پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرزند شهید محمد علی حسن پور شهید ترور بازار:

آن هایی که دم از حقوق بشر می زنند از منافقین حمایت نکنند/علت ترور شهدای بازار اعتقاد به نظام، ولایت و تاثیر گذاری آن ها بین مردم بود


فرزند شهید ترور بازار با تاکید به آن هایی که دم از حقوق بشر می زنند از منافقین حمایت نکنند گفت:علت ترور شهدای بازار اعتقاد به نظام، ولایت و تاثیر گذاری آن ها بین مردم بود.

به گزارش یزدامـــــروز به نقل از رازق،محمد مهدی حسن پور فرزند شهید ترور محمد علی حسن پور، که پدرش توسط منافقین به شهادت رسید ،در مورد چگونگی شهادت پدر خود، اظهار کرد: 13 مهر سال 1360 بود که پدرم به دست منافقین به شهادت رسید و من در آن زمان ۷ سال بیشتر نداشتم.


وی با بیان اینکه در مسیر بازگشت از مدرسه همیشه از جلوی مغازه نفت فروشی پدرم رد می شدم، افزود: آن روز هنگام برگشت به خانه زمانی که به سر کوچه ای که مغازه پدرم در آن واقع شده بود رسیدم متوجه شلوغی و ازدحام جمعیت در جلوی مغازه شدم و جلوتر که رفتم فهمیدم که پدرم به شهادت رسیده است.


فرزند شهید ترور بازار با اشاره به نحوه شهادت پدرش با بیان اینکه دو نفر سوار بر موتور جلوی مغازه پدرم می ایستند و یکی از آن ها وارد مغازه می شود، تصریح کرد: آن شخص با اسلحه خود که برای جلوگیری از صدای شلیک، صدا خفه کن روی اسلحه نصب کرده بود پدرم را به شهادت می رساند و حتی برای ایجاد ترس در بین افراد حاضر در مغازه به یکی از مشتریان نیز شلیک می کند و پا به فرار می گذارد.


علت ترور شهدای بازار اعتقاد به نظام، ولایت و تاثیر گذاری آن ها بین مردم بود
حسن پور علت ترور پدر خود و سایر شهدای ترور اصناف و بازار را ایجاد رعب و وحشت در بین مردم خواند و گفت: پدرم و سایر شهدای ترور بازار افراد معمولی بودند که در مغازه های خود مشغول به کسب و کار خود بودند اما دشمن به علت اعتقاد این شهدا به نظام، ولایت و تاثیر گذاری که بین مردم داشتند دست به این ترور ها می زد تا در بین مردم ایجاد رعب و وحشت کند و مانع از پیروی سایر مردم از اهداف این عزیزان بشود.


وی در پاسخ به این سوال که چه کسی پدر او را به شهادت رساند و در حال حاضر در چه وضعیتی به سر می برد، افزود: «بابک یزدی» شخصی است که پدر من را به شهادت رساند و در حال حاضر در کشورکانادا در رسانه های غربی که مدام دم از حقوق بشر می زنند مشغول به فعالیت است.


فرزند شهید ترور بازار با بیان اینکه همیشه کتاب ها و مطالب قاتل پدرم را دنبال می کنم، افزود: حتی یک بارهم به هیچ کدام از جنایات و قتل هایی که در ایران مرتکب شده اشاره ای نکرده است و فقط از فعالیت های ضد نظام خود و نحوه فرارش از ایران حرف می زند.


پلیس اینتر پل برای بازگرداندن قاتل پدرم به ایران همکاری نمی کند
حسن پور در باره وضعیت پرونده حقوقی پدر شهیدش، با اشاره به اینکه شخصا از اقای بابک یزدی شکایت کرده ایم و تمام مراحل قانونی پیگیری پرونده را انجام داده ایم، تصریح کرد: دادگاه به ما دو پبشنهاد دریافت دیه و یا قصاص را داده است که ما قصاص این منافق را درخواست کردیم.


وی افزود: متاسفانه پلیس اینتر پل برای بازگرداندن این شخص به ایران با کشور ما همکاری نمی کند و هنوز موفق به اجرای حکم قضایی نشده ایم.


آن هایی که دم از حقوق بشر می زنند از منافقین حمایت نکنند
فرزند شهید ترور بازار ادامه داد: در خواست ما از جامعه جهانی و آنهایی که دم از حقوق بشر می زنند این است که برای تحویل چنین افرادی برای اجرای قانون و احقاق حق مظلوم با آن ها همکاری نکنند و آن ها را تحویل قانون بدهند.


منافقین تهدید می کردند که هیچ نسلی از این شهید نباید باقی بماند
وی با اعلام این پیام به دشمن و استکبار جهانی که ما فرزندان شهیدان هنوز پای نظام و ولایت هستیم، اظهار کرد: پس از شهادت پدرم بارها با تلفن منزل ما تماس می گرفتند و تهدید می کردند که هیچ نسلی از این شهید نباید باقی بماند اما ما ایستاده ایم و با ادامه راه شهدا با دشمن و استکبار مقابله خواهیم کرد.


حسن پور در پایان برگزاری یادواره و بزرگداشت برای شهدای بازار را موجب شناخت بیشتر نسل جوان از این عزیزان و انزاجار و نفرت بیشتر جامعه از منافقین دانست و گفت: نسل جدید از منافقین و گروهک های منافق شناخت کمتری دارند و این نشاندهنده این است که این افراد به فراموشی سپرده شده اند و اگر هم کسی از آن ها یادی کند مطمینا همیشه با نفرت و تلخی خاطر است.


وی خاطرنشان کرد: برگزاری این یادواره ها موجب شناخت پلیدی این گروه های جنایتکار توسط نسل جدید و مظلومیت شهدا است.


آخرین اخبار آخرین اخبار