پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در کنفرانس مطبوعاتی در یزد:

ائتلاف اصول گرایان؛تنها راه گریز از تکرار مجلس ششم


دبیر کل حزب موتلفه اسلامی شب گذشته، در کنفرانس مطبوعاتی خود در یزد گفت: رهبر معظم انقلاب در خصوص مسأله «هسته‌ای»بسیار حساس است که این باعث دلگرمی ما شده است که استقلال ما با وجود حساسیت ایشان حفظ خواهد شد.

به گزارش یزد امــــــــروز، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب «موتلفه اسلامی» شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتی خود در یزد، با اشاره به وجود 2 واقعه مهم در تاریخ حزب موتلفه اسلامی در اردیبهشت و خردادماه اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی در اردیبهشت 1342ه ش تأسیس شده است که اکنون عمر این حزب قریب به 52 سال است.

 

وی افزود: پس از سرکوب شدید رژیم در سال 42 یک نوع یاس و ترس در دل مبارزان ایجاد شده بود که هیت‌های موتلفه اسلامی به پیشنهاد شهید مطهری مبنی بر اینکه« با اعلامیه صادر کردن و منبر رفتن کاری پیش نخواهد رفت باید چند نفر از سران رژیم شاه به خاک بیفتند» تصمیم گرفت دست به سلاح ببرد تا این جو رعب و یاس پس از سرکوب 15 خرداد را از بین ببرد که در همین راستا «حسنعلی منصور» با اجازه از فتوای شرعی آیت الله میلانی ترور شد که در همین حین 4 تن از مجاهدان موتلفه دستگیر و در 26 خرداد 44 تیر باران شدند.

حبیبی در ادامه با اشاره به تاریخچه مبارزاتی این حزب گفت: حزب موتلفه پس از انحلال حزب جمهوری اسلامی نیز از طرف امام خمینی اجازه ادامه کار پیدا کرد.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در خصوص هدف از سفر به یزد تاکید کرد: اصول گرایان استان یزد جلسات مشترکی را برگزار می‌کنند که از بنده دعوت شده که در این جلسه شرکت کنم و من نیز بر خود لازم دانستم تا دعوت دوستان را بپذیرم ودر این جلسه حضور پیدا می‌کنم و هم با دوستان و اعضای حزب موتلفه در یزد دیداری را داشته باشم.

 

غرب هرگز به برخورداری ما از انرژی صلح آمیز هسته ای رضایت نمی دهد

وی در خصوص «مذاکرات هسته ای» تصریح کرد: معتقدم باید عمق خواست آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها را بدانیم، زیرا آن‌ها هرگز به برخورداری ما از انرژی هسته ای صلح آمیز هم رضایت نمی‌دهند. در ابتدای انتقلاب که آلمان‌ها ادامه ساخت نیروگاه‌ بوشهر را رها کردند گفتند: پس از انقلاب در ایران هر گونه فعالیت هسته ای در ایران خط قرمز تمام غرب است.

محمد نبی حبیبی در ادامه با اشاره به استعداد سرشار جوانان کشورمان در بومی‌سازی انرژی هسته ای عنوان کرد: ما در شرایط عادی به داشته‌های کنونی نرسیده‌ایم که به راحتی از آن دست برداریم بلکه ما در بدترین شرایط تحریم و تهدید به این فناوری دست یافته‌ایم که باید حراست شود.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: باید بدانیم با چه کشورهایی مذاکره می‌کنیم زیرا شناخت طرف مقابل مقدم است بر مذاکره. تیم مذاکره باید بداند با آمریکایی مذاکره می کند که آرزویش باز‌کردن تمام پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای کشور است.

 

 راه رفتن ظریف با جان کری در خیابان های سوئیس کار سبک و بدون توجیهی بود

وی با اشاره به سخت بودن مذاکرات هسته ایی تاکید کرد: ما به عنوان حزب موتلفه اسلامی، معتقدیم که تیم مذاکره کننده باید پشتیبانی شود البته تا زمانی که خطوط قرمز را به طور کامل رعایت کرده باشد. راه رفتن آقای ظریف با وزیر امور خارجه آمریکا در خیابان‌های سوئیس کار سبکی بود و توجیهی هم نداشت.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از برخی سخنان در خصوص کم اهمیت جلوه دادن انرژی هسته‌ای تصریح کرد: این‌که عده ای سخن از کم اهمیت بودن انرژی هسته‌ای می‌زنند غلام حلقه به گوش دشمن هستند.

 

حساسیت رهبر معظم انقلاب درمسئله هسته ای، موجب دلگرمی ماست

حبیبی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص مسأله «هسته‌ای»بسیار حساس است که این باعث دلگرمی ما شده است که استقلال ما با وجود حساسیت ایشان حفظ خواهد شد.

 

 

وی در خصوص جوان گرایی در حزب موتلف اسلامی گفت: جوان سازی در موتلف از 15 سال پیش آغاز شده است و و سن قالب اعضا که در ابتدا بین 40 تا 50 سال بوده اکنون به قشر قالب سنی 30تا 40 سال رسیده است. رویکرد جوان‌گرایی در حزب موتلفه صرفا تبلیغاتی نیست بلکه رویکرد ما از سربازی به سرداری رسیدن است.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در خصوص برنامه‌های حزب برای انتخابات آینده مجلس اظهار داشت: در تدارک انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی هستیم و از اواخر سال ۹۲ تحلیلی که در موتلفه داشته‌ایم این است که ما در انتخابات مجلس لازم است که با محوریت جامعین به طرف ائتلاف جدی اصولگرایان پیش می‌رویم.

 

ائتلاف تنها رمز پیروزی اصول گرایان

وی با بیان اینکه جزیره‌ای عمل کردن و نامزدهای متعدد معرفی کردن را سم مهلک می‌دانیم، گفت: برای اصولگرایان تنها راه پیروزی قطعی ائتلاف داخلی جریان اصولگرایی است و تعدد نامزد به ضرر اصولگرایان است.حبیبی تاکید کرد: در میدان رقابت سیاسی رقبای ما جدی حضور دارند و به همین دلیل ما مجلس اصولگرایی که حتی یک موتلفه‌ای هم نباشد را به مجلسی با اکثریت اصلاح طلبان و حضور چند نماینده از موتلفه ترجیح می‌دهیم.


هیچ راهی جز ائتلاف پیش‌روی اصول گرایان وجود ندارد/ تشکیل کمیته‌های اصلاح‌طلبان برای ایجاد نفاق بین اصول گرایان


وی افزود: رقبا طراحی برای ایجاد اختلاف بین اصولگرایان دارند و در جریان اصلاح‌طلبی و اعتدالیون از مدت‌ها پیش مذاکرات جدی آغاز شده و حتی به نتیجه رسیده‌اند که در انتخابات آینده با لیست واحد به میدان بیایند.دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: شعار جریان اصولگرایی باید یک صدا و یک فهرست در کل کشور باشد و این کار هر چند سخت است اما می‌توان به فهرست واحد رسید.وی خبر داد: انسجام داخلی اصولگرایان بیشتر از گذشته است و الحمدالله می‌خواهیم وحدت اصولگرایان اجرایی شود و در این مسیر ظرفیت موتلفه اسلامی را به کار خواهیم گرفت تا با یک صدا و یک فهرست و در حوزه‌های تک نفره با یک نامزد با ائتلاف اصولگرایان با محوریت جامعتین خواهیم آمد و در این صورت اصولگرایان پیروز خواهند شد.

 

حبیبی تاکید کرد: اگر «اصول‌گرایان» به ائتلاف واحد نرسند احتمال ایجاد مجلسی چون «مجلس ششم» زیاد است.

 

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به ضربه جریان انحرافی به جریان اصو‌گرایی تصریح کرد: باید حساب کسانی را که مدتی را با احمدی‌نژاد کار می‌کردند را با جریان انحرافی جدا بدانیم زیرا کسانی که در گذشته با احمدی‌نژاد بودند افراد شایسته ای بودند که نباید آن‌ها را با جریان انحرافی به یک چوب راند.

 

محمد نبی حبیبی با اشاره به تلاش اصلاح‌طلبان در ربودن مهره‌های حریف افزود: «اصلاح‌طلبان» کمیته‌هایی را تشکیل داده اند تا مانع از ایجاد «ائتلاف» بین اصول‌گرایان شوند در صورتی که ما با «جبهه پایداری» و «جمعیت ایثارگران» جلسات متعددی را داشته‌ایم که بسیار مثبت بوده است و در این 13 جلسه سعی کرده‌ایم بنیان‌های ائتلاف اصول‌گرایان را بگذاریم که ان شاء الله بزودی خبرهای خوبی از این جلسات رسانه‌ای می‌شود.

وی در پایان با اشاره به چشم انداز 15 ساله حزب بیان داشت: در این چشم انداز به سه محور موضوعات ایدئولوژیک حزب به عنوان دوام دهنده به حزب، توانمندی حزب در داشتن برنامه اداری کشور و اداره کشور با چه کسانی، پرداخته شده است.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار