پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل سازمان انتقال خون استان یزد خبر داد

اهدای خون توسط بیش از 3 هزار یزدی در ماه مبارک رمضان


مدیر کل سازمان انتقال خون استان یزد با اشاره به وضعیت مطلوب اهدا خون در استان، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 14 هزار نفر به منظور اهدا خون مراجعه کردند که سه هزار و 330 نفر آنها در ماه مبارک رمضان بودند.

به گزارش یزدامروز، دکتر«نقی تقوایی» با اشاره دستاوردهای سازمان انتقال خون یزد، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 14 هزار نفر جهت اهدای خون در استان مراجعه کردند که از این میزان تعداد سه هزار و 330 نفر در ماه مبارک رمضان مراجعه کردند .

وی با بیان این که 73 درصد اهداکنندگان خون در استان، جز اهدا کنندگان مستمر هستند، افزود: کسانی که سالانه حداقل دو بار خون اهدا می‌کنند از نظر این سازمان جزو اهدا کنندگان مستمر محسوب می‌شوند و مابقی که 27 درصد اهدا کنندگان هستند جزو اهداکنندگان باسابقه هستند.

مدیر کل سازمان انتقال خون استان یزد با اشاره به مشارکت بیش از 97 درصدی مردان استان در اهدای خون گفت: مشاکت زنان رقم 1.2 درصدی را نشان می‌دهد که ضرورت ترغیب زنان به اهدای خون را نشان می‌دهد .

این مقام مسئول در پایان با اشاره به وضعیت مطلوب اهدای خون در استان خاطرنشان کرد: متوسط اهدای خون در یزد 37 در هزار است و این در حالی است که این رقم در کشور 27 درهزار است.

گفتنی است؛ ضریب اشغال تخت بیمارستانی در استان یزد 35 درصد و مصرف خون و فرآورده‌های خونی هم 35 در هزار است.


انتهای پیام/

ایسنا


آخرین اخبار آخرین اخبار