پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

انتخاب رهبر توسط خبرگان نفی جمهوریت نیست/تلاش یک جریان غرب گرا برای نفوذ به مجالس خبرگان و شورای اسلامی


آیت الله سعیدی به بررسی عوامل بروز انقلاب های دینی پرداخت و گفت: اولین عامل در شکل گیری انقلاب های دینی وجود یک رهبر دینی است که بر اساس استاندارهای الهی تعیین می شود.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در یادواره شهدای فصل زمستان استان یزدگفت: تاریخ گذشتگان نشان می دهد که فراز و فرودهای حکومت ها علل و عواملی دارد که مورخان با سه طرز تفکر آن را تحلیل می کنند

آیت الله علی سعیدی شاهرودی افزود: برخی حوادث تاریخی را ناشی از تصادف،برخی ناشی از جبر و قضا وقدر و برخی ناشی از قانونمندی می دانند.

آیت الله سعیدی در ادامه به بررسی عوامل بروز انقلاب های دینی پرداخت و گفت: اولین عامل در شکل گیری انقلاب های دینی وجود یک رهبر دینی است که بر اساس استاندارهای الهی تعیین می شود

وی در پاسخ به طرح شبهات برخی افراد مبنی بر اینکه انتخاب رهبر توسط خبرگان را نفی جمهوریت می دانند اظهار داشت: رهبری دینی دارای ملاک ها و شاخصه هایی است که خدا آن ها را معین فرموده فلذا در انتخاب رهبر باید این ملاک ها در نظر گرفته شود که باید توسط افراد متخصص و متبحر دینی صورت گیرد؛ البته این بیان به معنی نفی نقش مردم در حکومت نیست چرا که  مردم قدرت رهبری را ایجاد می کنند

نماینده رهبر معظم انقلاب در سپاه؛ درادامه بیان داشت: در حکومت اسلامی دو رکن حق حاکمیت و قدرت حاکمیت مطرح است که حق حاکمیت را خدا و قدرت حاکمیت را مردم تعیین می کنند.

سعیدی ادامه داد: دومین عامل در شکل گیری انقلاب دینی شریعت است و شریعت بدین معنی است که مطابق با قوانین دینی عمل کرد و حلال خدارا حلال و حرام اورا حرام شمرد و قوانین الهی را بر طبق سلیقه و میل خود تنظیم نکرد.

وی مردم را سومین علت بروز انقلاب ها دانست و گفت: نقش مردم در بروز و حفظ انقلاب ها بسیار برجسته است به نحوی که در انقلاب نوح پیامبر مردم وی را حمایت نکرده و پس از 950سال تنها 80نفر به وی لبیک گفتند و یا در انقلاب موسی هر چند قوم بنی اسرائیل با تحمل سختی ها پیروز شدند اما در زمان رفاه قدر انقلاب خود را ندانسته و انقلابشان سقوط کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مردم گفت: امروز یک جریان غرب گرا به دنبال راهیابی و نفوذ به مجلس شورای اسلامی و خبرگان هستند واگر ملت بزرگ ایران می خواهد در مقابل زیاده خواهی های غرب و آمریکا ایستادگی کند باید در انتخابات، هوشمندانه همچون همیشه عمل کند و نمایندگانی متعهد و انقلابی روانه این مجالس نماید.

وی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص اینکه من در انتخابات با اعتماد و شناخت ازافرادی که پشتیبان لیست های انتخاباتی هستند کاندیداهای خود را انتخاب می کنم گفت: اگرمانند همیشه گوش به فرمان رهبرعزیزمان باشیم کوچکترین خطری این انقلاب مردمی را تهدید نخواهد کرد.

آخرین اخبار آخرین اخبار