پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد:

اهداف از تشکیل کانون مساجد؛ رسیدن به مسجد تراز اسلامی است


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد آئیین نکوداشت بیست و دومین سالگرد تاسیس این کانون‌ها گفت:هدف اصلی از ایجادکانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مساجد، احیای مساجد و رسیدن به مسجد تراز اسلامی است.

به گزارش یزد امـــروز به نقل از یزد رسا، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد آئیین نکوداشت بیست و دومین سالگرد تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: 18 اسفند،‌ بهانه‌ای برای تجلیل از دست‌اندرکاران کانون‌های مساجد، مدیران کانون‌ها،‌ ائمه جماعات و رابطان فرهنگی مساجد است.

محسن رستگاری با بیان اینکه هدف اصلی از ایجاد این کانون‌ها در مساجد، احیای مساجد و رسیدن به مسجد تراز اسلامی است ادامه داد: باید از ابزارها، نیروها و بچه‌های مسجدی برای تحقق این هدف استفاده کرد و ائمه جماعت مساجد باید با استفاده از نیرو و ظرفیت بچه‌های مسجد، در مسیر احیای این پایگاه‌های مذهبی و فرهنگی تلاش کنند.

رستگاری اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با بهره‌مندی از ظرفیت‌های یاد شده، مساجد را به جایگاه واقعی خود برسانیم و از مساجدی مملو از جمعیت، بانشاط و فعال برخوردار باشیم.

 

در ادامه این مراسم پیام علی جنتی، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت بیست و دومین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی مساجد قرائت شد، که در بخشی از این پیام آمده بود: ابتکار تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، ایده‌ای ناب و فضیلتی پرثواب بود که امروز تبدیل به جریانی سازنده و پربار شده است. نهالی که بیست و دو سال پیش در خاک پاک مسجد جای گرفت، اینک چنان تنومند و پر برگ و بار است که سرزمین پهناور ایران را در زیر سایه خویش گرفته و منشأ خیر و برکت فراوان شده است.
 
علی جنتی در این پیام، با بیان اینکه امروز دستاوردها وفعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور آنقدر زیاد و متنوع اند که شمردن فهرست توفیق های تازه آنها نیز در این مجال نمی گنجد اظهار داشته است: از سخنان رهبر معظم انقلاب در خراسان شمالی برمی آید مهم ترین هدف این کانون ها تجهیز شدن به «سلاح معرفت» است؛ سلاحی که نه برای نابود کردن بلکه برای احیا کردن و تعالی روح جوانان ضروری است و همه دستاوردهای کمی این کانون ها در همین مسیر قرار دارد.
 
در ادامه این پیام آمده است: آنچه بیش از همه در دایره فعالیت بیست و دو ساله کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور مهم و قابل توجه است، حضور هزاران جوان علاقه مند به فرهنگ و هنر در این کانون هاست.و چه دستاوردی بالاتر از اینکه جوانان ایران اسلامی در خانه خدا، فرهنگ و هنر و معرفت دینی را بیاموزند و به مراتب شایسته دست یابند.
 
پخش کلیپ گزارش برنامه های سال 93 دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد، اجرای همخوانی گروه تواشیح و رونمایی از اثر خوشنویسی استاد محمود رهبران که مزین به آیه سوره توبه در خصوص آباد کردن مساجد است، از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
 
 در پایان این مراسم، 70 نفر از مدیران مسجد محور استان،ائمه جماعات فعال،خبرنگاران،مدیران کانون های فرهنگی هنری و اعضای فعال مساجد با حضور مسئولین استان تجلیل شدند.
 
 

آخرین اخبار آخرین اخبار