هزار نفر در محل جشن حاضر بوده اند.

بالاخره و با تصویب شورای اسلامی قرار شد 6 میلیون تومان به این جشن اختصاص یابد.

نامه بعدی که در دستور کار شورای اسلامی شهر یزد قرار گرفت، بررسی اعطای بودجه به جشنواره فیلم کوتاه رضوی در یزد بود. گویا شورا در جلسه قبل مبلغ 35 میلیون را برای کمک به این مراسم در نظر گرفه بود که با مخالفت غیاثی مدیر کل ارشاد قرار شد موضوع دوباره بررسی شود.

نهایتا با نظر اعضای شورای اسلامی شهر یزد مقرر شد 50 میلیون تومان به جشنواره فیلم کوتاه رضوی کمک شود.

البته عباس زارع رئیس شورا به این تبعیض اعتراض کرد که پاکنژاد عضو شورای شهر مدعی شد: مخاطبان جشن زیر سایه خورشید محدود می شوند به 30 هزار نفر ولی فیلم خیلی تاثیر گذار است و فیلم را همه جا می بینند.

مهندس مدرسی در پاسخ به پاکنژاد گفت: فیلمی که می گوئید تاثیر گذار است، تا کنون چه تاثیر گذاری داشته؟ جشن زیر سایه خورشید هم امسال در شبکه استانی و شبکه شما پخش شد.


آخرین اخبار آخرین اخبار