پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


اهدای بیش از 6هزار و 700 سی سی خون توسط بانوان هلال احمر یزد


با استقبال خوب بانوان عضو خانه های هلال یزد ، امدادگران، داوطلبان و اعضای جوان کانونهای دانشجویی و آزاد شهرستان، طرح قرار مهربانی (اهدا خون) اجرا شد.

به گزارش یزد امروز، وهاب نخل بند یزدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : با حضور 20 نفر از بانوان عضو خانه های هلال شعبه یزد ، امدادگران، داوطلبان و اعضای جوان کانونهای دانشجویی و آزاد شهرستان طرح قرار مهربانی (اهدا خون ) در جهت کمک به هم نوع و ترویج فرهنگ اهدای خون در بین بانوان اجرا گردید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با بیان اینکه با مشارکت اعضا 15 واحد خون اهدا کردند عنوان داشت : اهدای خون یک فعالیت انسان دوستانه است که باعث نجات جان بیماران نیازمند به فرآورده های خونی  و بهبود کیفیت زندگی بیماران می شوند .

وی با اشاره به استقبال خوب بانوان عضو هلال احمر در این اقدام خداپسندانه گفت: با توجه به اینکه میزان مشارکت بانوان از اهدای خون در استان یزد پایین است، امیداواریم با فرهنگسازی و حضور بانوان در انتقال خون بتوانیم فرهنگسازی لازم در این زمینه انجام و میزان مشارکت بانوان را در سنت حسنه اهدای خون بالا ببریم.

گفتنی است طرح پویش "قرار مهربانی" به صورت سراسری در کشور با هماهنگی ادارات کل انتقال خون و جمعیت هلال احمر و به صورت ماهیانه از ابتدای سال جاری شروع و تا پایان سال ادامه دارد و هدف از این طرح با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا، تامین خون سالم برای بیماران عنوان شده است.

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار