پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

همه واکنش ها به سه شنبه های پر دردسر؛

اندر حکایت رسانه هایی که همچنان به دنبال قبح شکنی هستند/شهردار یزد: سه شنبه های بدون خودرو ویژه آقایان برگزار می شود/ رئیس شورای شهر:خیابان جای دوچرخه سواری بانوان نیست


متاسفانه علی رغم هشدار صریح نماینده ولی فقیه و اظهارات مقامات شهری هنوز هم شهر یزد درگیر افراد و رسانه هایی است که می خواهند قبح گناه را از بین ببرند.

به گزارش یزدامروز؛ یزد هفته گذشته شاهد ساختارشکنی های بسیاری بود. اهانت گردشگران خارجی به منابر و مساجد یزد، توهین به حجاب برتر و دوچرخه سواری بانوان. این اتفاقات باعث موضع گیری آیت الله ناصری امام جمعه یزد در خطبه های نماز جمعه شد. وی در خطبه هفته گذشته اعلام کرد: نباید نسبت به مسائل دینی و ارزشهای انقلاب، بی تفاوت باشیم. متاسفانه در استان یزد عده‌ای می‌خواهند قبح گناه را از بین ببرند و ما ناچاریم عکس‌العمل نشان دهیم اما این عده باز هم حرکات و رفتارهای خود را تکرار می‌کنند که باید در این زمینه تجدیدنظر کرده و رویه خود را عوض کنند.
اما متاسفانه علی رغم این هشدارهای صریح هنوز هم شهر یزد درگیر افرادی است که می خواهند قبح گناه را از بین ببرند. در همین راستا صبح امروز و در حالی که هیات ورزش های همگانی با انتشار پوستر سه شنبه های بدون خودرو ویژه آقایان سعی داشت هر گونه حرف و حدیثی را از میان ببرد متاسفانه عده ای باز هم سعی کردند با کشاندن بانوان به این همایش اهداف دیگری دنبال کنند.
پوستر اصلی که در کانال تلگرامی هیات ورزش های همگانی منتشر شد
 

 تحریک مجدد ساختار شکنان با خط زدن عبارت «ویژه آقایان» و جایگیزین کردن «ویژه یزدی ها»


شهردار یزد: حضور بانوان ادامه یابد کل همایش دوچرخه سواری لغو می شود
اما  شهردار یزد در مصاحبه با یزد رسا برگزاری دوچرخه سواری مختلط از سوی این سازمان و معاونت های تابعه نظیر معاونت حمل و نقل و ترافیک را رد کرد و اظهار داشت: در دوره های قبل اصلاً به هیچ وجه فراخوانی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد برای حضور بانوان در این مراسم انجام نشده است.
محمد رضا عظیمی زاده تاکید کرد: بانوانی هم که هفته گذشته در این مراسم حضور داشته اند نیز ممکن است با هماهنگی سایر نهادها و ادارات مرتبط و یا دعوت اشخاص به این مراسم دعوت شده باشند.
شهردار یزد تاکید کرد: در صورتی که قرار باشد این حرکت ادامه یابد کل همایش لغو خواهد شد.

همایش دوچرخه سواری مختلط نیست/ باید فضایی ویژه دوچرخه سواری بانوان در یزد ایجاد شود
حجت الاسلام زارع رئیس شورای شهر نیز در مصاحبه با یزد رسا گفت: این همایش دوچرخه سواری آنطور که برخی رسانه ها منعکس می کنند به هیچ وجه مختلط نیست.
وی افزود: با توجه به فتوای علمای اسلام و مراجع دوچرخه سواری بانوان در انظار عمومی نهی شده است.
زارع بیان داشت: رهبر انقلاب در این خصوص می فرمایند: دوچرخه‌سواری برای دختران و بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد فی نفسه اشکال ندارد. با توجه به این فتوا اولاً بانوان نباید در منظر عمومی به دوچرخه سواری بپردازند و ثانیاً از آنجا که ایشان می فرمایند اگر این فعالیت در منظر نامحرم نباشد اشکال ندارد باید برای ایجاد محیط ویژه ورزش بانوان اقدام شود.
رئیس شورای اسلامی شهر یزد همچنین از آمادگی این شورا برای بررسی و ایجاد فضایی جهت ورزش بانوان در یزد خبر داد.

با توجه به صحبت های نماینده ولی فقیه در استان و همچنین مسئولین شهری به نظر می رسد رسانه هایی که داعیه دردمندی شهروندان را دارند بهتر است به جای تحریک مردم برای مخالفت با دستور صریح دین مبین اسلام و بازیچه قرار دادن نوامیس مردم برای اهداف سیاسی و مغرضانه به فکر مطالبه گری جهت ایجاد و تحقق زیر ساخت های لازم برای رونق ورزش بانوان یزدی شوند.  

یزدرسا/


آخرین اخبار آخرین اخبار