پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


اولین جشنواره انار سریزد در شهرستان مهریز برگزار می شود


عضو روابط عمومی ستاد اجرایی جشنواره انار سریزد از برگزاری اولین جشنواره انار سریزد مهریز در روز جمعه 17 آبان ماه خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ انار میوه ای بهشتی است که نشانه زندگی, زایش و فراوانی بوده و زادگاه اصلی آن ایران است. گردشگرانی که در فصل پائیز به یزد سفر می کنند غیر ممکن است سراغی از انار مرغوب یزدی نگیرند میوه ای که علاوه بر طعم خوشمزه از افسردگی و نگرانی جلوگیری کرده و شادمانی را افزایش می دهد.

علی عقیلی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز از برگزاری  اولین جشنواره انار سریزد مهریز خبر داد و گفت: این جشنواره جمعه 17 آبان ماه ازساعت٩ الي ١٦ در سریزد شهرستان مهریز برگزار می شود.

عضو روابط عمومی ستاد اجرایی جشنواره انار سریزد هدف از برگزاری این جشنواره را شناساندن انار مرغوب روستای سریزد بیان کرد و افزود: معرفی آثار تاریخی و مکانهای گردشگری روستای سریزد مهریز از دیگر اهداف مهم این جشنواره است.

وی؛ انارچینی, اجرای موسیقی سنتی, سخنرانی کشاورزان با تجربه محلی و شناساندن  بوم گردی عمارت فرافر را از جمله برنامه های  این جشنواره دانست و ابراز داشت:این جشنواره  با حضور استاندار و مسئولان استانی انجام می شود.

عقیلی برگزاری تور گردشگری سریزد و بازدید از قلعه, ارگ و دروازه سریزد را از  برنامه های جانبی این جشنواره بر شمرد و اذعان داشت: در این جشنواره محصولات انار مانند: ترشی, رب, آب انار, و خود انار نیز به فروش می رسد.

گفتنی است روستای  سریزد  بيش از50 باغ زیر کشت انار دارد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار