محتوا محتوا

رئیس شورای شهر یزد:


رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: جمالی نژاد یک چهره سیاسی نیست یک فرد اجرایی، وقت گذار و دانشگاهی است. بحث چهره سیاسی در مورد ایشان صادق نیست این را ما با تحقیق و بررسی و پیگیری جدی می گوییم و فقط کار اولویت شهردار جدید و شورای شهر یزد است.

به گزارش یزدامروز، غلامعلی سفید در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به انتخاب مهدی جمالی نژاد به عنوان شهردار جدید شهر یزد گفت: جمالی نژاد دکترای برنامه ریزی شهری دارد یعنی علم این کار را دارد. همچنین20 سال است که در شهرداری در مسئولیت های مختلف نظیر دفتر شهر و روستا، شهردار شهرهای کوچک تا بزرگ کار کرده اند و یا کارمند شهرداری بوده  لذا ازسیر تا پیاز مسائل شهرداری اشراف کامل دارند. 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تاکید کرد: شهردار جدید یزد انسان وقت گذاری هستند. فرد مشارکت جویی هستند و همیشه در پی استفاده از ظرفیت های جدید برای انجام امور شهری بوده اند.

وی ادامه داد: دکتر جمالی نژاد دانشگاهی و علمی است و کارها را مبتنی بر مطالعات علمی انجام می دهند و تمام حرکت ایشان پشتوانه و پیوست تحقیقاتی و علمی دارد. از طرفی یزد تبار هستند و شهردار اصفهان بوده اند که خصوصیاتی نزدیک به شهر ما دارد. همچنین جهان دیده هستند و نزدیک به 3 سال در مالزی مسئول پیاده سازی معماری اسلامی و ملی ایران بوده اند.

سفید بیان داشت: اعضای شورای شهر چندی قبل بازدیدی از کارهای ایشان داشتند و مشاهده کردیم که تمام پروژه ها بسیار پرشتاب، خوب و با کیفیت انجام شده بود. همچنین آقای جمالی نژاد چهره ای فرهنگی و اجتماعی هستند که ما از اول اعلام کردیم شهرداری می خواهیم که در زمینه فرهنگ نیز صاحب نظر باشد نه اینکه فقط چهره ای عمرانی باشد. در نهایت بر این اساس وحدت نظری در شورای پنجم اتفاق افتاد و باعث شد ایشان را به عنوان شهردار یزد برگزینیم.  

وی تاکید کرد: ما باید برای مسائل شهری برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم تا با تغییر افراد مسیر حرکت گم نشود. لذا اولویت شهردار و شورای شهر این است که با کمک و همراهی هم برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای شهر طراحی کرده تا مسیر را مشخص کنیم و تداوم کارها قطعی شود و حرکت های ما منقطع نشود.

سفید اظهار کرد: شهر یزد جهانی شده لذا موضوع اصلی ما گردشگری است. باید طرح جامع گردشگری تهیه کنیم تا زمینه حضور گردشگران فراهم شده، هتل ها، فرودگاه ها ما، وسایل نقلیه ساماندهی شوند و خلاصه یک طرح جامعی داشته باشیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات در بافت تاریخی یزد گفت: همچنین باید برنامه جامعی برای احیای بافت تاریخی طراحی شود. ما نمی توانیم یک لایه ای از بافت تاریخی قابل سکونت داشته باشیم که پشت آن پر از خانه های مخروبه باشد، باید برای این معضل فکر کنیم و برنامه داشته باشیم. نمی توانیم بافت تاریخی را به موزه ای تبدیل کنیم که افراد فقط برای بازدید به آن سر مس زنند باید جریان زندگی را در آن به وجود بیاوریم. این هم بستر و اعتبار می خواهد. بحث عمده در موضوع جهانی شدن این دو موضوع یعنی احیای بافت تاریخی و آماده کردن زیرساخت های لازم برای جذب گردشگر است که باید به آن توجه کرد. 

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با رد انتقادات در مورد گرایش های سیاسی و غیر بومی بودن شهردار جدید گفت: مردم از ما کار می خواهند به مردم این قول را می دهیم که با کمک، راهنمایی، نظارت و دعای خودشان شهر را متحول کنیم. ایشان هم آدمی نیست که وارد زد و بندهای سیاسی شود، زیرا اصلاً یک چهره سیاسی نیست یک فرد اجرایی، وقت گذار و دانشگاهی است. بحث چهره سیاسی در مورد ایشان صادق نیست این را ما با تحقیق و بررسی و پیگیری جدی می گوییم و فقط کار اولویت شهردار جدید و شورای شهر یزد است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار