پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

واکنش آموزش وپرورش استان یزدبه آموزش اسفناک مربیان مهدکودک

آموزش وپرورش دخالتی در برگزاری دوره ضمن خدمت مربیان ندارد/کمیته ای درحال پیگیری موضوع


مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان یزد، تاکید کرد: مدیر کل آموزش و پرورش استان بعد از انعکاس خبر درخصوص دوره ضمن خدمت موسسه «آرمان آفرین» با ایجاد کمیته ای پیگیری و رسیدگی این ماجرا را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش یزد امـــــــروز، مدیرروابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان یزد در واکنش به اعتراض به آزمون ضمن خدمت مربیان پیش دبستانی ها، به خبرنگار عصر فرهنگ گفت: هم اکنون پیش دبستانی ها با اخذ مجوز فعالیت از آموزش و پرورش به صورت غیر دولتی اداره می شوند و  آموزش و پرورش تنها بر نحوه گزینش مربیان و محتوای فعالیت آن ها نظارت دارد.

محمدرضا قانع، اظهار کرد: مربیان مهد کودک ها علاوه بر گذراندن دوره های آموزش اولیه موظف به گذراندن دوره های ضمن خدمت نیز هستند. برگزاری این دوره ها بر عهده مدیریت پیش دبستانی هاست. خود این موسسات باید آموزش ارائه بدهند.

وی، افزود: امسال برخی از این موسسات تصمیم گرفتند آموزش ضمن خدمت را به صورت مجتمع و هماهنگ به مربیان خود ارائه بدهند. به همین منظور با یک شرکت و  موسسه خصوصی در این زمینه قرارداد همکاری امضا کردند. تنها نقش آموزش و پرورش در ماجرای اخیر تائید محتوا و سرفصل های آموزشی ارائه شده از سوی موسسه مذکور و در اختیار گذاشتن یکی از سالن تجمعات مدارس استان بوده است.

این مقام مسئول، تاکید کرد: مدیر کل آموزش و پرورش استان بعد از انعکاس خبر درخصوص دوره ی ضمن خدمت  موسسه «آرمان آفرین» با ایجاد کمیته ای پیگیری و رسیدگی این ماجرا را  در دستور کار قرار داده است.

قانع، افزود ازانجا که مربیان پیش دبستانی ها را بانوان تشکیل می دهند به موسسه تاکید شد در کلاس های عملی از مربیان خواهر استفاده کنند.

شایان ذکر است این اقدام اداره آموزش و پروش در تشکیل کمیته ای برای بررسی ماجرا می تواند الگویی برای سایر موسسات و نهادهایی باشد که به جای قبول اشتباه به فرافکنی و تکذیب روآورده اند.


آخرین اخبار آخرین اخبار