پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام خامنه‌ای در دیدار روسای دانشگاه‌ها:

آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد سرعت پیشرفت ما بود/کار فرهنگی را در دانشگاه بعضی با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته اند


رهبر معظم انقلاب، با تاکید بر اینکه آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد سرعت پیشرفت ما بود؛ گفتند سرعت رشد علمی جمهوری اسلامی ۱۳ برابر سرعت رشد دنیاست.

به گزارش یزدامـــروزبه نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صبح امروز (چهارشنبه) با رهبر انقلاب دیدار کردند.

رهبرانقلاب در این دیدار با تاکید براینکه باید در تحقیقات علمی برای آینده نیازسنجی و محاسبه کرد، گفتند: برخی می گفتند نفت داریم، چه نیازی به انرژی هسته‌ای است.

ایشان شروط خفت‌بار غربیها در قضیه فروش سوخت ۲۰درصد را مورد اشاره قرار دادند و افزودند: البته به نفع ما تمام شد و جوانان ما با زحمت خودشان آن را تولید کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: زحمت عمده در غنی سازی، مربوط به تبدیل اورانیوم خام تا سطح ۲۰درصد است؛ همین موضوع آنها را دستپاچه کرد.

ایشان افزودند: آمار داده اند که سرعت پیشرفت علمی ما در دنیا دو رتبه کم شده؛ این بد است، با این سرعت پیشرفت خیلی عقبیم؛ ما را سالهای سال عقب نگه داشته اند.

رهبر انقلاب با بیان اینکه آمریکا پیشرفت علمی را ۱۴۰سال از ما زودتر شروع کرده است، گفتند: آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد سرعت پیشرفت ما بود؛ گفتند سرعت رشد علمی جمهوری اسلامی ۱۳ برابر سرعت رشد دنیاست.

ایشان بیان داشتند: کار فرهنگی را در دانشگاه بعضی با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته اند؛ غربیها چه بهره ای بردند از اختلاط؟ اسلام انسان را شناخته که حکم حجاب و عدم اختلاط را داده است.

رهبرانقلاب تاکید کردند: کار فرهنگی باید دانشجو را متخلق، انقلابی، معتقد به آرمانها، دوستدار کشور و نظام، دارای بصیرت، با اعتماد بنفس و سرشار از امید و بافهم درست از موقعیت کشور تربیت کند؛ به جوانهای مومن و انقلابی میدان دهید.

این خبر در حال تکمیل است...

 


آخرین اخبار آخرین اخبار