پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد صورت گرفت

انتقاد امام جمعه یزد از وضعیت نابسمان آب/فهم فرهنگ انقلاب واسلام دریمن مهمترین دلیل تجاوز عربستان است


امام جمعه یزد از مسئولان این استان خواست با توجه به جدی بودن مسئله آب، مشکلات این حوزه را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تأکید بر حفظ حجاب و تربیت فرزندان با شرم و حیا، اظهار داشت: شرم و حیا باید در محضر خداوند متعال حفظ شود و اجازه ندهیم این ویژگی خوب از بین برود تا جامعه حفظ شود.
 

به گفته وی، اگر در جامعه به معروف‌ها توجه نشود، منکرات گسترش پیدا می‌کنند و جامعه به سمت تباهی می‌رود و بدترین منکر، نگاه نداشتن چشم است چنانکه حضرت علی (ع) نیز بر حفظ چشم از نامحرم تأکید کرده‌اند.

 

 

* ارتشیان سلحشور در مسیر حفظ کیان و نظام اسلامی گام بردارند

امام جمعه یزد با تبریک 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بقا و ادامه کار ارتش بعد از انقلاب اسلامی به فرمان و یاری امام خمینی (ره) بود و پس از تخلیه ارتش از افراد خودفروخته در دوران پهلوی، افرادی مومن و متعهد پای کار آمدند و ارتش ایران دوباره شکل گرفت و در مسیر امنیت کشور، ولایتمداری و پیشرفت در فنون نظامی و آمادگی در صحنه‌های نبرد حرکت کرد.

 

وی عنوان کرد: ارتش امروز مورد رضایت رهبری و همه دست‌اندرکاران امور نظامی کشور است و امیدواریم ارتشیان سلحشور در مسیر حفظ کیان و نظام اسلامی موفق باشند.

 

ناصری با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به فرمان امام خمینی (ره) شکل گرفت، عنوان کرد: ارتش و سپاه و بسیج در کنار یکدیگر در مسائل جنگ و در همه صحنه‌ها حضور داشتند و همه آنها در قالب نیروهای نظامی ایران، تا پای جان از کشور و دین نظام حمایت کرده‌اند.

 

 

* ملت ایران به دنبال سلاح اتمی نیست

امام جمعه یزد اظهار امیدواری کرد: مردم ایران اسلامی نیز مانند همیشه یار و مددکار نیروهای نظامی باشند تا این نیروها در مقابل تهدیدهای دشمنان محکم و استوار بایستند.

 

ناصری با اشاره به مسئله هسته‌ای اظهار داشت: ایران با تکیه بر رهنمودهای رهبری آماده مذاکره بود اما غربی‌ها طوری برخورد کردند که گویی از ملت و کشور ایران طلبکار هستند و می‌خواهند با انجام این مذاکرات بر سر ما منت بگذارند و گویی می‌خواهند چیزی به ایران ببخشند در حالی که ما در انرژی هسته‌ای منطقی داریم که آن پیشرفت علم است.

 

وی عنوان کرد: آنها مدعی هستند که ما بمب هسته‌ای می‌سازیم در حالی که بارها به آنها اعلام کردیم که ملت ایران به دنبال سلاح اتمی نیست ضمن اینکه ما هم تعهد دادیم و هم فتوای رهبری را در این زمینه داریم که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: کشور و ملت ما به دنبال بمب هسته‌ای نیست بلکه به دنبال دانش هسته‌ای و علم است.

 

 

* استکبار جهانی تلاش دارد تا در اختیار داشتن سازمان ملل را انکار کند

ناصری خاطرنشان کرد: استکبار جهانی به دنبال این است که مردم نفهمند که سازمان ملل تحت اختیار آنهاست و در کشورها منافع ملت‌ها را از بین می‌برند و نمی‌خواهند که مردم سایر ملل مانند ایران این مسئله را بدانند.

 

وی با بیان اینکه اینها داعیه حقوق بشر هم دارند،‌ تصریح کرد: این چه حقوق بشری است که در یمن مردم غیرنظامی را کشتار می‌کنند، به داعشی‌ها پول می‌دهند تا مردم را بکشند، مردم سوریه را کشتار می‌کنند و اجازه نمی‌دهند آب و غذا به مردم یمن برسد.

 

 

* مردم یزد از مشکلات کم آبی رنج می‌برند

ناصری با انتقاد از سعودی‌ها، تصریح کرد: شما چگونه خود را مسلمان می‌نامید،‌ در کجای دین اسلام گفته شده که مردم آن هم مردم مسلمان را کشتار کنید و گوش به فرمان کافران و بدتر از کافران باشید.

 

وی با اشاره به مسئله آب در استان یزد، اظهار داشت: مسئولان ما در مسئله آب پیگیری‌های لازم را داشته باشند و تا تابستان نرسیده و مردم در بحران قرار نگرفته‌اند، موضوع را جدی بگیرند.

 

ناصری تصریح کرد: صدا و سیما از 10 استان به عنوان استان‌های کم آب یاد می‌کند و هیچ نامی از یزد نمی‌برد در حالی که یزد از مشکل‌دارترین استان‌ها در این زمینه است، مسئولان نیز واکنشی نشان نمی‌دهند.

منبع: فارس و تسنیم

انتهای پیام/ع

آخرین اخبار آخرین اخبار