پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه شاهدیه:

انقلاب اسلامی شخصیت عظیم امام را پوشاند /«امام خمینی» اجرا کننده نظریه ولی فقیه


امام جمعه شاهدیه انقلاب اسلامی را حجابی برای پوشاندن شخصیت عظیم امام (ره) دانست و افزود: انقلاب اسلامی به امام(ره) ارزشی نداد بلکه ایشان به انقلاب اسلامی ارزش داد.

خطیب جمعه شاهدیه یزد در مصاحبه اختصاصی با یزد امــروز؛ به تشریح ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی (قدس الله نفس الزکیه) پرداخت.


حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی انقلاب اسلامی را حجابی برای پوشاندن شخصیت عظیم امام دانست و افزود: انقلاب اسلامی به امام(ره) ارزشی نداد بلکه ایشان  به انقلاب اسلامی ارزش داد.


وی با برشمردن ابعاد شخصیتی حضرت امام(قدس سره)گفت:امام(ره)یک شخصیت علمی وفقه ای بوده به گونه ای که مسائل نورا آنچنان حلاجی و در قالب خطاب بیان می کردند که بسیار کم نظیر بود به طور مثال در باب امر به معروف و نهی از منکر، ایشان می فرماید «اگر روزی اجنبی از لحاظ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی بخواهد بر ملت مسلمان سلطه پیدا کند بر علما واجب است بدون تقیه اعتراض کنند ولو این کارهر جایی که می خواهد برسد» این فتوا بسیارعجیب بود و ایشان در فتواهای فقهی نیز تبحر خاصی داشتند.


حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی شخصیت فلسفه ای امام(ره) را از دیگر ابعاد شخصیتی آن حضرت دانست و گفت: بسیاری از مراجع اصلا با فلسفه ارتباط نداشته یا مخالف آن بودند اما امام(قدس سره) دراین زمینه یک فیلسوف بزرگ بوده و متاسفانه چهره فلسفی ایشان به خوبی نمایش داده نشده است.

وی با اشاره به چهره عرفانی امام (قدس سره الشریف )گفت: ایشان نه تنها یک عارف به تمام معنا بلکه یک سیاستمدار واقعی نیزبودند وهمیشه از آگاهی مردم لذت و از جهل آنان رنج می برند.


امام جمعه شاهدیه معمارکبیر انقلاب را اجرا کننده نظریه ولی فقیه خواند و تصریح کرد: افراد زیادی از جمله مرحوم شیخ انصاری و نایینی نظریه مدیریتی ولایت فقیه را قبل از ایشان مطرح کرده بودند اما کسی که توانست آن را به اجرا در آورده و  کشوری را از چنگال استعمار نجات دهد حضرت امام (ره) بود.


وی در خصوص ابعاد رفتاری امام (قدس سره) اظهار داشت: امام صادق الوعد و صادق القول بود مثلا در جریان بنی صدر با وجود اینکه طرفداران زیادی داشت امام  به صراحت حرف خود را زد و جلوی وی ایستادند.


بشکانی امام را یک شخصیت حقیقت شناس و توحید گرا خواند و افزود: امام به جزتوحید چیزدیگری نمی دید .


خطیب جمعه شاهدیه با اشاره به الگوبودن امام (قدس سره) برای مسئولین نظام درانجام خدمت صادقانه به مردم خاطرنشان کرد: به جزمقام معظم رهبری که آیینه تمام نمای رفتاری امام می باشند،اگربقیه مسئولین در انجام خدمت به کشورو مردم، حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالى) را الگوی رفتاری خود قرار دهند بسیاری از مشکلاتی امروز کشور حل خواهد شد.

 

بشکانی در پایان بهترین منبع دستیابی به اندیشه ها و آرمان های امام عظیم الشان را وصیت نامه سیاسی – الهی ایشان دانست ومسئولان نظام را به مطالعه اصول مدیریتی امام در این وصیت نامه به صورت مبنایی سفارش کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار