پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جام جهانی کشتی آزاد - آمریکا

آمریکا در مقابل ایران زانو زد/ ایران بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد


ديدار فينال رقابتهای جام جهانی كشتي آزاد ۲۰۱۵ آمریكا در حالي بامداد امروز برگزار شد كه تيم ملي ايران توانست با شكست تيم ميزبان به عنوان قهرماني دست يابد.

به گزارش یزد امـــــــــروز؛  فینال چهل‌وسومین دوره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد از ساعت 5:15 امروز (دوشنبه) در سالن کروم آغاز شد و تیم ایران برای کسب ششمین عنوان قهرمانی خود به مصاف میزبان مسابقات رفت.

 

شاگردان رسول خادم در این دیدار با سه تغییر نسبت به دیدار برابر آذربایجان روی تشک رفتند که بر این اساس اسماعیل‎‌پور به جای سیداحمد محمدی، محمدیان به جای یزدانی مصدوم و قاسمی به جای پرویز هادی روی تشک آمدند. تیم ایران در گروه خود ابتدا بلاروس را 8 بر صفر و پس از آن ترکیه را 7 بر یک برد. در سومین و حساس‌ترین دیدار نیز تیم ایران با شکست 7 بر یک آذربایجان قدرت خود را به رخ رقبا کشید.

57 کیلوگرم: حسن رحیمی 5 (برنده) - تونی راموس 5

در تایم نخست رحیمی هجومی‌تر از راموس کار کرد و داور میدان نیز به کشتی‌گیر آمریکایی تذکر داد. با این حال رحیمی با رسیدن به پای حریف او را خاک کرد تا 2 بر صفر پیش بیفتد. تایم اول با همان نتیجه 2 بر صفر تمام شد. در تایم دوم رحیمی یک اخطار گرفت و بلافاصله پس از آن حریفش را خاک کرد و در یک فعل و انفعال نتیجه کار 5 بر 3 به سود رحیمی شد. رحیمی در ادامه کار یک اخطار دیگر گرفت اما به دلیل کسب امتیاز درشت، وی پیروز پیکار اول شد.

61 کیلوگرم: بهنام احسان‌پور 9 - کلمن اسکات 7

احسان‌پور جوان که در این مسابقات کشتی‌های بسیار خوبی از خود نشان داد برابر اسکات نیز از همان ثانیه‌های ابتدایی جنگنده ظاهر شد و حریفش را از بالا روی پل برد اما خودش نیز اسیر پل کلمن اسکات شد. متأسفانه در کمال ناباوری داوران با اعتراض کشتی‌گیر آمریکایی امتیازهای احسان‌پور را از وی پس گرفتند تا کار 5 بر صفر به سود اسکات شود. احسان‌پور در تایم اول با خاک کردن حریفش دو امتیاز گرفت اما در ثانیه‌های پایانی اسکات با یک سر زیر بغل نتیجه را 7 بر 2 کرد. با شروع تایم دوم احسان‌پور بار دیگر حریفش را روی پل برد اما بازهم تنها دو امتیاز به او دادند. او حریفش را یکبار از تشک خارج و دو بار دیگر خاک کرد تا در مجموع 9 بر 7 پیش بیفتد و دومین برد را برای ایران به دست آورد.

65 کیلوگرم: مسعود اسماعیل‌پور یک - برن مت‌کالف 3

سومین کشتی‌گیر ایرانی در فینال مسعود اسماعیل‌پور بود که برابر برن مت‌کالف قرار گرفت. اسماعیل‌پور که به تازگی به وزن جدید آمده است ابتدا یک امتیاز از حریف گرفت اما در ادامه کار این مت‌کالف بود که سه امتیاز از اسماعیل‌پور گرفت تا تایم اول با نتیجه 3 بر یک به سود حریف آمریکایی تمام شود. با آغاز تایم دوم هیچ امتیازی رد و بدل نشد و اسماعیل‌پور نتوانست از دستان حریفش رد شود تا در نهایت مت‌کالف با همان نتیجه 3 بر یک برنده شود.

70 کیلوگرم: حسن یزدانی 3 - نیک ماربل یک

حسن یزدانی جوان در نخستین حضور رسمی خود در مسابقات بزرگسالان نشان داد که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. این کشتی‌گیر جوان در مسابقه امروز مارابل، یکی از دو نفری که تاکنون جردن باروس را برده است، پیش رو داشت که موفق شد او را از پیش رو بردارد. یزدانی در تایم اول حریفش را خاک کرد تا 2 بر صفر پیش افتد. در تایم دوم نیز این یزدانی بود که بار دیگر حریفش را به بیرون هدایت کرد تا حساب کار 3 بر صفر شود. یزدانی یکبار نیز پایش به بیرون از تشک رفت تا در نهایت در یک کشتی زیبا و حساس حساب کار 3 بر 2 شود و ایران نیز 3 بر یک پیش بیفتد.

74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه صفر - جردن باروس 10

تصور رویارویی با جردن باروس نیز سخت است چه برسد به اینکه کشتی‌گیر ایرانی بخواهد از باروس امتیاز نیز بگیرد. رضایی قلعه در جام جهانی کشتی‌های خیلی خوبی گرفت اما برابر باروس حرفی برای گفتن نداشت و دارنده دو مدال طلای جهان و یک مدال طلای المپیک از همان ثانیه نخست امتیازگیری را شروع کرد و در نهایت نیز 10 بر صفر این کشتی‌گیر ایرانی را شکست داد تا به صف صادق گودرزی، عزت‌الله اکبری و دیگر کشتی‌گیرانی بپیوندد که تاکنون از باروس شکست خورده‌اند. این صدمین پیروزی باروس در صدودومین مسابقه‌ای بود که تاکنون گرفته است. با باخت رضایی‌قلعه حساب کار 3 بر 2 همچنان به سود ایران شد.

86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار 12 - کلیتون فاستر 2

جوکار در ابتدای کشتی برابر فاستر دو امتیاز از دست داد اما بلافاصله پس از آن با یک درختکن زیبا چهار امتیاز گرفت تا حساب کار 4 بر 2 شود. جوکار با یک زیرگیری و درختکن زیبای دوباره 4 امتیاز دیگر نیز گرفت تا 8 بر 2 پیش بیفتد. کشتی‌گیر ملایری کشورمان دو بار با بیرون بردن پای حریف دو امتیاز دیگر نیز گرفت تا حساب کار 10 بر 2 شود. با شروع تایم دوم دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون با یک زیرگیری و درخت‌کن دیگر حساب کار را 12 بر 2 کرد تا ایران در مجموع 4 بر 2 پیش پیروز میدان باشد.

97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان 3 - جک وارنر 3 (برنده)

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در حالیکه تا سه ثانیه مانده به پایان کشتی از حریفش 3 بر یک پیش بود، در لحظات پایانی خاک شد و حساب کار 3 بر 3 شد تا این وارنر، قهرمان المپیک لندن باشد که پیروز میدان شود. به این ترتیب همه چیز به کشتی آخر رسید تا دیدار کمیل قاسمی و زاچ تکلیف برنده مبارزه ایران - آمریکا را مشخص کند.

125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 3 - ری زاچ  یک

کمیل قاسمی، دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک لندن در تایم نخست آخرین کشتی ایران با یک اخطار عقب افتاد اما در تایم دوم ابتدا یک اخطار به زاچ دادند و پس از آن این قاسمی بود که حریفش را خاک کرد تا تیم ایران در مجموع 5 بر3 به برتری دست یابد.

این ششمین قهرمانی ایران در جام جهانی کشتی آزاد و چهارمین قهرمانی پیاپی آزادکاران کشورمان در این رقابت‌ها بود که در خاک آمریکا رقم خورد. 

 

 

ایران با غلبه بر آذربایجان فینالیست شد/مبارزه قهرمانی با آمریکا

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در سومین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی کشتی آزاد به مصاف تیم آذربایجان رفت و در نهایت با شکست این تیم توانست راهی فینال مسابقات شود.

به گزارش تسنیم،در چهل و سومین دوره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد که از روز گذشته در سالن کروم لس‌آنجلس آغاز شده است، شاگردان رسول خادم پس از پیروزی برابر بلاروس و ترکیه با نایج 8 بر صفر و 7 بر یک به مصاف آذربایجانی رفت که آنها نیز 2 پیروزی برابر ترکیه و بلاروس بدست آورده بودند و برنده این دیدار راهی فینال مسابقات می‌شد که باید با آمریکا میزبان رقابت کند.

تیم کشورمان در این دیدار با یک کشتی بسیار زیبا در نهایت توانست تیم آذربایجان را با نتیجه 7 بر 1 شکست دهد تا قدرت تیم ایران بر رقبا دیکته شود.

57 کیلوگرم: حسن رحیمی 8 - جلال سلیمانوف 2 :

در نخستین کشتی این دیدار حسن رحیمی به مصاف سلیمانوف آذری رفت و در حالیکه در ابتدا 2 امتیاز از دست داد در ادامه توانست 8 امتیاز پیاپی را بگیرد و نخستین برد را برای تیم ایران بدست آورد. با این برد 3 امتیاز مثبت از آن ایران شد و یک امتیاز به آذربایجان رسید.

61 کیلوگرم: بهنام احسان‌پور 5 (برنده) - حاجی علیف 5 :

مصاف با حاجی علیف از ابتدا نیز یکی از دغدغه‌های کادر فنی بود و باخت اسماعیل‌پور در برابر حاجی علیف در سال گذشته و مسابقات جهانی باعث شده بود تا کادرفنی روی این کشتی‌گیر حساس شود. با این حال احسان‌پور جوان با ارائه یک کشتی زیبا و فنی توانست با ارائه باراندازهای زیبا از حریفش پیش افتد. در ادامه قهرمان سال 2014 جهان کار را پیش انداخت اما این‌بار نیز احسان‌پور بهتر عمل کرد و حساب کار 5 بر 5 شد. با وجود این با توجه به امتیازهای درشتی که احسان‌پور داشت وی پیروز میدان لقب گرفت تا دومین برد ایران نیز بدست آید.

65 کیلوگرم: سیداحمد محمدی 14 - طغرل عسگرف 10 :

فیتیله باراندازهای بی‌نقص سیداحمد محمدی همه را به یاد گذشته و علی دبیر انداخت. محمدی در حالی به مصاف قهرمان المپیک لندن رفت که خیلی‌ها کار او را سخت می‌دانستند اما محمدی عسگرف را با فیتلیه و باراندازهای زیبا 14 بر 10 برد تا سومین برد تیم کشتی آزاد نیز دشت شود.

70 کیلوگرم: حسن یزدانی 9 - دبیرگاجیف 7 :

کشتی‌گیر جوان کشورمان پس از 2 پیروزی در دیدار اول و دوم در سومین کشتی خود به مصاف دبیرگاجیف سرشناس رفت و در یک کشتی زیبا و پایاپای این آزادکار قلدر آذری را در نهایت 9 بر 7 شکست داد تا چهارمین پیروزی نیز به حساب ایران واریز شود.

74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه 10 - جبرئیل حسن‌اف صفر :

حسن‌اف با قهرمانی در اروپا و کسب مدال برنز جهان با امید کسب پیروزی برابر رضایی قلعه روی تشک آمد اما رضایی قلعه در یک کشتی برتر نسبت به حریف نشان داد که می‌تواند جایگزین خوبی برای صادق گودرزی در این وزن باشد. رضایی قلعه در این کشتی با فیتیله باراندازهای زیبایش 10 بر صفر حریف خود را برد تا پنجمین برد تیم ایران نیز بدست آید. با این برد پیروزی ایران برابر آذربایجان فینالیست شدن کشورمان حتمی شد.

86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار 12 - الکساندر گوستینف 1 :

در ششمین کشتی دیدار ایران و آذربایجان میثم جوکار توانست در یک کشتی زیبا حریف چغرش را با نتیجه 12 بر یک شکست دهد تا ششمین برد از آن شاگردان خادم شود.

97 کیلوگرم: رضا یزدانی 3 - شریف شریف‌اف 1 :

قهرمان المپیک لندن به عنوان جایگزین گازیموف برای نخستین بار با رضا یزدانی سرشاخ شد اما آسیب‌دیدگی یزدانی از ناحیه کمر مانع از ارائه یک کشتی زیبا از سوی یزدانی شد تا شریف‌اف آذری با نتیجه 8 بر یک پلنگ زخمی جویبار را شکست دهد. این نخستین برد تیم آذربایجان برابر ایران بود.

125 کیلوگرم: پرویز هادی 4 - جمال الدین ماگمادوف 2 :

پرویز هادی در آخرین کشتی این دیدار به مصاف ماگموداف آذری رفت و در یک کشتی زیبا 13 بر 2 این کشتی‌گیر را برد تا در مجموع تیم ایران با حساب 7 بر یک آذربایجان مدعی را از پیش‌رو بردارد.

تیم ایران از ساعت 5:15 دقیقه بامداد باید به مصاف تیم آمریکا رد فینال مسابقات جام جهانی کشتی آزاد برود.


آخرین اخبار آخرین اخبار