پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری:

اوقات فراغت دانش آموزان؛ بهترین فرصت برای توانمندسازی اعتقادی جوانان/ضرورت تلاش مسئولین و مردم در جهت ازدیاد نسل


نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان خطاب به والدین گفت: این زمان بهترین زمان برای آشنایی جوانان با معارف دینی و به ویژه قرآن است.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا؛ خطیب جمعه یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته، ماه رمضان را بهترین فرصت برای تهذیب نفس و تربیت اراده دانست و گفت: انسان باید با دوری از عادات ناپسند و آراسته کردن خود به تقوای الهی بهترین استفاده را از ساعات و لحظات این ماه پر برکت ببرد.

آیت الله محمدرضا ناصری با تبریک میلاد امام حسن (ع) ایشان را نمونه بارز ولایت پذیری برشمرد و گفت: حضرت حسن بن علی (ع) چه در زمان خلافت پدر و چه قبل از آن همواره مطیع و گوش به فرمان پدر بود و لحظه ای پدر بزرگوارش را در صحنه های مختلف تنها نگذاشت.

آیت الله ناصری باگرامی داشت نام و یاد سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی به ویژگی های بارز شخصیتی این شهید محراب پرداخت و اظهارداشت: خدمات ارزنده این شهید والامقام و دانشمند دینی تنها به یزد منحصر نبوده بلکه بسیاری از نقاط ایران از وجود این عالم جلیل القدر بهره ها برده اند.

ناصری درادامه به فرمایشات مقام عظمی ولایت در جمع کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت : رهبر فرزانه انقلاب در سخنان خود برای قرارگرفتن کشور در مسیر پیشرفت و بی اثر شدن فشارهای کشورهای استکباری فرمودند باید در زمینه های اعتقادی،اقتصادی ،سیاسی،نظامی،علمی و جوان گرایی توانمند شویم.

وی توانمدندی اعتقادی و دینی را به منزله  تقویت باورهای دینی در جامعه برشمرد و اظهارداشت:  دشمن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای برای سست کردن اعتقادات جامعه و به ویژه نسل جوان نقشه های فراوانی کشیده  و تمام تلاش خود را برای کمرنگ کردن بنیه دینی جامعه و نفوذ در مسائل اخلاقی به کار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان خطاب به والدین گفت: این زمان بهترین زمان برای آشنایی جوانان با معارف دینی و به ویژه قرآن بوده و اگر نسل امروز با معارف دینی و قرآنی تربیت شود در آینده اثرات مثبت آن به جامعه باز خواهد گشت چرا که نسل امروزدر حقیقت مدیران و جامعه فردا را تشکیل می دهند و اگر جامعه از نظر اعتقادی قوی نباشد در آینده متضرر شده و نخواهد توانست در مقابل هجمه های دشمن مقاومت کند.

آیت الله ناصری توانمندی اقتصادی کشور را حائز اهمیت دانست و ابراز داشت: حمایت از صنایع کوچک و زود بازده وایجاد این صنایع حتی در روستاها وفراهم آوردن زمینه های اشتغال جوانان باید در اولویت های برنامه ریزان و مسئولان کشور باشد چرا که توانمند نبودن در زمینه اقتصاد ما را در مقابل فشار های اقتصادی دشمن ضعیف خواهد کرد.

وی با اشاره به این مطلب که هدف دشمن از فشارهای اقتصادی به کشور عقب نشینی ملت ایران از اهداف و آرمان های اسلام ونظام اسلامی است خاطر نشان کرد: البته ملت بزرگ ایران با استعانت از خداوند متعال و به برکت خون شهدا هرگز ار اهداف خود دست برنخواهد داشت.

امام جمعه یزد توانمندی نظامی و سیاسی را از دیگر مطالبات رهبر انقلاب از کارگزاران نظام عنوان کرد و افزود:  امروز باید از نظر سیاسی و نظامی چنان قوی باشیم که  دشمنان انقلاب حتی اجازه  فکرکردن به دسیسه و توطئه علیه کشور و ملت ایران را به خود ندهند و اگر ما در این زمینه کوتاهی کنیم دچار خسران بزرگی خواهیم شد.

آیت الله ناصری توانمندی در زمینه ایجاد جامعه جوان و ازدیاد نسل را از دیگر دغدغه های رهبر انقلاب عنوان کرد و گفت: باید مسئولین و مردم تلاش کنند تا جامعه ایرانی و شیعی در جهان در معرض اقلیت قرار نگیرد چرا که اگر جامعه جوان کشور رو به کاهش حرکت کند و جامعه پیر و فرسوده شود توان مقابله  ما در برابر دشمن کاسته شده و این دقیقا همان چیزی است که دشمن می خواهد.

خطیب جمعه یزد با اشاره به علم آموزی و توانمندسازی کشوردر زمینه های علمی را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: باید هم حوزه های علمیه وهم دانشگاه های ما در زمینه های علمی و پژوهشی کمر همت بسته  و تا می توانند کشور را از نظر علمی غنی سازند.

وی با اشاره به ایجاد شبهات دینی توسط دشمن در شبکه های اجتماعی، بر لزوم تسلط طلاب بر علوم دینی و گسترش معارف دین و افزایش قدرت تبلیغ و استدلال در پاسخگویی به این شبهات تاکید کرد و گفت: البته دانشگاه های مانیز باید،جامعه را در زمینه  کسب علوم مختلف و ارائه اندیشه ها و طرح های علمی خودکفا کرده تا نیازی به واردات تکنولوژی از کشورهای دیگر نداشته باشیم.

آیت الله ناصری  مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری از واردات بی رویه توسط دولت را ضروری دانست و بیان کرد: امروزه باید از تمامی سرمایه های موجود در کشور اهم از خاک و آب و نیروی انسانی و غیرو به نحو احسنت استفاده کرده و به تولید ثروت بپردازیم تا در مقابل پول وزور کشورهای استکباری و سرسپردگان آنان در منطقه توانایی مقابله داشته باشیم.

وی در پایان با ابراز تاسف برای سازمان ملل متحد به دلیل انتخاب یک صهیونیستی به عنوان رئیس تشکیلات ضد تروریست این سازمان گفت: البته رفتارهای متناقض این سازمان به اینجا ختم نشده ودر حالی  که این سازمان باید عدالت را در کشورها گسترش دهد، در مقابل کشتار وحشیانه سعودی ها در بحرین سکوت کرده و تنها آنان را در لیست کشورهای تروریستی قرار می دهد که پس از 2روز با تزریق پول های کلان عربستان سعودی نام این کشوررا از لیست تروریست خارج می کند.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار