پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس مجمع بسیج استان یزد:

آمریکایی ها شهروندان و نخبگان خود را از روند مذاکرات مطلع کرده اند/نیمه استانی شدن انتخابات؛ طرحی قابل اجرا برای استان یزد


آمریکایی ها فکت شیت خود را ارئه داده و شهروندان و نخبگان را از روند مذاکرات مطلع کرده اند ولی در کشور ما با وجود شعار سال که همدلی و همزبانی است این کار محقق نشده است.

به گزارش یزد امــــــروز؛ رئیس مجمع بسیج استان یزد در مصاحبه با عصر سیاست با اشاره به علت عدم ارئه فکت شیت ایرانی اظهار داشت: نکته ابهام انگیزی وجود دارد که چرا مسئولین دیپلماسی کشور حداقل دیدگاه های خود را در خصوص مذاکرات لوزان مکتوب نکردند تا مردم بتوانند بر اساس این گزارش مکتوب بسنجند که در مذاکرات داده ها و ستاده ها چیست و چگونه روند مذاکرات در جریان است.

 

مسئولین آمریکا با ملت خود همدلی کردند!

غلامحسین دشتی افزود: آمریکایی ها فکت شیت خود را ارئه داده وشهروندان و نخبگان را از روند مذاکرات  مطلع کرده اند ولی در کشور ما با وجود شعار سال که همدلی و همزبانی است این کار محقق نشده است.

 

وی در خصوص پیام تبریک ظریف به وزیر امور خارجه عربستان گفت: درست است که فرستادن پیام تبریک به وزیری که جدیدا به این سمت رسیده است در عرف دیپلماتیک مرسوم است ولی در این خصوص باید به چند نکته توجه کرد:


1- برخورد دولت عربستان با این پیام تبریک مناسب نبود و به جای تشکر از آقای ظریف کشورمان را مورد اهانت قرار داد که این نشان می دهد این پیام تبریک به رژیمی که با ما سیاست های خصمانه دارد شایسته نبود.


2- این انتقاد است که وقتی که رژیم سعودی به اصول و قواعد بین المللی، روابط مبتنی بر حسن نیت و عدالت در جهان پای بند نیست نباید با پیام تبریک به این کشور بر اقداماتش صحه گذاشت.


معاون سابق سیاسی –امنیتی استاندار یزد با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح دارای محاسن و معایبی است که باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرید تا قوه مقننه که از قوای اصلی کشور است دچار مشکل نشود.

 

استانی شدن انتخابات به کیفیت بخشی به نمایندگان کمک می کند

دشتی اظهار داشت: این طرح می تواند در جهت تقویت کیفیت نمایندگان گام بردارد و بعضی از اختلاف نظرهایی که در شهرستان ها وجود دارد را بر طرف کند ولی از سوی دیگر، مشکل و عیب قابل ملاحظه آن امکان فراموش شدن و عدم توجه به مناطق محروم است که احتمال دارد با اجرای این طرح مناطق محروم روزنه های توجه مسئولین را از دست بدهند.

 

نیمه استانی شدن انتخابات؛ طرحی که معایب استانی شدن را پوشش می دهد

وی در خصوص راهکار حل این مشکل ادامه داد: به نظر می رسد که اگر بتوان تلفیقی از دوطرح استانی شدن و شیوه کنونی اجرا شود بتواند مزایا و معایب را تحت پوشش قرار دهد و به یک طرح جامع تبدیل شود.

 

غلامحسین دشتی در توضیح این راهکار تلفیقی تاکید کرد: براساس این طرح تلفیقی برخی از استان ها به صورت نیمه استانی این طرح اجرا شود که به عنوان مثال در یزد این طرح قابل اجرا است به صورتی که برخی از شهرستان ها در تعامل با هم نمایندگانی را داشته باشند و برخی از نقاط محروم استان نیز نمایندگان اختصاصی خود در مجلس را داشته باشند.

 

معاون سابق سیاسی- امنیتی استاندار یزد افزود: اگر بتوان راهکار اجرایی این طرح را پیدا کرد به صورتی که در برخی استان ها با درجه توسعه بالا طرح استانی شدن انتخابات اجرا شود و در برخی از استان ها طرح به صورت نیمه استانی اجرا شود تا مناطق محروم در برخی از استان ها به فراموشی سپرده نشوند و روزنه ای برای رساندن صدای خود به مجلس داشته باشند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار