محتوا محتوا

رییس بیمارستان شهید رهنمون یزد خبر داد


رییس بیمارستان شهید رهنمون یزد گفت: در قبل از انقلاب به طور متوسط ماهیانه 40 تا 50 عمل جراحی در این بیمارستان صورت می گرفته که این تعداد به هزار و 200 عمل در ماه رسیده است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز، نشست خبری رییس بیمارستان شهید رهنمون یزد، صبح امروز سه شنبه به مناسبت ایام الله دهه فجر در محل حوزه ریاست این بیمارستان برگزار شد.

محمدحسین دهقانی در این نشست با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به تشریح خدمات این بیمارستان پرداخت و اذعان داشت: ساخت بیمارستان شهید رهنمون در سال 1321 در قالب یک بهداری آغاز و در سال 1324 به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بهداری به بیمارستان توسعه و به نام فرخی، شاعر و ادیب شهیر یزدی نامگذاری شد و بعد از پایان جنگ به نام شهید رهنمون تغییر نام یافت.

* تبدیل بیمارستان شهید رهنمون به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی

وی با بیان اینکه به صورت میانگین ماهانه 12 تا 13 هزار نفر به اورژانس این بیمارستان مراجعه می کنند، اذعان داشت: بیمارستان شهید رهنمون استان یزد در دهه چهارم انقلاب به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آموزشی، پژوهشی و درمانی تبدیل شده است.

* فضای 44 هزار متری بیمارستان

رییس بیمارستان شهید رهنمون، اذعان داشت: فضای درمانی این بیمارستان قبل از انقلاب، 2 هزار مترمربع بوده که در حال حاضر به 44 هزار مترمربع رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد تخت های بستری بیمارستان رهنمون قبل از انقلاب 60 عدد و در حال حاضر 320 تخت است، اذعان داشت: تعداد پزشکان این بیمارستان قبل از انقلاب 8 نفر بوده است اما امروز 145 پزشک تخصص و فوق تخصص در این بیمارستان فعالیت دارند.

دهقانی، افزود: تعداد بخش های بیمارستان قبل از انقلاب، تنها دو بخش اطفال و عمومی بوده است که این تعداد به 17 بخش تخصصی و فوق تخصصی رسیده است و تعداد تخت های مراقب ویژه این بیمارستان 36 تخت است که 8 تخت در سی سی یو و 28 تخت برای در آی سی یو تعبیه شده است.

رییس بیمارستان شهید رهنمون با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها 8 پرستار فیلیپینی در بیمارستان وجود داشته، اضافه کرد: در حال حاضر 430 پرستار به بیماران خدمت می دهند و متوسط روز های بستری در بیمارستان از 12 روز به 3 روز رسیده است.

*** 1200 عمل جراحی ماهیانه در بیمارستان شهید رهنمون

وی خاطرنشان کرد: در قبل از انقلاب به طور متوسط ماهیانه 40 تا 50 عمل جراحی در این بیمارستان صورت می گرفته که این تعداد به هزار  و 200 عمل در ماه رسیده است.

وی یکی از مهمترین چالش های پیش روی بیمارستان شهید رهنمون را کمبود نقدینگی دانست و گفت: متاسفانه مشکلات اقتصادی چند ماه گذشته و عدم پرداخت بیمه ها به بیمارستان مشکل کمبود نقدینگی را برای ما ایجاد کرده و باعث شده تا در تامین برخی مواد مصرفی با مشکلاتی روبرو شویم.

انتهای پیام/م*


آخرین اخبار آخرین اخبار