پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر اطلاعات دریزد:

امام هرگز به مبارزه مسلحانه با رژیم پهلوی اعتقاد نداشت/مهندسی امام،ضمانت 25 ساله آمریکائی ها را باطل کرد


وزیر اطلاعات ادامه داد: امام با مهندسی مرجعیت شیعه و جمع‌آوری بازاریان و ایجاد تشکلات اسلامی در دانشگاه‌ها ضمانت آمریکائی ها را که مدعی بودند تا 25 سال امنیت ایران را تضمبن کرده اند باطل کند.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) صبح امروز در مسجد روضه محمدیه با حضور پرشور مردم و مسئولان استان و با سخنرانی وزیر اطلاعات برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید محمود علوی یزد را استان دارالعباده و دارا لعلم خواند و خطاب به حضار مجلس گفت: من در حدود 40 سال قبل برای اولین بار به این استان سفر کردم و در آن سفر با ویژگی‌های مردمان یزد ازجمله تدین و دین‌باوری شما آشنا شدم و به شما ارادت پیدا کردم.

حجت‌الاسلام علوی افزود: بحمدالله مردم دارالعباده یزد همواره در طول تاریخ از وجود شخصیت‌های برجسته علمی وعلمای فرهیخته نظیر آیت‌الله سید کاظم طباطبایی، حاج شیخ کریم حائری یزدی، آیت‌الله صدوقی و آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی و دیگر بزرگان بهره برده‌اند و این‌یکی از بزرگ‌ترین امتیازات یزدی‌هاست.

علوی سالگرد ارتحال امام را فرصتی دوباره برای نگاه کردن به دستاوردهای حرکت عظیم ایشان و مرور درس‌های این حرکت دانست و گفت: امام راحل ستاره هدایتگر و راهنمایی بود که مسیر را به امت نشان داده و تازنده بود لحظه‌ای از هدایتگری خود دست برنداشت و پس از رحلتش این وظیفه را به دوش خلف صالح خود رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گذاشت که ایشان نیز در طول این 27 سال همچون امام به‌خوبی انقلاب و امت را هدایت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام علوی در ادامه به تشریح شخصیت وجودی حضرت امام (ره) و شرایط جامعه در سال 42 پرداخت و گفت: نصرت الهی زمانی به مدد انسان‌ها می‌آید که تلاش خود را کرده و از این تلاش نتیجه‌ای حاصل نشده باشد و آن موقع است که در کمال ناامیدی، خداوند امداد غیبی خود را به کمک انسان‌ها می‌فرستد و امام راحل همان امداد غیبی بود که ملت مبارز خسته از مبارزه ایران را جانی دوباره بخشید.

وزیر اطلاعات بابیان این مطلب که لازمه هر قیام و مبارزه سیاسی فراهم بودن شرایط داخلی و خارجی است و در سال 42 هیچ‌یک از این شرایط مهیا نبود گفت: ازنظر شرایط داخلی اولین رکن، وجود رهبری منحصربه‌فرد و متمرکز بوده که همه او را قبول د اشته باشند وزیر پرچم او جمع شوند اما در سال‌های 42 و 43 به دلیل فوت آیت‌الله بروجردی و پراکنده شدن مرجعیت شیعه بین چندین مرجع این رکن عملاً و جود نداشت و رهبری متمرکز ازدست‌رفته بود.

وی افزود: دومین رکن داخلی مردم و به‌ویژه بازاریان بودند که در آن سال‌ها مردم به دلیل اینکه پس از پیروزی مبارزات به رهبری علما در مشروطه و ملی شدن صنعت نفت و کنار زدن آنان پس از پیروزی، مأیوس و دلسرد از قیامی دیگر کرده بود و بنابراین رکن دوم هم وجود نداشت.

علوی افزود: سومین رکن دانشگاه‌ها بودند که نیروهای مذهبی چندانی در آن وجود نداشتند و افراد حاضر در دانشگاه‌ها نیز به‌جای تفکر اسلامی، عقیده سوسیالیستی وجود داشت که تنها راه مبارزه با امپریالیسم را تفکرات سوسیالیستی می‌دانست.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امام با مهندسی مرجعیت شیعه و جمع‌آوری بازاریان تحت عنوان هیئت موتلفه اسلامی و همچنین ایجاد تشکلات اسلامی در دانشگاه‌ها توانست این سه رکن را برای برپایی حرکتی عظیم آماده و مهیا کرده و ضمانت آمریکائی ها را که مدعی بودند تا 25 سال امنیت ایران را تضمبن کرده اند باطل کند.

علوی در بخش دیگری از سخنانش  با اشاره به سالروز قیام 15 خرداد گفت: زمانی که صبح روز 15 حرداد خبر دستگیری امام راحل پیچید مردان و زنان قم با تجمع در حرم حضرت معصومه (س) فریاد زدند «یا مرگ یا خمینی» و این حرکت منجر به تعطیلی بازار تهران و تجمع عظیم مردم در خیابان ها و کشتار وحشیانه رژیم شد.

وی بابیان ویژگی‌های شخصیتی امام (ره) مهربانی و شجاعت ایشان را مثال‌زدنی دانست و گفت: امام چنان شجاعتی داشت که خطاب به شاه می‌فرماید کاری نکن که دستور دهم تو را از کشور بیرون کنند و یا خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا که همه دنیا از این کشور حساب می‌بردند می‌فرماید رئیس‌جمهور آمریکا بداند امروز منفورترین فرد در نظر ملت ایران است.

حجت‌الاسلام علوی در خصوص مهربانی امام (ره) نیز اضافه کرد: در مبارزات سیاسی دو ضلع سیاسی و نظامی وجود دارد که به‌طور مرسوم رهبران جهان از آن استفاده می‌کنند اما منش ایشان در مبارزه، با دیگر رهبران جهان متفاوت است به‌طوری‌که در مبارزات هیچ‌گاه به سمت مبارزه مسلحانه نرفته است چراکه عقیده داشت ارتش و قوای نظامی متعلق به ملت است و همیشه می‌فرمود جواب گلوله را با گل بدهید

وی ادامه داد: امام (ره) هر گز حاضر به رودررویی مردم با یکدیگر نشد و با همین قلب مهربان در آخرین ساعات عمر بابرکتش فرمود با قلبی مطمئن از میان شما می‌روم

وزیر اطلاعات، انتخاب رهبر معظم انقلاب توسط مجلس خبرگان سال 68 را انتخابی درست و دقیق برشمرد و اظهار داشت: پس انتخاب فقیه‌ترین شخص زمان به رهبری این نظام الهی سبب شده تا امروز کشور به اوج عظمت و عزت خود رسیده و دشمنان با انواع توطئه‌ها و خباثت‌ها شکست‌خورده و مجبور به عقب‌نشینی شوند.

علوی تأکید کرد: امروز باید همگان پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنند و امیدواریم پرچم این انقلاب توسط این بزرگ‌مرد به دستان مبارک ولی‌عصر (عج) برسد.


آخرین اخبار آخرین اخبار