پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در راستای گرامیداشت یاد شهدای ورزشکار استان یزد

اولین یادواره «شهدای ورزشکار استان یزد» برگزار شد


در راستای گرامی داشت شهدای ورزشکار استان یزد نخستین یادواره شهدای ورزشکار استان با حظور مسئولین یزدی برگزار شد.

به گزارش یزد امــــروز، اولین یادواره شهدای ورزشکار استان یزد پنجشنبه شب در ساله هلال احمر یزد برگزار شد.

 در این همایش اقشار ورزشی استان یزد و جمعی از مسئولین استان حظور داشتند.

شریعتی مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد در این همایش با اشاره به رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: شهدای ورزشکار ایران و یزد با استعانت از مولای متقیان با جوانمردی جان خود را فدای کشور خویش کردند تا نهال نوپای انقلاب حفظ شود.

 

وی تاکید کرد: همه ورزشکاران کشور و یزد باید سیره و منش این شهدا را نصب العین خود قرار دهند تا در بزنگاه های تاریخی دچار لغزش نشود.


شریعتی با بیان اینکه ورزشکاران برای تعالی کشور هرچه بیشتر تلاش کنند گفت: وظیفه کنونی ورزشکاران بالا بردن پرچم ایران در میادین جهانی است تا برای کشور عزت و احترام را به ارمغان آورند.

 

همچنین در این یادواره مدیر موسسه روایت سیره شهدای کشور اظهار داشت:  گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ضامن عزت و اقتدار کشور و سدی در برابر توطئه های کفر جهانی است.


.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان افزود: برگزاری این یادواره از اهمیت و نقش مهمی در ترویج فرهنگ شهادت در جامعه ورزشکاران برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: شهدای ورزشکار در طول دوران دفاع مقدس در کنار سایر اقشار جامعه نقش اساسی در پیروزی رزمندگان اسلام و مقابله با توطئه های دشمنان بر عهده داشته اند.

 

احیای کلمه توحید هدف والای شهدای ورزشکار

این مسوول خاطر نشان کرد: بر تمامی ورزشکاران است تا بنحو شایسته در راستای شناخت اهداف مقدس شهیدان و ترویج فرهنگ و اهداف نورانی آنها تلاش کنند.جوشقانیان در ادامه به ذکر خاطرات دوران دفاع مقدس و ایثارگری های رزمندگان اسلام پرداخت و از مسوولان و جامعه ورزشکاران خواست تا همواره پاسدار حرمت خون های مطهر شهدا باشند.وی گفت: شهدای والامقام انقلاب اسلامی هموارهی برای احیای کلمه توحید و ارزش های الهی و پررنگ شدن عطر ، بو و رنگ خدا تمام سختی ها را به جان خریدند و به ندای امام (ره) خود لبیک گفتند و جانانه در مقابل دشمن ایستاده و مقاومت کردند.

 

ضرورت الگوگیری ورزشکاران از شهدا


مدیر موسسه روایت سیره شهدا با بیان این که شهدا همان مسیر حق و حقیقت در زندگی هستند، خاطرنشان کرد: شهدا الگوی دینی و معیار خدا باوری، ایمان، تقوا و از خود گذشتگی در جامعه اسلامی هستند.

 

جوشقانیان ادامه داد: شهدا با پیروی از ولایت فقیه بسیار جانانه و با دست خالی در برابر دشمن مقاومت کردند و لذا می طلبد که در هر زمان از ولایت اطاعت کنیم و حافظ این رکن مهم باشیم.

 


مدیر موسسه روایت سیره شهدا در ادامه با قدردان از عوامل برگزار کننده این یادواره بر تدوام اینگونه فعالیت های ارزشمند در حوزه ورزش تاکید کرد.

 

ورزش خود وسیله است نه هدف

وی تصریح کرد: ورزش هدف نیست بلکه وسیله ای است که می تواند انسان را به اوج برساند

در این مراسم معنوی که جمعی از مسوولان و ورزشکاران حضور داشتند چند برنامه فرهنگی و هنری شامل مداحی ، سرود و نمایش در حال و هوای دفاع مقدس اجرا شد.

 


گفتنی است: استان یزد با یک میلیون و 50 هزار نفر جمعیت چهار هزار شهید دارد که از این تعداد 200 شهید ورزشکار هستند.

منبع: یزدرسا


آخرین اخبار آخرین اخبار