پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت میبد:

آموزش و پرورش باید به مسائل اعتقادی دانش آموزان توجه کند/اقتدار دفاعی کشور؛ سایه جنگ را از سر مملکت برطرف کرده است


امام جمعه موقت میبد تصریح کرد : نه برجام نه مذاکره و نه دست دادن به کدخدای جهان سایه جنگ را از سر مملکت ما برطرف نکرده است ؛ بلکه امروز اگر سایه جنگ بر سر این مملکت برطرف شده و دشمن نمی تواند نگاه چب به این کشور ، نظام و ملت کند قدرت دفاعی نیروهای مسلح ماست.

به گزارش یزدامروز به نقل از "میبدخبر"،نماز جمعه این هفته میبد با شمیم دلنواز و عطر ایثار و شهادت و هفته دفاع مقدس و با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه حضور منسجم نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه و بسیج در مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد.

به گزارش میبد آدینه ، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره امام رضوان الله تعالی علیه و شهدای 8 سال دفاع مقدس ، به تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی پرداخت .

حجت الاسلام علیرضا حسنی گفت : کشور بعد از پیروزی انقلاب با وجود صدها مشکل به جا مانده از دوران ستم شاهی و مشکلات داخلی و از هم پاشیدگی ارتش به خاطر گروگانگیری امریکایی ها و محاصره اقتصادی و نظامی ، از سوی ارتش عراق با پشتیبانی شرق و غرب مورد هجمه همه جانبه قرار گرفت.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه دشمنان دست به دست هم داده بودند و تصمیم داشتند ایران اسلامی را به زانو در بیاورند و انقلاب نوپای اسلامی را خاموش کنند افزود : اما ملت با توکل به خدا و با دست خالی و رهبری پیامبرگونه امام راحل ، 8 سال در مقابل تمام دنیای مادی و استکباری مقاومت کرد. 

وی با اشاره به تاریخ این مملکت در دوران شاهان عیاش و بی لیاقت و جدا شدن قمستی از خاک کشور در هر تجاوز دشمن گفت : در دوران 8 سال دفاع مقدس با وجود همه سختی ها و شهادت بیش از 200 هزار نفر از مردم ما یک وجب از خاک را هم به دشمن ندادیم .

دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس 

امام جمعه موقت میبد با اشاره به دستاوردهای مهم 8 سال دفاع مقدس گفت : ما در 8 سال دفاع مقدس با کمال مظلومیت توانستیم انقلاب مان را به جهان صادر و  ابهت شرق و غرب را بشکنیم .

حجت الاسلام حسنی با تاکید بر اینکه جبهه های ما در 8 سال دفاع مقدس کلاس های عرفانی شده بود که نوجوانان 16 ساله ما ره صد ساله را یک شبه پیمودند ، بر مطالعه وصیت نامه این شهدا تاکید کرد.

 خطیب جمعه موقت میبد تقویت بنیه های دفاعی کشور را یکی دیگر از برکات 8 سال دفاع مقدس خواند و گفت : امروز به برکت تجربه ای که این ملت از دفاع مقدس پیدا کرد ؛ نیروهای نظامی و مقتدر جمهوری اسلامی در اوج قدرتند و ملت در مساله مجهز شدن به سلاح های روز و تقویت بنیه دفاعی حمایت خواهد کرد.

قدرت دفاعی ما سایه جنگ را از سر مملکت برطرف کرده است 

حجت الاسلام حسنی با اشاره به مصاحبه و اظهار نظرهای برخی از مسئولین مبنی بر اینکه برجام سایه جنگ را از سر مملکت برطرف کرد تصریح کرد : بهتر است این مسئولین به جای مصاحبه های بیهوده ، حرف حق و درست رهبری را بشنوند .

امام جمعه موقت میبد تصریح کرد : نه برجام نه مذاکره و نه دست دادن به کدخدای جهان سایه جنگ را از سر مملکت ما برطرف نکرده است ؛ بلکه امروز اگر سایه جنگ بر سر این مملکت برطرف شده و دشمن نمی تواند نگاه چب به این کشور ، نظام و ملت کند قدرت دفاعی نیروهای مسلح ماست.

خطیب جمعه موقت میبد عقب نشینی ناو امریکایی از سوی چند قایق تندرو  را نشان دهنده اوج اقتدار ایران اسلامی دانست و افزود : بدخواهان انقلاب و غافلان داخلی بدانند ؛ به حول و قوه الهی و زیر نظر ولی فقیه و ولایت و رهبری ، این ملت روز به روز بر قدرت دفاعی خود خواهد افزود.

وی خاطرنشان کرد : اگر دشمن خیال بدی راجع به کشور ، نظام و ملت ما داشته باشد ؛ نیروهای مسلح ، سپاه قدرتمند ، ارتش و بسیج دلاور ما دشمن را در هر نقطه ای که باشد به خاک سیاه خواهند نشاند .

امام جمعه موقت میبد ، ایمان و تکیه به قدرت لازیزال خدا ، پیروی بی چون چرا از مقام معظم رهبری ، اتحاد و همبستگی را راز پیروزی ملت بزرگ ایران خواند و گفت : مسئولین هم اگر می خواهند خدمتی برای مردم ارائه کنند باید به بیانات مقام معظم رهبری گوش فرادهند ، اقتصاد مقاومتی را پی گیری و مشکلات مالی اشتغال و رکود را حل کنند.

آموزش و پرورش باید به مسائل اعتقادی دانش آموزان توجه کند

امام جمعه موقت میبد با تبریک بازگشایی مدارس به معلمان ، دانش آموزان و  دانشجویان گفت : مسئولان تعلیم و تربیت و معلمان و فرهنگیان بدانند که دانش آموزان و دانشجویان در دستان آنها امانت اند و باید ضمن توجه به مسائل علمی آنها توجه ویژه ای هم به مسائل اعتقادی ، دینی و اخلاقی و تربیتی این عزیزان داشته باشند.

حجت الاسلام حسنی با بیان اینکه از همان دوران پیش دبستانی عزیزان ما باید با دین تربیت شوند افزود : وظیفه دیگری هم به دوش معلمان گذاشته شده است که باید دانش آموزان و دانشجوی ما با روحیه انقلابی گری بار بیایند.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه ما در آینده به جوانان آگاه به انقلاب و مسائل و روحیه انقلابی نیاز داریم تصریح کرد : روحیه انقلابیگری باید در مدارس و دانشگاههای ما مورد توجه قرار بگیرد .

تاکید بر ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 24 مهر ، قدردانی از حضور منسجم مردم در برگزاری رژه نیروهای مسلح و گرامی داشت شکست حصر آبادان از دیگر بیانات امام جمعه موقت میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته بود .


آخرین اخبار آخرین اخبار