پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس خانواده مطرح کرد

انتقاد از برخورد سیاسی با مسائل فرهنگی و خانوادگی


کارشناس خانواده گفت: برخی جریان‌های سیاسی، به مسائل حوزه خانواده و مقولات فرهنگی، برخورد سیاسی می‌کنند و این آسیب بزرگی در حوزه مسائل فرهنگی است.

به گزارش یزدامروز، قتل دختر 13 ساله در یکی از مناطق استان گیلان بر اثر روابط خارج از عرف وی، مورد توجه گسترده در فضای مجازی قرار گرفته است.

اما نکته قابل توجه در این موضوع این است که کسانی که تا دیروز ازدواج جوانان در سنین پایین را با عنوان کودک‌همسری مورد هجمه قرار می‌دادند، حال از روابط خارج از عرف دختر 13 ساله با مرد 35 ساله حمایت می‌کنند! کسانی اتفاقا اقدامات و عملکرد تبلیغاتی و رسانه‌ای آن‌ها را شاید نتوان در وقوع رخدادهای اینچنینی بی‌تأثیر دانست.

در همین ارتباط فاطمه انصاری استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا برخوردهای سیاسی با مقوله‌های فرهنگی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: نوع برخورد برخی جریان‌های سیاسی و رسانه‌ای با مسائل فرهنگی، در وقوع حوادث ناگوار مانند رخداد اخیر تأثیرگذار است.

وی افزود: متأسفانه برخی از افراد و جریان‌های سیاسی، به مسائل حوزه خانواده و مقولات فرهنگی، برخورد سیاسی می‌کنند و این آسیب بزرگی در حوزه مسائل فرهنگی است.

کارشناس خانواده با بیان اینکه موضوعات فرهنگی اقتضائات خاص خودشان را دارند عنوان کرد: به عنوان مثال، دین به ازدواج در سنین پایین تأکید دارد، اما در عین حال رشد عقلی برای ازدواج لازم است و نمی‌توان برای همه یک حکم کلی صادر کرد.

انصاری ادامه داد: بدیهی است که ممکن است فردی در یک سن مشخص قابلیت ازدواج و تشکیل خانواده را داشته باشد اما فرد دیگری در همین سن چنین قابلیتی را نداشته باشد.

وی تأکید کرد: اما اینکه کسانی بدون در نظر گرفتن جوانب کار و صرفا با اهداف و اغراض سیاسی تلاش کنند، ازدواج جوانان در سن پایین را مورد هجمه قرار دهند و از طرف دیگر همین افراد از روابط غیرمتعارف مثلا یک نوجوان با فردی دیگر حمایت کنند، پذیرفتنی نیست.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار