محتوا محتوا

توسط ريیس موسسه حقوق بشر صلح زیبا انجام شد


ريیس و معاونان موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران با حضور در سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران، آغاز به کار «کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس» را با ترمه و باقلوای یزدی تبریک گفتند.

 به گزارش یزدامروز؛ ريیس و معاونان موسسه حقوق بشر صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران با حضور در سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران، آغاز به کار «کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس» را با ترمه و باقلوای یزدی تبریک گفتند.

«سامان نیازی» معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا در این خصوص گفت: با توجه به جهانی شدن بافت تاريخي و زنده‌ي شهر یزد در اين ديدار با سوغات يزد يعني باقلوا و ترمه برای هدیه استفاده شد.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به موقعیت حساس ونزوئلا در شرایط فعلی و آغاز به کار سفیر جدید ونزوئلا در ایران، ورود وی به کشورمان را در اين مراسم تبریک گفته و بر تحکیم روابط تاکید کردیم.

نيازي اظهار كرد: در اين ديدار ضمن ابراز تاسف از بروز بحران جاری در ونزوئلا، ابراز اميدواري شد كه این مشکلات هر چه‌ زودتر حل شود.

به گفته‌ي وي، مردم ونزوئلا از دوران هوگو چاوز ريیس جمهور فقید این کشور همیشه نشان داده‌اند که در مقابل استعمار امپریالیسم مقاومت می‌کنند و به ‌درستی نشان داده‌اند که تنها راه پیروزی، مقاومت در مقابل امپریالیسم است.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا خاطرنشان كرد: همچنين در اين ديدار نسبت به حمایت‌های حقوق بشری اين موسسه از دولت و ملت ونزوئلا به کمک سایر سازمان‌های حقوق بشری که در مقابل جبهه استکبار ایستاده‌اند، اعلام امادگي شد.

وي در اين باره افزود: اعتقاد تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد مستقل که از دل مردم بیرون آمده‌اند، مبارزه با امپریالیسم است و همه در چنین شرایطی که ونزوئلا احتیاج به کمک دارد، آماده هرگونه حمایتی از کاراکاس هستند.

نیازی گفت: همچنين در اين ديدار ضمن تبريك ایام مبارک دهه فجر اعلام شد كه مردم ایران ۴۰ سال پیش علیه حاکم دست‌نشانده آمریکا قیام کردند و امام خمینی(ره) راه دموکراسی را در کشور هموار کرد. جمهوری اسلامی ایران پیش‌کسوت راه دموکراسی است و معتقدیم کشورهای غربی که میانگین مشارکت در انتخابات در آنها زیر ۴۰ درصد است، حق مداخله و ارائه توصیه در زمینه حقوق بشر و دموکراسی به کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا که مشارکت انتخاباتی در آنها حداقل ۷۰ درصد است را ندارند.

معاون بین‌الملل موسسه حقوق بشر صلح زیبا با يادآوري اين كه آمریکا سعی دارد تا با انجام این کودتا در ونزوئلا، حق مردم را نقض و منابع غنی ونزوئلا را چپاول کند، گفت: در اين ديدار آمادگی مؤسسه صلح زیبا برای اعزام یک تیم دوچرخه‌سواری با مساعدت سفیر ونزوئلا در ایران، برای ارسال پیام صلح و دوستی مردم کشورمان به مردم ونزوئلا را اعلام كرد.

ایسنا/
انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار